За 10.30 ч. днес е насрочено началото на новия кръг от преговори между Русия и Украйна. Очаква се те да продължат два дни, съобщават турски медии. Делегациите на Москва и Киев вече са в Истанбул.
Най-амбициозната цел на украинския екип на днешните преговори с Русия в Истанбул е да бъде договорено прекратяване на огъня, заяви министърът на външните работи на Украйна. Дмитро Кулеба подчерта, че има ясни червени линии: „Няма да търгуваме с хора, територии и суверенитет“. По-рано в интервю за опозиционни руски медии украинският президент Зеленски допусна Украйна да обяви неутралитет, вместо да кандидатства за членство в НАТО. В такъв случай обаче сигурността ѝ трябва да бъде гарантирана от трети страни. И евентуално споразумение с Русия да бъде одобрено на референдум.
В поредното си видеообръщение тази нощ президентът Володимир Зеленски съобщи, че украинските военни си възвръщат контрола в района на столицата Киев. Той обаче предупреди, че Мариупол остава блокиран от руските сили, които не са позволили създаването на нито един хуманитарен коридор там през вчерашния ден. Украйна твърди, че най-малко 5000 са жертвите от руската обсада на стратегическото пристанище.
Зеленски подчерта, че санкциите срещу Москва не трябва да бъдат пасивни и да ѝ позволят да заобикаля ограниченията:
„Ние вече минахме през това миналата година, когато казвахме, че са нужни силни превантивни санкции срещу Русия, за да няма нахлуване. Нямаше превантивен пакет и започна пълномащабна война. Сега има много намеци и предупреждения за възможно засилване на санкциите, например ембарго за доставката на руски нефт в Европа ще бъде наложено, ако Русия използва химическо оръжие. Само се замислете докъде стигна това - да чакаме химическото оръжие“.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков обвини западните страни, че са отприщили пълномащабна икономическа война срещу Русия. По думите на Песков руската страна „не се съмнява, че задачите на специалната военна операция в Украйна ще бъдат изпълнени“.
Секретарят на Съвета за сигурност на Русия Николай Патрушев заяви, че Москва не цели да смени властта в Киев. А външният министър Сергей Лавров определи като „контрапродуктивно“ руският президент Владимир Путин да се среща със Зеленски преди двете страни да са се доближили до съгласие по ключовите въпроси.

ОДМВР – Перник стартира провеждането на поредица от учебно-тренировъчни занятия в училищна среда за повишаване готовността за действие при извънредни ситуации в учебните заведения. Занятията са част от ежегодната подготовка на служителите на МВР и училищния персонал, и са насочени към усъвършенстване на координацията между институциите, както..
54 процента от българите подкрепят ръста на минималната работна заплата, сочи проучване за динамиката на доходите направено по поръчка на КНСБ от агенция "МЯРА", сред 804 пълнолетни граждани в периода 30 октомври - 7 ноември. Най-силна подкрепа за ръст на минималното възнаграждение дават 59 на сто от заетите от частния сектор, 54 на сто от..
Малолетно момиче и три момчета на по 18 години са настанени в болницата в Монтана след катастрофа. Пътният инцидент е станал малко преди 22 часа снощи в района на стената на язовир "Огоста", като колата се е преобърнала по таван. При спускане на язовирната стена, посока Монтана, лек автомобил, управляван от 18 годишен водач, при движение с..
"Обществото ни е далече от това да приобщи децата с аутизъм. Те нямат подкрепа отникъде". Това заяви пред БНР Нонка Манчева, майка на дете с тази диагноза. Тя е инициатор за създаването на центъра за поведенческа и комплексна терапия в Стрелча. В България има около 140 хиляди души с аутизъм. За тях са предвидени 140 дневни центъра в цялата..
Дали скоро ще има нов генерален директор на БНТ е един от най-важните въпроси за СЕМ . Това заяви пред БНР председателят на медийния регулатор д-р Симона Велева. "Положихме огромни усилия, за да изпълним своите правомощия по закон. В нито един момент не сме се нито разколебали, нито отказали от тази наша мисия и правомощие. Искрено..
Президентът Румен Радев не изключи възможността протестите заради бюджета за 2026 г да се радикализират. Пред журналисти той коментира, че никой бюджет досега "не е мамил толкова очевидно". ПП на протест срещу предложеното увеличение на осигуровките, данък дивидент и СУПТО "Този бюджет явно издава страха на управляващите от предсрочни..
Американският президент Доналд Тръмп съобщи, че е приел покана от китайския лидер Си Цзинпин да посети Пекин през април, а пък той от своя страна е поканил Си на държавно посещение в САЩ по-късно следващата година. Докато Тръмп говори за покана за посещение в Пекин през април, макар че според АП в Пекин не е имало такова съобщение. Там са..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...