Все още има възможност администрацията на американския президент Джо Байдън да опрости задължения по студентски заеми. Това заяви прессекретарят на Белия дом Джен Саки, след като администрацията удължи периода, през който не е задължително да се плащат вноските по студентските заеми.
Паузата в задължителното плащане по федералните заеми за образование бе поставена през март 2020 при президента Доналд Тръмп като част от мерките за финансови облекчения по време на пандемията от Covid-19.
В интервю за подкаста Pod Save America тази седмица Саки говори по темата като заяви, че все още не се изключва опрощаване на студентски заеми с действие на администрацията.
Саки каза също, че предпочита акт на Конгреса по темата, защото е по-перманентна мярка, но изгледите за това не са много добри при законодателен орган с минимално мнозинство на демократите.
Според Департамента по образование над 43 милиона американци дължат общо над 1.6 трилиона долара в студентски заеми. Около половин милиона от тях са плащали вноски по време на паузата. Средно американските студенти, които прибягват към федерални заеми за образование дължат над 37 хиляди долара.
Задължителните плащания по тези заеми по време на пандемията бяха замразени и лихвата на задълженията бе поставена на 0 процента.
Президентът Джо Байдън призова Конгреса да опрости 10 хиляди долара на човек от студентските заеми, но някои демократи смятат, че президентът има правомощия да опрости моментално 50 хиляди долара на човек.
Миналата седмица от Белия дом обявиха, че замразяването в задължителните плащания се удължава до 31-ви август.
Може би е време за нов Обществен договор. Това заяви пред БНР Душана Здравкова, бивш съдия и бивш председател на Окръжен съд-Варна. Тя смята, че свикването на Велико народно събрание не е "толкова невъзможно". Здравкова е на мнение, че една от основните промени в частта за съдебната власт трябва да бъде свързана с прокуратурата. Велислав..
Депутатите приеха окончателно на второ четене промените в Закона за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел, внесени от Министерския съвет. С измененията се въвеждат изискванията на европейската директива за по-широко приложение на цифрови решения в дружественото право. Със законопроекта се създава единен регистър..
Френският премиер в оставка Себастиан Льокорню заяви, че вероятността парламентът да бъде разпуснат вече изглежда по-далечна. Льокорню демонстрира оптимизъм след разговори с политическите партии във Франция по казуса за приемането на бюджета. Френският премиер Льокорню подаде изненадващо оставка Макрон даде на Льокорню срок до сряда, за да..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи разследващият журналист Асен Йорданов, издател на сайта "Биволъ". "Това е един много циничен пример за това как в България законодателството нищо не струва, когато става въпрос за определени..
Със 125 гласа "за", 40 "против" и 8 "въздържаи се" парламентът прие на първо четене промените в Закона за отбраната и въоръжените сили, внесени от МС. В законопроекта се урежда дейността на Върховното главно командване и използването на система за защита от дронове. Предвижда се Министерството на отбраната да разработи оперативни процедури за неговото..
Окръжната прокуратура във Велико Търново поема разследването по делото за нанесения побой над директора на ОД на МВР – Русе старши комисар Николай Кожухаров, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата в старата столица. Разследването, започнало на 4 септември, е по досъдебно производство за хулиганство и причиняване на тежка телесна повреда, извършени в..
Тласъкът към мирна договореност за Украйна, зададен на срещата на президентите на Русия и САЩ през август, до голяма степен се изчерпа, констатира днес висш руски дипломат. Заместник-министърът на външните работи Сергей Рябков отправи предупреждение - поредното за последните дни - към Вашингтон да не въоръжава Киев с крилати ракети "Томахок"...
"Не съм съгласна с определението, че "Хамас" е радикална групировка" . Това отбеляза пред БНР д-р Милена Ангелова , която се завърна от Газа:..
" Де факто има река , де юре в една сериозна част от тази площ, която е наводнена, също има река, но има нещо много интересно - според кадастъра де юре..
До 14 октомври Русе ще е снимачна площадка на поредния игрален филм, който ще разказва вечни истории от миналото време. Атмосферата на града,..