Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хебър е четвъртфиналист за купата (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ)

Снимка: официален сайт на Хебър

Волейболистите на Хебър Пазарджик започнаха по най-добрият начин пътя си в турнира за Купа България. Родният шампион се наложи като домакин над Добруджа 07 Добрич с 3:0 (25:21, 25:21, 29:27) в мач от 1/8-финалите, който се игра в зала „Васил Левски“, съобщи Bgvolleyball.com.

Така „тигрите“ продължават на четвъртфинали, където ще срещнат състава на Дунав Русе, който отстрани Ботев Луковит с 3:0 гейма. Финалната фаза на турнира ще се проведе в зала „Младост“ в Бургас, като четвъртфиналите са насрочени за 29 януари, полфиналите за 30 януари, а спорът за трофея ще се играе на 31 януари. Хебър не допусна изненади срещу миналогодишният финалист за Купата и затвори мача в три гейма. Гостите се опитаха максимално да окажат съпротива, но срещу класата на шампионите нямаха особено големи шансове, като единствено интрига имаше в третата част.

Стартът на първия гейм бе равностоен, като оспорваност имаше до равенството 17:17. След това Хебър се откъсна и наложи волята си. Във втората част домакините диктуваха изцяло развоя. В третата част добруджанци отново се надигнаха и показаха възможности, като се получиха напрегнати минути и завързана игра докрай. Добричлии поведоха с 24:22, но изпуснаха два геймбола за спечелване на гейма.

Хебър за пореден път показа класата си в трудни моменти, като изравни при 24:24. В решителните мигове нервите на гостите не издържаха, Хебър затвори гейма с 29:27 и записа крайното 3:0. Реализатор за победата на Хебър бе Якопо Масари с 18 точки (1 ас). Тодор Алексиев завърши с 12 точки. За Добруджа Георги Михалев бе най-резултатен с 16 точки.

Другите резултати:

Дея спорт - Сливнишки герой - 3:0
Славия - Левски - 0:3
Раковски - Монтана - 0:3
Пирин - Марек - 3:0




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Денислава Глушкова

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на турнира в Ираклион

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 30 хиляди долара. Поставената под номер 6 в схемата българка отстъпи в оспорван двубой пред Елишка Тихачкова (Чехия) с 6:7(4), 6:3, 3:6. Срещата продължи 3:12 часа. Глушкова загуби първия сет след тайбрек, но поведе с 5:2 във втората..

публикувано на 20.11.25 в 15:45

Силвия Митева води обучение за треньори в Монголия

Бившата национална състезателка, главен треньор на клуб „Сияние“ и един от най-добрите ни международни съдии Силвия Митева е сред водещите преподаватели в Академията на Международната федерация по гимнастика, ниво 1 за треньори по художествена гимнастика, която тази седмица се провежда в Монголия. Семинарът, организиран от Монголския национален..

публикувано на 20.11.25 в 15:31
Весела Лечева

Весела Лечева за съдебната сага в БОК: Срамът е за цяла България

Председателят на БОК Весела Лечева заяви, че работата на БОК се саботира и новото ръководство няма възможност да работи нормално заради съдебната сага с оспорването на резултатите от Общото събрание на централата от 19 март. "И втори състав на Софийски градски съд излезе с категорично решение, отхвърляйки всички претенции на жалбоподателите...

публикувано на 20.11.25 в 15:26

Италия срещу Северна Ирландия в полуфиналния кръг от баражите за световното първенство

Четирикратният световен шампион Италия ще играе със Северна Ирландия в полуфиналния кръг от баражите за световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. Жребият, който бе изтеглен от Марко Матераци и Мартин Далин, не бе особено благосклонен към "адзурите", тъй като във финалния кръг те ще бъдат гости на победителя от двойката..

публикувано на 20.11.25 в 15:26
Освещаване на реновирания параклис „Св. св. Кирил и Методий“ в кампуса на НСА

Патриарх Даниил освети обновения параклис в НСА

Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил отслужи тържественото освещаване на реновирания параклис „Св. св. Кирил и Методий“, разположен в кампуса на Националната спортна академия „Васил Левски“ (НСА). Церемонията беше част от честванията по повод 83-ата годишнина от основаването на академията. На събитието присъстваха кметът на район..

публикувано на 20.11.25 в 14:06
Пер-Матиас Хьогмо

Бивш селекционер на Норвегия поема Лудогорец

Бившият селекционер на националния отбор по футбол на Норвегия Пер-Матиас Хьогмо ще бъде новият треньор на Лудогорец, съобщи шведския ежедневник Афтонбладет. 65-годишният специалист ще вземе със себе си Кристофер Аугустсон, който в момента е помощник-треньор на шведския шампион Мялби. Пер-Матиас Хьогмо има три трофея в своята треньорска..

публикувано на 20.11.25 в 11:44
Оклахома победи Сакраменто със 113:99 точки

Оклахома Сити с 15-а победа в НБА

Миналогодишният шампион в Националната баскетболна асоциация - Оклахома Сити Тъндър, победи Сакраменто Кингс със 113:99 за 15-ия си успех от началото на сезона. Това е седма победа от също толкова мачове като домакин за "гръмотевиците", които вече имат преднина от три мача пред втория в Западната конференция - Денвър Нъгетс. До полувремето..

публикувано на 20.11.25 в 10:30