Според Асенов Националният фонд „Култура“ е абсолютно неспособен да приложи този план. Настоящият управителен съвет е трябвало да стартира реформите в законодателството, които се изискват, за да може страната ни да получи тези средства, изтъкна той.
Средствата за култура в Плана за възстановяване са 50 милиона лева, но могат да бъдат и повече след промените в документа.
Асен Асенов подчерта, че „парите от Европа ще дойдат срещу реформи, а реформи в НФК не просто няма, а той отново затъва в административно блато поради липса на компетентност“. За Асенов подаването на оставка на управителния съвет е предпоставка реформите да започнат веднага.
„В момента членовете на УС се назначават от министъра с наплюнчване на пръст във въздуха, защото няма никакви критерии за това какви експерти трябва да са“, поясни Асенов.
Асен Асенов твърди, че в протоколите от заседанията на Управителния съвет на Национален фонд „Култура“ от ноември има „скандални случаи, които тепърва ще имат своята развръзка в съда“, както и че са били отхвърляни вече одобрени от творческа и административна комисия проекти поради името им.
Настоящият УС е влязъл в лов на вещици и не прави нищо друго, освен това, подчерта от своя страна адвокат Ева Радева, която води административни дела и се е заела с конкретно дело, свързано с НФК.
От 10 членове на УС седем се избират от министъра, посочени от съсловни неправителствени организации. Във връзка с това Радева алармира, че определени членове на този съвет „се чудят как да го направят още по-слаб, като отстраняват свои колеги“ и вместо да се правят стратегии и програми, с които да посрещнем Плана за възстановяване, в правно становище предлага „да се въведат много строги правила за преследване по законите за пране на парти на членовете на Управителния съвет“. Според нея този документ е мъртвороден.
Двете гледни точки по темата чуйте в звуковия файл.
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред какви трудности са изправени тази година собствениците на бостани, отразява ли се и при тях пагубно сушата и има ли бъдеще за този вид земеделие? На тези и още въпроси отговаря производителят..
Летни празници на Балкана започват в населените места в община Георги Дамяново. Традицията се спазва от десетки години. От днес до края на месец август всяка събота в четири населени места в община Георги Дамяново се провежда празник на Балкана. Тази вечер от 20 часа на площада в село Говежда ще се изявят танцови и фолклорни състави от общината,..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си слагаме всеки ден, какъв ли трябва да е филтърът, има ли изобщо филтър, сподели за "Нощен Хоризонт" Николай Милчев, поет и писател, който седем дена си води записки за преживелици и съзерцания през..
Лятото не е само почивка на море, вълни, плажове и коктейли. За някои хора това е скучно и виждането за приятно изкарване е бягство в планината, в дивото, там, където другите ги няма и навалицата е сведена до навалица от безброй дървета. За да сме сигурни, че ще изкараме една добра почивка в условия, близки до екстремните, защото ние все пак сме..
В свят на бързи пътувания има един път, който не гони крайна дестинация, а търси дълбокия смисъл. Нарича се " Светият път", поклоннически маршрут , който започва на 1 юли от Велико Търново . В момента преминава през София и ще стигне до Рилския манастир на 6 август, след като бъдат извървяни пеша тези близо 700 километра от старата ни българска..
" Този политически сезон започна с престъпление и свърши с престъпление . Какво имам предвид? Започна с фалшификация на изборите, доказано от три партии, които са фалшифицирали протоколи и са крали гласовете на хората, визирам ГЕРБ-СДС, БСП "Обединена левица" и ДПС "Ново начало". Това заяви пред БНР политологът Калоян Методиев , част от екипа на..
Фестивалът "Сцена на върховете” и десетото юбилейно издание на "Опера на върховете “ - две от големите летни събития в България тази година, които ще се проведат в магнетичната атмосфера на Белоградчишките скали , обещават незабравима програма за жителите и гостите на града. Силен интерес към фестивалите на Белоградчишките скали - "Опера на..
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..
В свят на бързи пътувания има един път, който не гони крайна дестинация, а търси дълбокия смисъл. Нарича се " Светият път", поклоннически маршрут , който..