Най-големият в историята на Кипър инфраструктурен проект получи „зелена светлина” за изпълнение, след като му бе издадено необходимото разрешение за градоустройствено планиране, обяви Министерството на транспорта. Над 1,2 млрд. евро ще бъдат инвестирани в модернизацията на пристанищния район в Ларнака.
Проектът за единно развитие и мащабно преустройство на пристанището и яхтеното пристанище в Ларнака ще превърне града в атрактивна туристическа и инвестиционна дестинация, а така също ще донесе огромни ползи за целия Кипър, посочи транспортното министерство в официалното съобщение.
След издадения лиценз за устройство на територията частният кипърско-израелски консорциум „KITION Ocean Holdings Ltd”, концесионер на пристанището от началото на април тази година, незабавно пристъпва към работа по проекта, съобщиха от компанията.
Пристанището в Ларнака е второто по големина и натовареност в Кипър,
Бизнес планът предвижда инвестициите в инфраструктурата и експлоатацията на проекта да надхвърлят 1,2 млрд. евро, като ще бъдат разкрити около 4000 работни места.
В пристанището ще бъдат създадени модерни и функционални товарен, пътнически и круизен терминал, административни сгради, нови кейове.
Яхтеното пристанище ще бъде разширено, за да може да приема 600 плавателни съда.
Ще бъдат изградени жилищни, търговски и офис сгради, хотели, крайбрежни вили, както и първият частен остров в Кипър.
Залежи на нефт, газ и редкоземни елементи. Нови търговски маршрути и военни позиции – това са предпоставките за задаващата се нова Студена война между САЩ от една страна, и Русия и Китай от друга, за стратегическо предимство в тази част на света. Арктика ще бъде една от основните морски шамхатни дъски в новото противоборство както през..
Темата се поде и вече не се сваля – предпоставка за събуждането, отчита бившият министър на земеделието Кирил Вътев. "Вода в България има много, обаче се пилее и не се оползотворява . Престъпно е да имаме население без вода и земеделие без поливане!", смята той. В предаването "Преди всички" Вътев акцентира върху оптимизирането на..
През март Европа отчете, че през 2024 г. в региона е имало над 127 хиляди заразени с морбили . Това е най-големият брой случаи на дребна шарка от 25 години насам. "Вирусът никога не почива. Това е сигнал за събуждане", предупреди директорът на Световната здравна организация за европейския регион доктор Ханс Хенри Клуге . От..
Медийната среда в България се е подобрила, но продължава да е подложена на натиск отвън, както и на кампании с дезинформация. Това заяви в интервю за БНР Питър Хоръкс , бивш ръководител на Световната служба на Би Би Си ( BBC World Service ), както и на новинарския център на британската медийна корпорация. Как се справя Българското национално..
Пред Съдебната палата в Пловдив тази вечер ще се проведе протест с искане за по-строго наказание за Петър Чернев, обвинен в жестокото малтретиране на 5-годишния Адриан. На Чернев беше наложената присъда от 8 години "лишаване от свобода", а майката на пострадалото дете , която е живеела с него, беше освободена от наказателна отговорност и ѝ..
Все по-рано родителите забелязват затруднения в развитието на децата, които са признаци за състояние от аутистичния спектър, но отлагат търсенето на професионална помощ, а средната възраст за поставяне на такава диагноза е 4 години . Тази световна тенденция е валидна и у нас, каза за БНР д-р Десислава Маслинкова, детски психиатър в..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става дума за тежки съмнения за корупция при българския национален прокурор, който трябва да наблюдава всички досъдебни производства, водени от Европейската прокуратура в България. Това е изключително..
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..