Хиляди участваха в събота в Будапеща в пети пореден ден на протести срещу правителството на премиера на Унгария Виктор Орбан и приетия закон за увеличаване на данъците, който - според неговите критици - ще нанесе сериозен удар върху малките предприятия, съобщи АФП.
Това са първите протести, след като Орбан спечели през април четвърти мандат, отбелязва агенцията.
Опозиционният лидер Петер Марки-Зай, който също бе взел участие във вота, заяви пред събралото се множество, че обещанията по време на кампанията на премиерът - националист са се оказали лъжи.
В редовното си петъчно радиообръщение Орбан защити закона и определи данъчните промени като "добри" и "необходими".
Сред мерките за справяне с проблема освен това е предвидено домакинствата, които използват повече енергия от средното за страната, да я заплащат по пазарни цени, вместо по силно субсидираните от държавата тарифи.
Въпреки че Орбан сложи таван на цените на горивата и някои основни храни, инфлацията достигна най-високи стойности от 20 години, при 11,7 на сто на годишна база през юни. Това накара Централната банка да предприеме най-резките марки за затягане на курса от падането на комунизма насам. Въпреки това форинтът се срина до рекордно ниски нива спрямо еврото, подхранвайки инфлационния натиск.
Турската финансова полиция задържа кмета на северния квартал "Шиле" в Истанбул Йозгюр Кабадайъ, съобщиха турски медии. Акцията е продължение на съдебните репресии срещу основната опозиционна партия. Кметът на истанбулския район "Шиле" Йозгюр Кабадайъ, който е от основната опозиционна Народнорепубликанска партия, е бил задържан рано тази..
Според прогнозата на НИМХ днес облачността ще е променлива, над много райони намаляваща до слънчево. Изолирани краткотрайни превалявания ще има само в планините в Югозападна България. Ще остане ветровито с умерен, временно силен запад-северозападен вятър. Максималните температури в по-голямата част от страната ще са между 25° и 30°, в София – около..
По последни данни на "Пожарна безопасност и защита на населението" общо 279 пожара са били потушени в страната през последното денонощие. Изгорели са десетки постройки, няма пострадали хора. Разследват причините за пожара край пловдивското село Песнопой Заради пожара във вилната зона "Отдих", край пловдивското село Песнопой, кметът на..
Не само КПК е активизирана в момента. Че изпълнява някакви функции, е ясно и зад тях провиждаме форма на поръчка и изпълнение с бухалки от художествената гимнастика . Активизирани са още прокуратурата, МВР, ДАНС, и НАП. По същество те действат като репресивни органи . Това мнение изрази пред БНР Весислава Танчева, комуникационен експерт и..
Поредна висша фигура от британската Консервативна партия обяви, че преминава в редиците на "Реформирай Обединеното кралство" на Найджъл Фарадж. Бившият депутат и бивш председател на партията сър Джейк Бери обяви, че преминава към "реформаторите" със статия във вестник "Сън", в която написа: "Старата политика на Уестминстър се..
Милиони декари гори в България изгарят поради липса на превенция и добра организация . Това заяви в интервю за БНР Никола Рахнев, създател на доброволческата инициатива Гората.бг. От пожарната призовават да не се палят сухи треви, клони и храсти, предупреждават за опасностите Най-често пожарите започват заради човешки дейности ...
До 50 мигранти, които с малки лодки пристигат във Великобритания, ще бъдат изпращани обратно във Франция всяка седмица, считано от следващия месец, съгласно споразумение за връщане на мигранти, което се очаква да бъде обявено днес от британския премиер Киър Стармър и намиращия се на държавно посещение в Лондон френски президент Еманюел Макрон...
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..