Протест срещу високите цени на горивата се проведе за пореден път тази вечер в Сопот. Протестиращите блокираха на интервали за по няколко минути Подбалканския път София-Бургас .
И утре вечер, и в петък протестиращите се готвят да изразяват по този начин недоволството си, а то е породено не само от високите цени на горивата. Тодор Писков, един от организаторите:
"Цените на храните и ниските заплати, защото всичко останало се вдигна главоломно. Просто това не е нормално. През няколко минути ще спираме движението, след това ще го пускаме пак".
В събота и неделя протестът е заплануван от 9 до 12 часа, като инициаторите уверяват, че няма да пречат на провеждането на празничните прояви в Сопот за 172-рата годишнина от рождението на Иван Вазов в Сопот.
Тодор Писков допълни, че обмислят и други протести, като призовават към тях да се присъединят и жителите на околните селища в община Карлово.
Последните събития в Украйна, с оглед на предстоящия Европейски съвет на ЕС в Брюксел на 23 и 24 октомври, бяха обсъдени по време на телефонен разговор между гръцкия премиер Кириакос Мицотакис и украинския президент Володимир Зеленски, съобщи гръцката обществена телевизия ЕРТ. От своя страна Зеленски обяви, че е обсъдил с Мицотакис и възможността САЩ..
Арестуваха двама гърци, че информирали шофьорите за полицейски проверки. Двамата арестувани гърци са организирали две интернет платформи, в които предупреждавали шофьорите за полицейските проверки в районите на Атина, Солун и Крит. До тази информация са имали достъп само членове на платформите. Едната е с активност от 200 хиляди души, а другата е с..
Самолетът на американския министър на отбраната Пийт Хегсет е извършил непланирано кацане във Великобритания по време на обратен полет за САЩ, съобщи Би Би Си, позовавайки се на информация от Пентагона в социалната мрежа "Екс". Самолетът, превозващ Хегсет на връщане от срещата на министрите на отбраната на НАТО в Белгия, е имал „пукнатина в предното..
Европейският парламент ще обсъжда продължаващите посегателства срещу демократичните институции и върховенството на закона в България, става ясно от окончателната програма на пленарната сесия в Страсбург следващата седмица. Дебатът е насрочен за следобед на 22 октомври. Той е свикан по искане на „Обнови Европа“ заради ареста на варненския кмет..
Върховният представител по външната политика и сигурност Кая Калас отрече да има дублиране на ролята на ЕС и НАТО по отношение на защитата от дронове на пространството на ЕС. Инициативата за дронове на европейско ниво е за страните-членки. Какво трябва да направим - сензорите, които са ни необходими, прихващачите на дронове, как всичко това..
Вицепрезидентът Илияна Йотова, която е на посещение в Китай, разговаря със студенти в Пекинския университет за чужди езици. Над 60 години във висшето учебно заведение се изучава специалност "Българистика". Йотова e подарила на университетската библиотека книги с българска класика. В Пекински университет за чужди езици се преподават 101 езика,..
Системата BG-Alert в района на Свети Влас и ваканционното селище Елените беше активирана по разпореждането на областния управител на Бургас. Причината са очаквани интензивни валежи на територията на Общината. Съобщението има информационен характер и цели да предупреди жителите. "Поради очаквани интензивни валежи по Южното Черноморие,..
Видимо е поглъщането на ГЕРБ от "ДПС-Ново начало" . Отдавна се наблюдава по места, че сериозна част от хора на ГЕРБ отиват при Делян Пеевски с мотив,..
Новата сглобка - управляващата четворна коалиция - ще продължи по същия начин - там няма отърване, там има серия от зависимости и нищо няма да се..
Борисов е раздразнен от имиджовата щета, наречена шесто място . Пазарджик никога не е бил крепост на ГЕРБ , а Наталия Киселова няма никаква роля за..