Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаква се официалното решение на БСП за наказание на Калоян Паргов

Калоян Паргов
Снимка: БГНЕС

В 17 часа изтича срокът, в който окончателно членовете на Националния съвет на БСП трябва да решат дали да отнемат за една година на лидера на софийската организация Калоян Паргов правото да заема партийни длъжности, да членува в органите на партията и да се кандидатира за тях в срок от една година.

Макар срокът да изтича днес БСП съобщи още вчера, че Националният съвет е събрал събра необходимия брой гласове - повече от 50% + 1, за налагането на наказанието.

До решението се стигна след като група социалисти на БСП-София изпратиха писмо с искането Паргов да бъде наказан заради участието на групата на БСП в СОС за скандалната сделка за осветлението на столицата, която беше разкрита от „Спаси София“, участието им в избора  на председател на общинския съвет на София от ГЕРБ, неглижиране на дейността на градската организация и факта, че градският съвет на БСП-София не е заседавал редовно и е вземал решенията еднолично.

Самият Паргов обаче е на мнение, че някой внася интриги и разделение в БСП, а градският  съвет на БСП публикува своя позиция с опровержение на твърдението за подписка за неговото наказание.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Арести във Великобритания за връзки с "Палестинско действие"

Във Великобритания полицията арестува 13 души на протест в графство Норфолк по подозрение, че са изразили подкрепа на забранената група „Палестинско действие“.  Група демонстранти се е събрала пред кметството на улица „Сейнт Питърс“ в град Норич, държейки плакати, споменаващи организацията, съобщи полицията в Норфолк.  Полицията допълни, че някои от тях..

публикувано на 17.08.25 в 04:05
Испанският премиер Педро Санчес.

Испанският премиер ще посети най-засегнатите от пожарите райони

Испанският премиер Педро Санчес ще посети днес районите на Оренсе и Леон, тежко засегнати от бушуващите в страната пожари. Опозицията настоява за по-широко участие на армията в гасенето. От началото на август пожарите в Испания изпепелиха 115 хиляди хектара, хиляди хора бяха евакуирани. Централното правителство настоява, че отговаря на всички искания от..

публикувано на 17.08.25 в 03:59
Володимир Зеленски, Киър Стармър и Еманюел Макрон на среща в Лондон, 2 март 2025 г.

Европейски лидери обсъждат важни въпроси преди срещата на Зеленски и Тръмп

Британският премиер Киър Стармър  ще участва днес в конферентна видео връзка с лидерите на страните от така наречената „коалиция на желаещите“ преди насрочената за понеделник важна среща между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски, съобщи Скай нюз.   Киър Стармър, заедно с френския президент Еманюел Макрон и германския канцлер Фридрих Мерц, е съпредседател..

публикувано на 17.08.25 в 03:03

Румен Радев: Срещата в Аляска възстановява диалога и надеждата на всички ни за мир

Срещата в Аляска възстановява диалога и надеждата на всички ни за мир. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти на въпрос за вчерашната среща между президентите Доналд Тръмп и Владимир Путин и бъдещето на конфликта в Украйна, предаде БТА. "Но тук предстои да наблюдаваме метаморфозите, предполагам, на всички онези, включително и на..

публикувано на 16.08.25 в 20:45
Президентите на Украйна Володомир Зеленски (вляво) и на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп към Зеленски: Сключете сделка с Москва, защото Русия е "много голяма сила, а вие не сте"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп е казал днес, че Украйна трябва да сключи сделка за прекратяване на войната с Русия, защото "Русия е много голяма сила, а те не са“, предаде Ройтерс, като се позова на свой запознат с въпроса източник. Тръмп е казал това  на Володимир Зеленски по време на телефонния разговор между двамата след среща на върха в..

публикувано на 16.08.25 в 20:37

Продължава борбата с пожарите в Гърция, където са активни няколко огнища

Продължава борбата с пожарите в Гърция, където са активни няколко огнища. Пожар избухна този следобед на територията на старо сметище, близо до гръцкото село Халки в района на Лариса. За известно време преминаването по магистралата Солун - Атина, която е наблизо, беше прекратено. Лентата за движение в посока Солун е затворена и в момента. Горски..

публикувано на 16.08.25 в 19:47

Не стихват протестите в Сърбия срещу управлението на Вучич

Сръбската полиция арестува собственик на транспортна фирма, който безплатно превозва протестиращи срещу управлението на Александър Вучич. Мъжът е от село Джурджево и официално не се посочват причините защо е задържан. Сръбската телевизия N1 обаче припомня, че по-рано Миломир Ячимович е обявил, че ще превозва граждани на Нови Сад до протеста..

публикувано на 16.08.25 в 19:38