На кратка церемония в Министерството на енергетиката министърът в оставка Александър Николов предаде поста на своя наследник – служебния министър Росен Христов. Това съобщиха от ведомството.
„Въпреки сериозната криза с енергийните цени в света и предизвикателствата, свързани с войната в Украйна и прекъснатите доставки на природен газ от страна на „Газпром експорт“, успяхме да разработим и приложим програми за компенсации на потребителите, както и да договорим възможности за внос на втечнен природен газ. Служебното правителство ще прецени кои са най-добрите решения за България и в тези усилия може да разчита на моята пълна подкрепа и съдействие, ако е необходимо“, каза Александър Николов пред своя наследник на поста.
От своя страна министър Росен Христов бе категоричен, че в настоящата изключително тежка ситуация дейността на Министерството на енергетиката трябва да се фокусира върху сигурността на доставките на енергия за икономиката и бита, което да гарантира спокойствие и стабилност в икономическото развитие на страната. „Вярвам, че, въпреки краткия времеви мандат на служебното правителство, ще успеем да нормализираме ситуацията, да осигурим спокойствие за зимния период и ще осигурим стабилна база за работа на следващия редовен кабинет“, подчерта министър Христов.
Четирима са задържани при акция на антимафиотите и Европрокуратурата в Сандански. Проверява се схема за източване на еврофондове, претърсена е общинската служба по земеделие, потвърдиха от ГДБОП за БНР. На този етап се знае, че обект на проверката е бизнесмен земеделец и неговото семейство.
Класиралият се на трето място на първия тур на президентските избори в Полша Славомир Менцен постави във вторник условия за потенциална подкрепа на предстоящия балотаж, на който ще се явят кметът на Варшава Рафал Тшасковски , кандидат на управляващата коалиция, оглавявана от премиера Доналд Туск, и кандидатът на опозицията ("Право и..
Великобритания наложи на Русия 100 нови санкции, насочени срещу военния, енергийния и финансовия сектор на страната. Британският министър на външните работи Дейвид Лами нарече Владимир Путин "подстрекател към война", като се позова на ударите на Русия в Украйна през последните дни. "Призоваваме го да се съгласи на пълно и безусловно..
Русия каза днес, че Украйна трябва да реши дали ще участва в обсъждането на меморандума за бъдещо мирно споразумение, който Москва вече обсъди със САЩ, предаде Ройтерс. Руският президент Владимир Путин каза след разговора си с американския президент Доналд Тръмп вчера, че Москва е готова да работи с Украйна по изготвянето на меморандум за..
Кризата в София я решиха транспортните работници. Синдикатите не са свързани с политиците. Това, че политиците ползват такива акции за своя политически интерес, винаги се случва и ме дразни, но няма как да го спра и прекратя. Не защото политиците предизвикват нашето поведение, а нашето поведение дава възможност на политиците, коментира..
Общинските съветници от "Спаси София" настояват гражданите да могат да получават компенсации при форсмажорни прекъсвания на градския транспорт. След като кметът Васил Терзиев съобщи, че ще се търсят начини пътуващите с карти за градския транспорт да бъдат компенсирани за периода, в който услугата беше прекратена, общинските съветници Борис Бонев,..
Да се направи карта на авариите по водопроводната мрежа в село Крива бара, ще разпореди областният управител на Монтана. Над 200 са отстранените през миналата година аварии в брусарското село. Заради безводието няколко пъти жителите протестираха. Областният управител на Монтана Калин Хайтов свика спешна среща, заради проблемите с..
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място , пише в позиция Съюзът на ръководителите в..