"Първо да те да са четивни, защото аз държа те да бъдат разбрани от университетския професор по литература до хамалина, ако реши да я прочете тази книга, да може да я прочете. Аз съвсем умишлено слизам надолу в стила и го пиша така, че да могат да го разберат. Второ мъча се винаги да съобщавам факти, които не са известни и третото, което се опитвам, не знам доколко успешно е, да установя някакви тенденции - да повдигна леко завесата".
По думите му в момента в Украйна стартира Третата световна война.
"И тази Трета световна война се води на четири план. Този видимия план, който ние виждаме - именно конвенционалната война, която се води на терен между Русия и Украйна е само едната част от нещата. Другите по-сериозните войни, които ние не ги виждаме реално се водят още три войни - води се една икономическа, търговска война, води се една психологическа война и това, което е най-важно, което свързва трите теми на моята книга е, че се води и една информационно-пропагандна война, която за мен е най-жестока и може да има най-тежки последици за човечеството".
Калин Тодоров е роден през 1953 г. в София. Завършил е право в СУ „Климент Охридски“. Бил е журналист в БТА, в БНТ, програма „Световна икономика“, във вестниците „Отечествен фронт" и „Отечествен вестник“, работил е и на свободна практика. Писал е за перипетиите около смъртта на писателя Георги Марков на моста „Ватерло" в Лондон, за атентата срещу папа Йоан Павел Втори, за падането на Берлинската стена, за „нежните революции“ в България и Румъния и др.
Автор е на поредица от няколко книги, много достъпни и четивни, подходящи за вкуса на всеки любопитен читател. Това са „Зад завесата на соца“(2019), „Зад завесата на прехода“(2019), „Зад завесата на демокрацията“(2021), „Зад завесата на големия брат“ (2020), „Завесата падна“ (2021).
Румен Леонидов е роден на 17 май 1953 г. в София.Завършил е българска филология. Автор е на 11 стихосбирки, два сборника с проза. Стихове на Леонидов са публикуван в 15 страни. В чужбина са издадени четири негови стихосбирки. Участвал е в редица фестивали на поезията по света, носител е на няколко национални и международни отличия.
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
Не очаквам да има среща между Путин и Зеленски, Русия иска капитулация на Украйна! Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от..