Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Алберт Попов ни отсрами (БЪЛГАРСКОТО ПРЕДСТАВЯНЕ)

Алберт Попов
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Алберт Попов отсрами България на Зимните олимпийски игри в Пекин. Представителят ни в алпийските дисциплини спечели 9-то място в слалома и го допълни със 17-то в гигантския слалом. 

Радослав Янков пропусна шанса за пробив в паралелния слалом в сноуборда, след като в първия кръг на елиминациите му се падна най-неудобният съперник - австриецът Бенямин Карл. Янков заяви, че остава на пистата и за следващите игри през 2026 г. в Милано и Кортина д'''Ампецо.

В Пекин обаче беше последната олимпийска изява на представителя ни в шейните Павел Ангелов.

Припомняме представянето на българските спортисти по дисциплини.

БИАТЛОН

ДИМИТЪР ГЕРДЖИКОВ. В  индивидуалната надпревара на 20 км завърши 41-ви, с изоставане от 5:06,8 минути и 2 грешки. В спринта на 10 км завърши 63-ти с 2 грешки в стрелбата и изоставане от 2:56,1 минути.

ВЛАДИМИР ИЛИЕВ В индивидуалната надпревара на 20 км завърши 61-ви, с изоставане от 6:50,1 минути и 5 грешки. В спринта на 10 км завърши 31-ви с 2 грешки и изоставане от 1:51,8 минути. В преследването на 12,5 км завърши 25-ти със 7 грешки и изоставане от 4:33,8 минути.

АНТОН СИНАПОВ. В индивидуалната надпревара на 20 км завърши 85-ти, с изоставане от 10:00,2 минути и 6 грешки. В спринта на 10 км завърши 56-ти с 2 грешки и изоставане от 2:45,0 минути. В преследването на 12,5 км завърши 55-ти със 7 грешки и изоставане от 8:00,8 минути.

БЛАГОЙ ТОДЕВ В спринта на 10 км с завърши 52-ри с една грешка и изоставане от 2:38,8 минути. В преследването на 12,5 км завърши 53-ти с 6 грешки и изоставане от 7:57,5 минути.

МАРИЯ ЗДРАВКОВА На 15 км индивидуално завърши 50-та с една грешка и изоставане от 6:00,4 минути. В спринта на 7,5 км завърши 78-ма с една грешка и изоставане от 3:54,8 минути.

МИЛЕНА ТОДОРОВА На 15 км индивидуално завърши 52-ра с 5 грешки и изоставане от 6:02,2 минути. В  спринта на 7,5 км завърши 17-та с една грешка и изоставане от 1:31,1 минути. В преследването на 10 км завърши 31-ва с 6 грешки и изоставане от 4:33,7 минути.

ДАНИЕЛА КАДЕВА На 15 км индивидуално финишира 86-та – последна от завършилите, с 8 грешки и изоставане от 15:17,7 минути. В спринта на 7,5 км завърши 84-та с една грешка и изоставане от 4:42,1 минути.

ЛОРА ХРИСТОВА. В  спринта на 7,5 км завърши на последното 89-то място с 4 грешки и изоставане от 5:43,4 минути.

В мъжката щафета 4 по 7,5 км Благой Тодев, Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Антон Синапов завършиха на 18-то място от 21 отбора с 2 плюс 11 грешки, и изоставане от 7:15,1 минути.

В женската щафета 4 по 6 км Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова и Даниела Кадева завършиха на 18-то място, след като бяха изпреварени с обиколка в края на третия пост.

В смесената щафета Милена Тодорова, Мария Здравкова, Владимир Илиев и Димитър Герджиков завършиха на предпоследното 19-то място, след като бяха затворени с обиколка още след първите два поста.

СКИ-АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ

ЕВА ВУКАДИНОВА. В  гигантския слалом завърши 36-та с общо време 2:11,46 минути и изоставане от 15,77 секунди. В слалома завърши 49-та с изоставане от 1:00,17 минути след първия манш, в който стартира втори път заради грешка на организаторите. Във втория не завърши.

АЛБЕРТ ПОПОВ. В гигантския слалом завърши 17-ти с общо време 2:14,94 минути и изоставане от 5,59 секунди. В слалома завърши 9-ти с общо време 1:45,15 минути и изоставане от 1,06 секунди.

КАМЕН ЗЛАТКОВ. В слалома след първия манш беше 20-ти, на 1,87 секунди от лидера, но във втория пропусна врата и не завърши.

СКИ СКОКОВЕ

ВЛАДИМИР ЗОГРАФСКИ. На малката шанца завърши 22-ри със 126,7 метра и 245,3 точки. На голямата шанца в  първия скок преодоля 125 метра, с които се класира 37-ми и не успя да попадне сред първите 30 за финалния втори скок.

