Декларации с настояване за строги наказания за нападателите на лекари и пълна подкрепа към колегите си медици разпространиха днес от Сдружението на общопрактикуващите лекари и Българския лекарски съюз по повод две нападения в Русе, станали на 16 и 17 януари.
Първият случай е от неделния ден, когато в Covid отделението на болница „Медика“ в Русе нахлуват три лица, които с физическо нападение преодоляват охраната и заплашват живота на лекарите, ако техен близък не бъде излекуван. След бързи действия от страна на полицията извършителите са задържани.
Второто нападение е от вчера, когато в кабинета на д-р Ивайло Иванов в Ново село, Русенско, влизат две лица и се стига до физическа разправа с лекаря. Това даде основание на съсловните организации да разпространят декларация, в която се оказва пълна подкрепа на потърпевшите медици и се настоява за по-строги наказания към хората, проявили агресия към лекари.
„Дано нашата правораздавателна система влезе най-после в ролята си, издава такива присъди, които да предотвратят всеки подобен опит. Да се знае, че няма ненаказано зло“, каза д-р Цветан Райчинов, председател на Районната колегия на Лекарския съюз в Русе. Той допълни, че всички разходи по бъдещ съдебен процес на колегата им Иванов ще бъдат поети от организацията.
Репортаж по темата можете да чуете в звуковия файл.Жена е загинала при катастрофа, станала тази вечер на кръстовището между главен път Е-70 и изхода за град Исперих, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР в Разград Илияна Георгиева. Сигналът е подаден на тел. 112 в 18:50 часа. Микробус "Мерцедес Вито", шофиран от 23-годишен водач от Разград, движейки се от Разград към Исперих, не..
Планът за завладяване на град Газа вече е в началната си фаза, обяви говорител на израелските въоръжени сили. След сблъсък с бойци на "Хамас" израелците са заели покрайнините на най-голямото селище в едноименния палестински анклав. По-рано израелските власти свикаха в армията около 60 хиляди резервисти. Израелската армия съобщи за мобилизация на..
Началниците на отбраната на държавите членки на НАТО проведоха "чудесна и откровена дискусия" по време на видеоконферентна среща, в която са обобщили резултатите на неотдавнашните разговори за конфликта в Украйна, каза днес началникът на Военния комитет на пакта адмирал Джузепе Каво Драгоне, цитиран от Ройтерс. "Потвърдихме подкрепата си за..
Гърция няма да изпраща военни части в Украйна, заяви днес говорителят на правителството Маринакис в интервю за медиите. Той обърна специално внимание на участието на премиера Мицотакис във видеоконферентната среща на Европейския съвет, където гръцкият премиер приветства възможностите за мир след преговорите в САЩ. "Атина настоява за..
Полицията в София задържа 26-годишен мъж, след като е намушкал с нож друг човек при скандал. Инцидентът е станал в късния следобед на столичния булевард "Цариградско шосе". Арестуваният е известен на полицията. Той е избягал след нападението, но полицията го е открила и арестувала. По случая е образувано досъдебно производство.
Обучението по български език в Украйна ще продължи. Това е уверила украинския премиер Юлия Свириденко българския си колега Росен Желязков. Във видеоконферентен разговор Росен Желязков е уверил, че България е готова и да помага за следвоенното възстановяване на Украйна. Росен Желязков е припомнил, че България е сред най-силните и активни..
Общинският съвет в Плевен на извънредно заседание създаде временна комисия за водата. Целта е да се намерят ефективни решения за подобряване на водоснабдяването в краткосрочен и средносрочен план. Извънредното заседание беше свикано от председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански, който предложи и създаването на тази комисия. След..
Българската политическа позиция и на дипломацията ни няма да се промени и ще остане подкрепата за Украйна. Като се дискутира изпращането на войски и..
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще посети днес град Априлци, за да се запознае с трасето, предвидено за изграждане на лифт от квартал "Острец"..
Очаква ни гореща политическа есен - протести срещу завладяната държава и институциите-бухалки, организирани от ИПВ и граждански организации, ще..