Гръцката опозиция внесе вот на недоверие към правителството на Кириакос Мицотакис за несправяне с пандемията и енергийната криза. В парламента в Атина започва обсъждане на политиката на правителството.
Днес започва обсъждането в парламента на внесения вот на недоверие, който беше поискан от депутатите на най-голямата опозиционна партия СИРИЗА.
Лидерът на опозицията Алексис Ципрас обоснова искането със становище, че правителството на консервативната "Нова Демокрация" е показало "неспособност за взема решения в кризисни за страната ситуации".
"Това е най-лошото правителство, което страната познава от падането на диктатурата насам", заяви Алексис Ципрас
Конкретният повод е хаосът със снежната буря, блокирала Атина за дни, както и високият брой смъртни случаи от пандемията, липсата на стратегия за справяне с енергийната криза и високите цени на хранителните стоки.
След дебатите, които ще продължат три дни, в неделя депутатите поименно ще гласуват вота на недоверие. Другите опозиционни партии в парламента заявиха, че го подкрепят.
ЕС и Великобритания ще се включат в преговорите на високо равнище по мирния план на Доналд Тръмп за Украйна, съобщи "Политико", като се позова на високопоставен европейски източник. Разговорите започват утре в Швейцария и бележат важен дипломатически пробив за Брюксел и Лондон, които досега бяха изолирани от процеса. В срещите ще участват..
България приветства последователните усилия на Съединените американски щати и на президента Доналд Тръмп, насочени към прекратяване на огъня и установяване на справедлив и траен мир в Украйна, заявяват от Министерския съвет (МС) на правителствената страница във "Фейсбук". Окончателните условия на бъдещо мирно споразумение биха засягали пряко..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че настоящото предложение от него за мир в Украйна, с което да се сложи край на войната на Русия, не е окончателно, като коментарът му идва в момент, в който Украйна и европейските съюзници на Вашингтон заявяват, че мирният план може да бъде основа за преговори, но се нуждае от "допълнителна работа",..
Израелските сили са убили петима "високопоставени терористи на "Хамас" в Газа, съобщиха от кабинета на премиера Бенямин Нетаняху, като уточниха, че атаката е в отговор на нарушаване на примирието от страна на палестинската групировка, предаде Ройтерс. В съобщението се посочва, че въоръжен мъж е навлязъл в контролираната от Израел територия в..
Министерството на здравеопазването оряза финансирането за основен ремонт на покрива на Многопрофилната болница за активно лечение "Христо Ботев" във Враца. Обществената поръчка за ремонтите, която е на стойност 800 хил. лв. е спряна. Покривът на масивната сграда на врачанската болница не е ремонтиран изцяло от десетилетия. В началото на..
Филмът "Шампиони в Златната долина" печели голямата награда на "Банско филм фест". Копродукцията на Афганистан, Германия и САЩ с режисьор Бен Стъргулевски печели голямата награда на 24-ото издание на международния фестивал. Лентата разказва за млад афганистанец, на когото съвсем малко не достига, за да се превърне в първия скиор олимпиец на..
Новата амбулаторна процедура за специализирано изследване на гени при онкопациенти дискриминира хората, които са били в ремисия и заболяването се е върнало, както и тези с поставена диагноза и назначено лечение, на които не е правена биомаркерна диагностика. Това посочват пациентски организации в писмо до Здравната каса и здравното министерство. И..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...