Опозиционната консервативна "Народна партия" в Испания поиска министър-председателя Педро Санчес да се яви в парламента и да даде обяснения защо е нарекъл действията на мароканските власти "добро решение" при последното нахлуване на незаконни мигранти в автономния испански град Мелийя. При щурма на граничната ограда загинаха повече от 30 души, а стотици бяха ранени.
"Настояваме обстоятелствата, които са довели до този трагичен резултат, да бъдат изяснени, както и дали испанското Министерство на вътрешните работи е имало информация за това какво ще се случи", се казва в изявлението на опозиционната партия, публикувано от медиите. Според заместник-секретаря на формацията Естебан Гонзалес "не е приемливо премиерът да квалифицира смъртта на толкова много хора", като казва, че е "добро решение" от страна на мароканските власти.
От опозицията настояват да бъдат разширени правомощията и ресурсите на Националната полиция и гражданската гвардия. Нужно е и по-тясно сътрудничество с мароканските сили за сигурност, за да се предотврати в зародиш трафикът на хора.
Те искат и подробности относно публикуваната от вестник "Ел Паис", информация че на предстоящата среща на върха на НАТО ще бъде обсъдена защитата на "суверенитета и териториалната цялост" на съюзниците като мисия на Алианса. Вестникът тълкува това като "военен чадър" над Сеута и Мелийя, където напливът на незаконни мигранти е огромен.
Земетресение с магнитуд 8,7 по "Рихтер" разлюля руския полуостров Камчатка, съобщи Американският геологичен институт. Според системата за предупреждение за цунами в следващите часове са възможни опасни вълни по крайбрежието на Русия и Япония. Японските власти очакват те да достигнат три метра височина и обявиха евакуация за някои крайбрежни райони...
Започна евакуация на жителите на село Плоски, в района на Сандански, заради реалната опасност пожарът да навлезе в селото, потвърди на БНР областният управител на Благоевград Георги Динев. Два часа след като жителите на село Плоски получиха съобщение чрез системата BG-ALERT да бъдат в готовност за евакуация ако се наложи, това вече е факт. В..
Вой на сирена и предупреждение за силно задимяване чрез системата BG ALЕRT извади хората от село Плоски на площада, а вятърът разпали отново пожара в близката гора. Вятърът е разпалил отново гората над село Плоски, като за минути пожарът е станал върхов. Районът около селото е силно задимен, а жителите му, които са около 700, са били..
Продължава гасенето на балите със слама, които пламнаха преди три дни на площадката на ТЕЦ "Бобов дол". Прави се запръстяване на площадката, където се подпалиха вагоните, каза за БНР началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кюстендил комисар Светлин Георгиев. Пожар е възникнал отново на площадката на ТЕЦ..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп потвърди във вторник, че новият му краен срок за Русия да постигне споразумение с Украйна е десет дни, считано от днес, съобщават Ройтерс и Блумбърг. "Десет дни от днес... и тогава, знаете ли, ще въведем тарифи и други подобни неща, и не знам дали това ще засегне Русия, защото президентът Владимир..
Парламентарната комисия по образованието обсъди на първо четене промени в Закона за предучилищното и училищното образование, с които се забраняват мобилните телефони в училище и се въвежда избираем час по възпитание и ценности. Промени в Закона за училищното образование обсъжда ресорната комисия в НС МОН предлага редица законови промени,..
Върховният съд на Испания потвърди започването на съдебен процес срещу главния прокурор на страната. Алваро Гарсия Ортис е обвинен за изтичане на конфиденциална информация по дело за данъчна измама. Според тримата магистрати от Апелативната камара на Върховния съд има достатъчно доказателства за повдигане на обвинение срещу ръководителя на..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..