Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Арт будилник – събуди се за култура" в Добрич

През цялата седмица Добрич се превръща в център на културата. Жителите и гостите на града ще имат възможността да посетят различни концерти, представления, представяния на книги, прожектиране на филми и други прояви. Целият културен календар през седмицата е безплатен, само моноспектакълът на Филип Аврамов е с предварително закупуване на билети. 

Фестивалът "Арт будилник – събуди се за култура", който ще се проведе в Добрич до края на седмицата, е инициатива на млади хора от София, с подкрепата на Община Добрич. 

Сред организаторите е филмовият режисьор и преподавател в НАТФИЗ Мартин Геновски. Той сподели, че основната задача на този фестивал е да поднесе палитра от културни прояви в градове, които обикновено остават встрани от активния сценичен живот. 

Съорганизатор на фестивала е журналистът Елизабет Методиева. По думите ѝ да се случи един подобен културен празник и то в рамките на цяла седмица - е необходим много труд и огромно желание.  

Цялата програма на Фестивала "Арт будилник" може да бъде видяна на страницата на Община Добрич в интернет. 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Според президента Вучич в Сърбия има опит за "цветна революция"

Протестите срещу управляващите в Сърбия продължават над три месеца заради инцидента със срутената козирка на жп гарата в Нови Сад, при който загинаха 15 души. Днес продължават акциите на студентите в един от университетските градове - Крагуевац, които вчера бяха направили 15-часова блокада. Протестиращите в Сърбия отбелязват националния празник на..

публикувано на 16.02.25 в 12:34

Една година от смъртта на Алексей Навални

Германският канцлер Олаф Шолц отдаде почит на главния опонент на Кремъл Алексей Навални, който почина в затвора на днешния ден преди една година, "защото се бореше за демокрацията и свободата в Русия", предаде "Франс прес". Навални е починал в затвора "Путин се бори брутално със свободата и нейните защитници. Това правеше работата на..

публикувано на 16.02.25 в 12:28
Полският външен министър Радослав Шикорски

Варшава: Европейските страни няма да създадат единна армия в отговор на руската заплаха

Европейските страни няма да създадат единна армия в отговор на заплахите от Русия, заяви полският външен министър Радослав Шикорски, цитиран от Ройтерс. Агенцията се позовава на интервю на министъра, излъчено късно снощи по държавната телевизия. По-рано в събота украинският президент Володимир Зеленски призова за създаването на европейска..

публикувано на 16.02.25 в 12:20

Пътищата в Силистренско са проходими при зимни условия

Всички пътни артерии в Силистренско са отворени и проходими при зимни условия, съобщават от Областното пътно управление. Има слаб снеговалеж. Снежната покривка на места е достигнала 6 см, но не създава сериозни затруднения за движението по пътищата. В региона работят 14 машини, които почистват и опесъчават. Няма данни за закъсали автомобили и..

публикувано на 16.02.25 в 12:00

БСП избира лидер, очаква се балотаж

Делегатите на 51-ия конгрес на БСП избират лидер на партията. Гласуването за председател и за национални органи на БСП започна малко след 10 часа тази сутрин, след като снощи вотът е бил отложен. Резултатът от избора ще стане ясен след няколко часа. Кандидатите са седем - това са настоящия временен председател на партията Атанас Зафиров,..

публикувано на 16.02.25 в 11:57