Най-големият проблем в енергетиката са високите цени на електроенергията и липсата на каквито и да е компенсации, коментира Делян Добрев.
„Бизнесът получи 4-5 пъти по-високи сметки за декември (спрямо декември 2020 г. – бел. ред.), без нито един лев компенсация. Всички компенсации, за които се говори, са компенсации, раздавани по пресконференции, но нерегламентирани по никакъв начин – нито с решение на МС, нито с наредби, нито с механизми за компенсации. Пари няма.“
„За октомври и ноември имаше по 110 лева. При 400 лева цена тази помощ беше скромна, но все пак имаше нещо. За декември компенсацията е нула и не се знае кога изобщо бизнесът ще получи някакви компенсации.“
На един куп ВиК дружества вече им спряха тока, и тъй като не могат да спрат тока на помпите, спират ток на администрацията, допълни той.
Добрев определи ситуацията като изключително тежка.
„Стотици бизнеси вече затвориха, хиляди хора останаха без работа и в същото време правителството прави акции в „Булгаргаз“. Според мен с една единствена цел: да раздели газовия пазар на посредници, каквито имаше преди десет години. Ако го няма „Булгаргаз“, 100% държавно дружество, този целият бизнес ще отиде в ръцете на газови посредници, каквито имахме преди.“
Азерски газ толкова, колкото може, се внася, изтъкна Делян Добрев.
„Дори и това обвинение е безпочвено и отново с цел да се навреди на интереса на държавното дружество.“
Според Добрев дружеството „Булгаргаз“ е направило „максимума, защото все пак имаме една трета от този газ, въпреки че по договор трябва да получим нула, тъй като нямаме интерконектор“.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Популизмът е по дефиниция политически бездарен, политически импотентен, той се влачи след онова, което нарича народ, а не го води, и това има за ефект отказа от отговорност. Това каза проф. Георги Каприев, философ и университетски преподавател, който представи пред БНР новата си книга "Българските разломи", която е в книжарниците от началото на..
"Няма митове. Има просто неистини и полуистини , има политически употреби ." Това каза пред БНР историкът доц. Мартин Иванов за Народния съд преди граждански форум за историко-юридическите му аспекти, който ще се проведе днес. Според него " обичаме декларативно да отбелязваме годишнини, но задълбочено разглеждане не ни се удава ",..
В неделя в Германия предстоят предсрочни парламентарни избори, след като тройната коалиция на социалдемократа Олаф Шолц със Зелените и либералите се разпадна ден след изборната победа на Доналд Тръмп. Причината за провала година преди регулярните избори е трайното неразбирателство между трите партии в икономическата политика , след като стана..
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги у нас. Фокусът е подкрепа на малките и семейни магазини . Хората обаче се оплакват, че там цените са още по-високи . Втори бойкот на големите търговски вериги у нас Организатори на бойкота: Подкрепете квартални магазини и семеен бизнес! "Не може да говорим само за веригите...
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги. Организаторите апелират потребителите да подкрепят малките магазини и българските производители, които, по думите им, "ежедневно биват мачкани от веригите". 7,9 милиона лева спад в оборота на търговските вериги – това е равносметката след бойкота от 13 февруари. Правителството..
Държавата обеща да стовари цялата си репресивна сила върху диларите на дрога . Това е една от новините след вчерашния Консултативен съвет за национална сигурност при президента. След КСНС за наркотиците: Ще бъдат предложени промени в нормативната база Рекламата на вейп устройствата да бъде забранена, поискаха пък родителски организации и..
6,4 милиарда лева е планираният дефицит за настоящата година, което прави три на сто от брутния вътрешен продукт на касова основа. Това става ясно от публикувания от Министерството на финансите проектобюджет за годината и структурния план до 2028-ма. Малко преди 23 часа снощи, на сайта на министерството бяха публикувани документите. За целия..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..