Плевенската филхармония под диригентството на Йордан Камджалов ще участва в престижния международен фестивал "Софийски музикални седмици". На 29-и юни солист в концертната вечер ще бъде талантливата Зорница Иларионова – цигулка.
"Тя е част от националното културно богатство", каза за нея маестро Камджалов.
В програма са включени цигулковият концерт на Йоханес Брамс и сюитата "Жар птица" от Игор Стравински.
По традиция концертът се очаква да се превърне в събитие за сезона и да привлече многобройна публика от почитатели в храма на музиката Зала "България".
Снежана Петкова и Рафи Жамакорцян записаха нова песен по текст на Алис Жамакорцян и аранжимент на самия Рафи. Песента There Is Still Hope докосва певицата, която публиката познава от група "Трик". Разказана е личната история на обичта между Алис и Рафи Жамакорцян. "Става дума за втори шанс, тъй като съответно в случая музикантът, както той..
В Плевен за 76-и път тази вечер Георги Ангелов, актьор от Драматично-кукления театър „Иван Радоев“, показва Парад на модата.Той е създател и режисьор на спектакъла, в който на днешния Международен ден на детето ще бъдат показани и специални детски колекции. В тазгодишното издание на Парад на модата, който започва в 20 часа в ДКТ „Иван..
Село Шуменци, Силистренско, посрещна шестата Национална среща на колекционерите с международно участие – събитие, което тази година премина не просто като обмяна на експонати, а като дълбок поклон пред духа на традицията и фолклора. Сред акцентите на програмата беше представянето на етнографското изследване, посветено на носията като културен код –..
На 22 май в зала „Моцарт“ на известния виенски Концертхаус се състоя забележителна галавечер на българската култура и музика "Opus 2", посветена на светлия празник 24 май. Престижното събитие с участие на световнопризнати български и австрийски музиканти бе организирано за втора поредна година по инициатива на виртуозната българска..
Историята на храните и напитките като част от развитието на България от Освобождението до 90-те години на XX век разказва изложба на Държавна агенция "Архиви" . Как са се произвеждали и продавали те, каква е била културата на сервиране, кои са били най-посещаваните ресторанти и сладкарници, какви са били любимите храни на популярните..
"Операция Кино София" е специално издание на "София Филм Фест на път" - пътуващият формат на международния кинофестивал "София Филм Фест" с прожекции в населени места в райони в периферията на Столична община с вход свободен. Целта е жителите на тези населени места да имат достъп до публични прожекции на избрани филми, разказа за..
„Вторите части в музиката” е музикално-поетичен спектакъл, с който флейтистът Мартин Павлов и пианистът Иван Керековски обикалят българските сцени. Вече са представяли програмата в Плевен и Добрич, а предстои да се срещнат с публиката на 3 юни в Концертната зала на Враца и на 24 юни в Софийската градска художествена галерия, в рамките на фестивала..
По международните стандарти една медицинска сестра следва да се грижи за 5-6 пациента максимум . Предложение за медицински стандарт за броя на..
Пеевски овладя и последната институция и си постави във витрината и трофея ДАНС. Това ще му разчисти пътя към премиерския пост, каза в интервю пред..
Протестът в сряда срещу влизането в еврозоната ще е още по-голям от този в събота – 31 май т. г., обеща един от организаторите - Страхил Ангелов,..