Британският министър, отговарящ за въоръжените сили, Джеймс Хийпи, каза за Скай нюз, че "Донбас ще бъде много твърд орех за Русия, за да го счупи" и че има реален шанс украинците да прогонят руснаците.
Джеймс Хийпи заяви, че не трябва да се смята, че Русия "неизбежно" ще успее да превземе части от източния украински район Донбас. Според него Донбас е прекалено твърд орех за Русия и украинските сили имат шансове да отблъснат руснаците. Русия съсредоточава усилията си върху Донбас, като се състои от районите на Луганск и Донецк, след като не успя да постигне целите си в Северна Украйна.
Сражения между украинските сили и проруските сепаратисти в района се водят още след 2014 година, като в момента има нещо като фронтова линия на конфликта по протежение на 420 километра. Джеймс Хийпи каза, че силите са доста по изравнени в Донбас, отколкото бяха в района на Киев, тъй като украинците имат преимуществото от вече изградени защитни позиции. Министърът на въоръжените сили освен това отхвърли твърденията на Русия, че западните съюзници на Украйна провокират задълбочаване на конфликта като снабдяват страната с оръжия.
Запитан за коментарите на руския външен министър Сергей Лавров, че има заплаха от ядрена война, Хийпи отговори, че НАТО като организация не дарява оръжия. "Сергей Лавров може да си припомни, че причината да има война в Украйна сега е, защото Русия премина границите на суверенна държава и започна да превзема нейни територии", изтъкна Хийпи и допълни: "Целият този шум от Москва, че някак си нейното нападения срещу Украйна е в отговор на агресията на НАТО е пълна глупост".
Днес се очаква президентът на САЩ Доналд Тръмп да обяви споразумение за прекратяване на конфликта между Азербайджан и Армения. Информацията е от Си Би Ес Нюз. Президентът на АзербайджанИлхам Алиев и премиерът на Армения Никол Пашинян ще присъстват на събитието в Овалния кабинет. Армения възнамерява да предостави на САЩ права за развитие..
В Пирин няма опасност огънят да се разрасне . Това съобщи пред БНР директорът на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов. Той обясни, че от вчера там има възможност да се подава вода наземно чрез изградена линия. Екипите на пожарната, изпратени в Сакар , също полагат усилия да не се допусне..
Днес изтича 10-дневният ултиматум, който Тръмп даде на Русия , за да прекрати бойните действия в Украйна. Ако това не стане, Вашингтон заплашва да наложи високи мита на Москва. Тръмп също така предупреди, че ще приложи сурови икономически санкции към страни като Китай и Индия, които купуват петрол и друга продукция от Русия. Целта е да се..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще се срещне с руския лидер Владимир Путин, дори ако той не се срещне с украинския президент Володимир Зеленски. Среща Путин - Тръмп ще се проведе идните дни Тръмп отговори кратко на въпрос дали среща на Путин със Зеленски е условие, за да се състои среща между президентите на САЩ и Русия:..
Израелският кабинет по сигурността одобри план за превземане на град Газа, предадоха световните агенции. От ООН предупредиха по-рано, че са "категорично против всякакво ескалиране" на войната в Газа. Планът включва евакуация на палестински цивилни от град Газа и започване на сухопътна офанзива там. В града живеят стотици хиляди палестинци...
ГДБОП е задържала членове на известната рокерска банда "Хелс Ейнджълс" на различни места в България, научи БНР от свои източници. Към момента от МВР не коментират официално акцията. Заподозрените са арестувани за насилие, рекет и разпространение на наркотици. Задържани са мотористи от Велико Търново, като в следобедните часове ГДБОП ще даде..
В отделни райони на страната продължава работата за потушаване на пожари. Екипите, изпратени в Сакар, полагат усилия да не се допусне разширяване на пожара там. В следобедните часове вчера избухна нов пожар в Хасковско, между селата Момино и Елена. По информация на Радио Шумен огънят в местността "Мечката" на Шуменското плато е..
Промените в Закона за еврото са изключително вредни и ефектът им върху цените в България ще е в посока нагоре, т.е. заради тези промени цените ще са..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на..
Трябва да се дадат повече възможности за качествено образование по математика в средните училища . Това заяви пред БНР Тодор Тодоров, част от..