Това мнение изрази в интервю за БНР комуникационният експерт и политически анализатор Весислава Танчева. Според нея партията на Стефан Янев ще обере "умерено говорещите русофилски настроени националисти", което няма да позволи на "Възраждане" да стане втора политическа сила, за какъвто потенциал говорят социолозите.
"Много импровизации имаше. Единственото, което не беше импровизация, беше самото разтърсване на правителството от страна на Слави Трифонов", посочи тя, коментирайки събитията от последната седмица около разцеплението на коалицията и взаимните нападки между отделните фракции в ИТН.
Според нея тежките думи на Трифонов, с които той прекрати участието на ИТН в четворната коалиция, не са били писани "в деня, в който ги произнесе".
Поне десетина души от ИТН още в кулоарите на 46-ото НС са изразявали недоволство, че не участват във вземането на решения, а контактът им с ръководството на партията е през посредници, поясни Танчева. По думите ѝ обаче спазвали коалиционна куртоазия.
"В 47-ото НС този процес пролича изключително ясно. На тях просто им се свеждаха едни решения и разговорите в кулоарите вървяха в тази посока."
Действията на Слави Трифонов са били катализатор, а намесата на управляващите от ПП, в частност на премиера, е имало значение за отцепилите се от ИТН, смята комуникационният експерт.
"Ако тези хора наистина са разбрали, че продължава същата практика – да пазим омертата на едни и същи хора в продължение на години, много е логично да са поискали да излязат, защото далеч не цялата група на ИТН спада към този тесен кръг около Слави Трифонов, които са наясно какво се случва с партията, защо съществува, защо е в парламента. Във всички партии в парламента има каузални хора, които са вътре не заради някакъв келепир и защото вождът така им е обещал."
"Всички лидери бъркат, защото бидейки силни лидери, например като Бойко Борисов, започват да бъркат страха от тяхната силна ръка със съгласие", допълни Танчева.
"В парламента играта ще се фокусира върху саботаж на това, което трябва да се свърши", прогнозира Весислава Танчева.
Цялото интервю с Весислава Танчева слушайте в звуковия файл."Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
" Определено имаше по-голямо напрежение във вчерашната сесия на Европейската комисия". Това коментира Ангелина Пискова , кореспондент на БНР за евроинституциите: " Ако досега сме плували в сравнително спокойни води, вече те не са толкова . Не бих казала, че е толкова опасно, че да се удавиш, но определено трябва да се внимава повече . Някак..
"Примерът с Хърватия е много важен, защото по същото време, когато имаше инфлация след приемане на еврото в Хърватия, в съседна Унгария , където си остана флоринтът и не е прието еврото, имаше по-голяма инфлация , което означава, че тази инфлация към този момент е била не вследствие на това, че Хърватия е влязла в еврозоната, а на..
Днес и утре седмокласниците могат да подават документи за участие в първо класиране за прием в гимназиите . Преди три седмици се проведе Националното външно оценяване на учениците, а в края на миналата седмица Министерството на образованието и науката публикува обобщен анализ на резултатите. Съгласно изнесените данни тази година се забелязва леко..
Анета де ла Мар Икономова , дългогодишен преподавател в Университета Екстернадо де Колумбия в Богота, историк и международен анализатор на Латинска Америка, ще представи книгите "Грипната пандемия 1918 – 1920: исторически анализ от глобалното към локалното“ и "Трансгранични гледни точки между Колумбия и Венецуела: война, мобилност и териториалност“..
" Когато се случи нещо хубаво, политиците гледат да го присвоят , да обяснят, че те са причината за хубавото, което се е случило, така че можем да благодарим за членството в еврозоната на Борисов , който ни е завел в сърцето на Европа, както и на Пеевски . Те двамата са "бащите" на членството в еврозоната. Това е поне, което разбрахме от думите на..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..