СНОУБОРД

РАДОСЛАВ ЯНКОВ. В паралелния гигантски слалом преодоля квалификациите с 15-то време от 16 осминафиналисти, но в първия кръг на елиминациите отстъпи пред австриеца Бенямин Карл с изоставане от 0,36 секунди.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

АЛЕКСАНДРА ФЕЙГИН. В кратката програма се класира 23-та, с оценка от 59,16 т., и се нареди сред 25-те участнички във волната програма. В нея завърши на предпоследното 24-то място с обща оценка 159,31 точки.

ШЕЙНИ

ПАВЕЛ АНГЕЛОВ. В единичната надпревара завърши 28-ми в крайното класиране с време 2:58,953 минути. Не успя да се класира сред първите 20 финалисти за разпределението на медалите.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кристъл Палас с първи домакински успех в европейските турнири

Кристъл Палас победи с 3:1 АЗ Алкмаар в среща от третия кръг на Лигата на конференциите.  За състава от Лондон това бе първа домакинска победа в евротурнирите в историята. Исмаила Сар се разписа на два пъти, а един гол добави Максенс Лакроа. През първото полувреме Жан-Филип Матета пропусна дузпа за Палас. За гостите от нидерландия почетното попадение..

публикувано на 07.11.25 в 07:27

ПАОК с Кирил Десподов не остави шансове на Йънг Бойс

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов бе титуляр при победата на ПАОК с 4:0 над Йънг Бойс в мач от четвъртия кръг на Лига Европа.  Десподов бе заменен след малко повече от час игра. Всички попадения за тима от Солун паднаха след почивката, когато се разписаха Алесандро Бианко, Йоргос Якумакис, Йоанис Константелиас и Баба. Йънг Бойс..

публикувано на 07.11.25 в 06:45
Ференцварош - Лудогорец

Невзрачното представяне на Лудогорец продължи със загуба от Ференцварош

Футболният ни шампион Лудогорец продължи с невзрачното си представяне, както в нашето първенство, така и в Лига Европа. Разградчани допуснаха поредна загуба във втория по сила евротурнир, този с път с 1:3 като гости на Ференцварош. Така Лудогорец остава в долната част на класирането с 3 точки. Играта на българския шампион изобилстваше от грешки, някои от..

публикувано на 06.11.25 в 23:53
АЕК Ларнака - Абърдийн

Абърдийн с Димитър Митов на вратата с първа точка в Лигата на конференциите

Абърдийн спечели първа точка в Лигата на конференциите, след като завърши 0:0 при гостуването си на АЕК Ларнака в мач от 3-ия кръг. Българският национал Димитър Митов бе титуляр на вратата на шотландците. Двубоят бе двуостър, но и двата тима направиха пропуски пред противниковите врати. Митов направи ключови спасявания за Абърдийн през втората част...

публикувано на 06.11.25 в 23:00
Лаура Траатс

Наша олимпийска шампионка започва работа в Кувейт

Олимпийската шампионка с ансамбъла на България от Токио 2020 Лаура Траатс поема поста старши треньор на националния отбор по художествена гимнастика на Кувейт, съобщава arabtimesonline.com. Българката е парафирала контракта си в края на месец октомври с федерацията по гимнастика на Кувейт след оставката на бившата треньорка Ирина Ковалчук от Украйна...

публикувано на 06.11.25 в 22:04
Пари Сен Жермен има четирима представители сред номинираните

ФИФА публикува списъка си с номинирани за наградата "Играч на годината"

Международната федерация на футболните асоциации (ФИФА) публикува списъка си с номинирани за наградата „Играч на годината“ за 2025 г. Номинирани са 11 футболисти: Усман Дембеле, Ашраф Хакими, Нуно Мендеш и Витиня (Пари Сен Жермен, Франция), Хари Кейн (Байерн Мюнхен, Германия), Килиан Мбапе (Реал Мадрид, Испания), Коул Палмър (Челси, Англия), Педри,..

публикувано на 06.11.25 в 20:23
Александър Николов

Александър Николов обявен за най-полезен играч в италианската Суперлига за октомври

Българският волейболист Александър Николов бе избран за най-полезен играч в италианската Суперлига за месец октомври, похвалиха се от клуба му Кучине Лубе Чивитанова. Николов, който бе реализатор номер 1 на Световното първенство във Филипините, продължи страхотната си форма, като отбеляза 96 точки в първите четири мача на тима си - 80 точки през..

публикувано на 06.11.25 в 19:11