Министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер откри днес бизнес форума "Иновации и перспективи в Плевен", където пред местния бизнес се представят мерките за насърчаване на иновациите и инвестициите, както и финансовите инструменти в подкрепа на предприемачеството и частната инициатива.
Във форума участват представители на ръководствата на Фонда на фондовете, на Българската агенция за инвестиции и Главната дирекция "Европейски фондове за конкурентоспособност, " както и на местните власти.
В Плевен се очаква инвестиция от голяма автомобилна компания, която ще разкрие около 700 нови работни места, съобщи по време на форума министър Даниел Лорер:
"Тази година имаме вече близо половин милиард, заделени за малкия и среден бизнес у нас. Специално за Плевен искаме да разкажем за проявения инвеститорски интерес от голяма автомобилна (или аутомотив) компания, която ще открие поне 700 места, което е чудесна новина. Все още не можем да споделим конкретното име, но то ще стане ясно в близките седмици".
Чрез записване на разговори и тропане по масата няма да се постигне съгласие между правителството и протестиращите превозвачи и други бизнеси, смята Даниел Лорер.
В управляващата коалиция все още няма окончателно споразумение по пакета от мерки за подпомагане заради инфлацията. Снощната среща на експерти от коалицията завърши без конкретни решения, но участници в нея дадоха да се разбере, че държавата ще окаже финансова подкрепа както на най-уязвимите хора, така и на бизнеса.
Министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер изрази надежда, че пакетът от мерки за над 2 милиарда лева ще бъде уточнен окончателно през следващата седмица:
"Надяваме се в рамките на една седмица да го обявим вече конкретно какви ще бъдат тези 2 милиарда лева, които ще бъдат отделени отново за помощ и на граждани, и на икономиката - там ще има подпомагане и на компании, и най-слабите слоеве от населението. Така че, наистина работим денонощно за българската икономика и граждани", коментира Лорер.
НЗОК е създадена да обслужва пациентите, а не да субсидира заплати . Това каза пред БНР д-р Николай Болтаджиев, бивш член на Надзорния съвет на Здравната каса, като уточни: "НЗОК не е институция, която трябва да заплаща субсидии. Касата е създадена, за да плаща лечение на пациенти, а не да финансира болници, лекари и който да било . .....
Петото издание на националната инициатива на "Музикаутор" "Светилник"/2025-2026 беше открито днес. Програмата цели да насърчи творчеството, образованието, културата и любовта към българския език. В рамките на инициативата български автори създават и даряват на училища оригинални училищни химни. Българското национално радио е партньор на..
79-годишна жена е с опасност за живота след пътно произшествие в Съединение. Жената внезапно изскочила на пътя с електрическа триколка и се блъснала в преминаващ лек автомобил. Тя е откарана в болница в тежко състояние, взета ѝ е кръвна проба за химически анализ. Тестовете за употреба на алкохол и наркотици на 20-годишния шофьор на..
"За да няма проблеми с цените на горивата в кризисната ситуация заради санкциите, правителството трябва да има план. А не да се взимат спешни мерки на парче, което да създава напрежение. Трябва да има план ". Това каза пред БНР Мартин Димитров, депутат от ПП-ДБ. "Този план трябва да има няколко компонента. Единият е преглед на запасите и ако..
Няма задържани за палежа на три автомобила в Монтана. Колите са собственост на полицай и съпругата му, служител в инспекцията по труда. Сигналът за горящите коли е бил подаден в 1 часа и 19 минути в ранните часове в неделя. Двата леки автомобила и джип са били паркиран през блок 25 в квартал "Младост" в Монтана. От полицията разследват..
Израел заяви днес, че останките на тримата заложници, върнати тази нощ от Ивицата Газа, принадлежат на войници, убити при нападението, извършено от палестинската въоръжена групировка "Хамас" на 7 октомври 2023 г., което предизвика и войната в Газа, предаде БТА като се позова на Асошиейтед прес. Агенцията отбелязва, че предаването на останките е..
Прокуратурата в Разлог е издала предписание мъжът, който беше открит да бивакува незаконно и без документи в Национален парк "Пирин", да бъде настанен в социален дом. Той обаче отказал и бил освободен. Задействана е и процедура по отмяна на смъртния му акт. Мъжът, който по непотвърдена информация е от Русе, е установен в палатка в планината..
След т.нар. промени от 1989 г. България остана в ръцете на хората, които са я управлявали и преди това. Това мнение изказа пред БНР историкът и..
Данък "дивидент" ще се увеличи от 5% на 10% , за да се спре сивата икономика. Имаме такава нагласа в Съвета за съвместно управление (ССУ). Това каза..