Макс Верстапен (Нидерландия, Ред Бул) направи изключително силно състезание от 13-о място и спечели Гран при на Белгия от Формула 1 пред съотборника си Серхио Перес (Мексико, Ред Бул), който вече е втори в генералното класиране. Шарл Льоклер (Монако, Ферари) финишира едва шести, след като започна на една редица с победителя на "Спа-Франкоршан".
Карлос Сайнс (Испания, Ферари) запази първото си място в завой номер 1, а Перес направи бавен старт и моментално отстъпи позиция на Фернандо Алонсо (Испания, Алпин) и Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес). Във втората обиколка 7-кратният шампион обаче направи контакт с болида на испанеца, който го изкара от състезанието и предизвика влизане на автомобил на сигурността.
Макс Верстапен си проби бързо път на фона на хаоса в челото и в осмата обиколка нидерландският пилот на Ред Бул вече беше на трета позиция, използвайки гумите с мека смес.
Сайнс направи първия си бокс в 12-ата обиколка и това отвори вратата на двата болида на Ред Бул към челото. Испанецът се върна шести с гумите с гумите със средна смес, а Ферстапен направи спиране четири обиколки по-късно. Той влезе на трасето пред Перес, но с четири секунди пасив от Сайнс.
Разликата между болидите на Ферари и Ред Бул бе стопена само за три обиколки и в 19-ата Верстапен направи победното изпреварване в състезанието. След като тази работа бе свършена, погледите се насочиха към Льоклер. Пилотът на Ферари не успя да предложи същата скорост и след преполовяването на състезанието бе на седмо място.
До края Льоклер успя да направи две изпреварвания, но получи наказание за превишена скорост в питлейна и завърши шести зад Алонсо. Така той не само загуби точки срещу Верстапен, а и бе изпреварен от Перес в класирането. Световният шампион е първи с 284 точки, следван от своя съотборник със 191 и Льоклер със 186.
Перес финишира със 17.841 секунди зад Верстапен, а Сайнс се качи на третото място на подиума в Белгия. Четвърти класира Джордж Ръсъл (Великобритания, Мерцедес), пети остана Алонсо, а Льоклер финишира на шестото място.
Отборът на Локомотив Пловдив победи Славия с 2:1 в среща от 5-тия кръг в Първа футболна лига. В изпълнения с много пропуски мач, първи гол отбелязаха домакините чрез Джон Политино в 57-та минута. Тони Тасев изравни за Славия от дузпа в 84-тата минута, а в добавеното време на срещата резервата Петър Андреев донесе успеха за Локомотив.
ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:1 в дебютна среща от 5-ия кръг на футболната Първа лига. Състава на домакините от Бистрица воден от Иван Стоянов вече има актив от 10 пункта и се изкачи на трета позиция, докато Монтана с 2 точки заема 13-то място. Начело на гостите дебют направи Анатоли Нанков. В 33-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата чрез Георги..
Двубоите Ботев Враца - Левски и Арда - ЦСКА от 5-ия кръг на Първа професионална лига бяха отложени. Решението е на СТК към БФС и е взето след депозирани искания от страна на Левски и Арда. Новите дати за провеждане на двубоите ще бъдат обявена допълнително. СТК към БФС обяви датите и часовете на следващите 2 мача на "армейците". На 24 август..
Ден след втората победа над Сабах и класирането за плейофите на Лигата на конференциите, Левски представи поредното си ново лятно попълнение, като това е защитникът от Република Северна Македония Никола Серафимов, съобщиха от клуба. "Добре дошъл, Никола Серафимов! 25-годишният централен защитник и национал на Северна Македония подписа с Левски до..
ЦСКА се подсили с португалския полузащитник Бруно Жордао, съобщиха официално от клуба. Футболистът, който идва в ЦСКА от полския елитен Радомяк (Радом), премина успешно медицинските прегледи и днес подписа договор с "армейците“. Той се превръща в шестото ново попълнение в състава на Душан Керкез през този трансферен прозорец. 26-годишният Бруно..
Словашкият съдия Михал Оченаш бе определен за главен съдия на първия мач между полския вицешампион Ракув и Арда в плейофите на Лигата на конференциите на 21 август. Негови асистенти ще бъдат сънародниците му Адам Йекел и Тобиаш Почак, а четвъртият съдия също е от Словакия - Филип Глова. Реферите, които са на ВАР системата в този двубой, са от..
Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Отопени (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 Енчева загуби от италианката Анджелика Раги с 4:6, 1:6 за 82 минути. Раги поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Лекари, медицински сестри и персонал от Държавната психиатрична болница в Ловеч са подложени на натиск и тормоз от директора на лечебното заведение..
Вирусът се разпространява с шеметна бързина. Една четвърт от породата вакла маришка овца в страната вече е унищожена , като 66% от популацията в..