Родом от Шумен, той пази свидни спомени от детството с майка си, баща си, чичо си и баба си. Астор признава, че когато бил малък, пък и като голям, не можел да научи таблицата за умножение, но когато го изпитвали, винаги давал правилния отговор. Може би, защото магията е част от най-ранните му години, при това заради някои от най-любимите хора.
"Моята баба е много важна в моя живот. Благодарение на нея аз се запалих от това древно магично изкуство. Бях много малък, тя вместо приказки ми разказваше за пътуващи, странстващи факири, магове, фокусници, по арени, циркове. Тази женица ми разказваше невероятни истории за това чудо, което грабва всяко дете", спомня си Астор в интервю за БНР през 2005 година.
На 12 години той прави цирк в квартала, на 18 вече е в професията като част от пътуваща трупа, в която свири на контрабас. В София се запознава с кумирите на магията, за които чухме да говори с дълбоко уважение. Вече като утвърден маг, Астор също обучава млади колеги.
За себе си казва: „Не знам колко добър маг съм, но претендирам за най-добър учител“. Гледал много-много да не се меси на учениците си, да не бъде инкубатор за еднакви магьосници, но професионалистите разпознавали школата му в изпълненията им. Закон номер едно в магията е никога да не разкриваш тайната, категоричен е Астор в друг разговор - от 2009-а, запазен в архивите.
"Закон номер 2 – никога не повтаряй номер. Неподготвен не се появявай на сцената – този закон не го спазвам."
С десетки хиляди представления по света и у нас обаче трудно бихме повярвали точно на това твърдение на Краля на илюзиите. През годините е споделял още: „Целия си професионален живот изкарах в лъжа. Колкото по-добре лъжех, толкова повече ми ръкопляскаха. Наричаха ме измамника, на когото може да се вярва“.
Такъв е пътят на единствения български носител на голямата награда на Международното братство на маговете, известна като „Златният Оскар“. Получава го през 1981 година.
По-рано - на 1 април 1975 г., по идея на Астор врати отваря първият Клуб на илюзионистите у нас. На следващата година се провежда и първият национален фестивал за фокуси, малко след него и първият международен в София.
През годините Астор пътува, показва уменията си, впечатлява малки и големи. Любимият му фокус се появява съвсем случайно на представление в Йордания. В бързината забравя диска с музиката и казва на диджея да пусне някаква мелодия. Тя се казва „Али Баба“. След нея всичко е различно.
За оригиналността и атрактивността на номера „Али Баба“ през 2008-а Астор получава „Икар“ от Съюза на артистите в България в категорията „Вариететно изкуство“.
Независимо от успехите Астор винаги подчертава, че е следвал мечтите си - по пътища, осеяни и с тръни, и с мека трева.
"Всичко, от А до Я, каквото съм постигнал, е било моя мечта. Ако нямаш мечта, вземаш ракията, стоиш срещу телевизията, готов си. Моят съвет към всички е – трябва да имате една мечта и постепенно, полека-лека става", казва илюзионистът в интервю за БНР през 2010 г.
Но най-голямата магия за Астор е любовта. Ще го помним с харизмата му, таланта и любовта към изкуството.
Някога майката на Астор го накарала да свири на акордеон. Ако му била дала саксофон в ръцете, може би щял да се занимава с музика, а не с илюзии, разказва още той приживе.
Съвременните комуникационни канали предлагат разнообразно съдържание, повечето тематично подчинено на търсенето от потребителите. Комуникаторите са без брой и транслират посланията си в среда от информационен шум. Това силно намалява критичния поглед на аудиторията и тя все по-трудно селектира качеството на информацията сред..
"Защо трябва да учим философия?" е въпросът, който най-често чува Владислав Тодоров. Той преподава предмета "Философски цикъл" в елитна врачанска гимназия. Основната идея в работата му е да насърчава учениците си да изразяват мнение, да споделят, да питат, да търсят отговори за всичко, което ги вълнува - от първото влюбване до проблемите на днешния..
Журналстът Николай Барулов описва своята работа като "далеч от консерватизма на класическата телевизия". Той е фриланс режисьор и видео журналист с над 20 годишна кариера в телевизията. В професионалния си път минава и през кореспондент във Великобритания. Николай Барулов дойде в Автономията за да разкаже за тръпката, която ускорява пулса..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на поколения българи - тази усмихната и пламенна певица гостува на "Нощен хоризонт" . Тя споделя за музиката и песните си, за срещите ѝ с публиката, за колекцията ѝ от ангели - пазители , както и за..
Жаклин Прейс е талантлива млада българска цигуларка , която от 7 години е част от Белгийския национален оркестър . От 2018 година нашата сънародничка живее в Брюксел, но периодично се връща и в България, когато има покани за участия в концерти. В работата си като оркестрант Жаклин се среща със солисти и диригенти от цял свят , сред..
Наталия Цекова е актриса с горещо сърце. Тя е от хората, които вдъхновяват и даряват криле на другите, за да могат да летят върху мечтите си. Наталия Цекова сбъдва детската си мечта да играе на сцена. Когато е била на 10 години, е решила, че ще стане актриса. Призвана е за това. Вярва, че е родена, за да бъде актриса. "Определено беше..
Иван Въжаров е майстор на спортния бридж, играе този олимпийски спорт повече от 40 години. Той е треньор на млади бриджьори - шампиони. Създател е на кръстословици. Участвал е във викторини и в "Минута е много". Дълго време е бил спортен журналист. Като студент в първи курс се е запалил по спортния бридж. Стига до младежкия..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
Работещите в градския транспорт на София издържаха на голям обществен натиск и постигнаха исканията си . Тази позиция изрази пред БНР Калина..