Пътуващите са около 200 души - граждани на България, Украйна, САЩ, Северна Македония и Грузия, както и цялата ни дипломатическа мисия.
Автобусите с хората от Одеса, които тръгнаха снощи, са вече на наша територия.
„Имахме върнат гражданин с двойно гражданство, който беше в един от автобусите. Младо момче, което е с български и с украински паспорт. Украинските власти не го допуснаха да напусне границата.“
„Тази нощ беше относително тиха.“
Болниците работят. Комендантският час е удължен. Рафтове в магазините остават празни, стоките намаляват, описа ситуацията проф. Станчев.
„Хората се държат един за друг, няма паника и си помагат с информация.“
По думите му има ликвидирани диверсионни групи, навлезли в града.
„Най-страшното са мародерите.“
Студено е, падна сняг, разказа още Станчев.
„Хората не ги е страх от руските войски“, каза преподавателят и даде пример с посрещната военна колона от местни жители на Украйна, които застанали пред нея и снимали с телефоните си.
„Пряка инвазия все още няма, защото нашите войски много добре стоят по улиците на селото и отбиват всички атаки. Не мога да кажа, че е застрашено, но селото е фактически е под обсада.“
Селото е голямо – около 10 000 жители.
„Народът, както никога, е обединен. Всички помагат - кой с каквото може“, сподели Анатолий Волчо.
Все още има възможност за евакуация, допълни той.
Повече за картината в Украйна през последното денонощие слушайте в звуковия файл.
От СДВР отчитат кражби на луксозни издания на книги от книжарници и молове в София. От полицията обясняват, че тези случаи са новост за тях. Какво се краде през летните месеци и как полицията противодейства на подобни престъпления в моловете? Темата коментира пред БНР старши инспектор Виталий Цветков, сектор "Улична престъпност" в СДВР...
Министерството на отбраната ще организира лятна почивка в България на деца от Украйна и техните придружители чрез настаняване в база на Изпълнителната агенция "Военни клубове и военно-почивно дело", реши на редовното си заседание правителството. Това е проява на още един хуманитарен акт от страна на Министерство на отбраната за човешко и достойно..
Прекратяване на огъня в Украйна трябва да предшества същински мирни преговори с Русия, а законно признаване на завладени от нея територии е немислимо - това са били част от посланията на европейските лидери към американския президент Доналд Тръмп и той е съгласен с тях до голяма степен, стана ясно от думите на германския канцлер Мерц. Днес лидери на..
123-ма души са били убити при израелски бомбардировки в Ивицата Газа за последните 24 часа, съобщи управляваното от "Хамас" здравното министерство в анклава. Това е най-големият брой на смъртните случаи, за които се съобщава от седмица, в продължаващата близо две години война в ивицата, където живеят над 2 млн. души. Град Газа е под сериозен..
Трябва да ни тревожи фактът, че за почти 20% от училищата няма кандидати за директори. Това заяви пред БНР Величка Таседжикова, директор на 70-то ОУ "Свети Климент Охридски" в София, секретар на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета. 495 човека издържаха теста за директор на училище. 443 конкурса за директори на държавни..
В Гърция продължава битката на пожарникарите с непрекъснати възпламенявания в районите на Ахаиа и Превеза, както и на островите Хиос, Закинтос и Кефалония. Заради мащабите на пожарите в Гърция се наложи евакуацията на хиляди хора. В Гърция евакуират туристи заради бушуващите пожари Има опасност вече овладени пожари да се разгорят отново..
Горски пожари бушуват в района на язовира "Салихлер", на около 15 километра от град Чанаккале, и в района на село Чамлъджа в южния турски окръг Мерсин, предава Анадолската агенция. По информация на местните власти в окръг Мерсин, заради разпространяването на пожара са евакуирани селата Къртъл, Балендиз, и Имамушагъ, като в борбата с огнената стихия..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение,..
Инцидент по време на жътва в землището на село Гарван отново поставя на дневен ред въпроса за справедливостта и правилата при кризисни..
"Тази свинщина, която се случва по нашите пътища – българските граждани трябва да се събудим и да дадем червен картон на тези, които управляват..