"Копривщица също беше наводнена и ние подавахме пет пъти сигнали само за тази година до РИОСВ за безобразни сечи, за боклуци, изхвърлени в реката. Съвременният начин да се добива дървесина е с едни зловещи пътища, които изкопават из планините, за да минава тежка техника. Тези пътища представляват улеи за вода и така водата стига много бързо до самите реки, докато едно време, като са секли дървета, са ги дърпали с мулета, с коне. Пътищата са страшно нещо и в тази посока трябва да се мисли за сечите. Не казвам, че трябва да се спрат тотално, обаче трябва да се мисли, че районът около Стряма е със значителен потенциален риск от наводнения".
Избори за местна власт се провеждат днес в Република Северна Македония. Участие в тях са заявили 22 партии, 19 коалиции и 119 независими кандидати. Социологическите проучвания за първия тур дават преднина за кандидатите на управляващата ВМРО-ДПМНЕ и загуба за опозиционния Социалдемократически съюз. Северна Македония провежда местни избори..
Алергиите могат да засягат хората през цялата година, а причините и проявите им се променят в различните сезони. „Алергията не е сезонна болест, но има различни сезонни прояви. В края на лятото се обострят алергиите към плесени и медикаменти, използвани срещу вирусни инфекции“, обяснява д-р Тихомир Мустаков – специалист по клинична алергология...
Днес и утре в град Стражица ще ухае на хляб и вкусни питки. Деца и възрастни от близо и далече ще се потопят във времената на Каралийчевата приказка "Житената питка" , на която е кръстен стражишкия есенен фестивал, който е посветен на хляба и веселието. Разровила баба огнището скришом, извадила питката и я потулила някъде. Ваню и Кунето..
Над 40 000 души са гласували в тазгодишния конкурс "Хижа на годината". Гласуването е преминало в 8 категории. За първи път в тазгодишната кампания е имало категория "Хижар за пример" . Конкурсът се организира от медията за екстремни занимания "360 градуса" и Българския туристически съюз. "За трета поредна година организираме конкурса. За..
Национална програма за подобряване на условията в педиатричните отделения в областните болници у нас поискаха от фондация "За доброто“. Доброволци от организацията проведоха символична акция с бутане на старо детско легло по столичните улици, за да покажат състоянието на детското здравеопазване. От педиатрията до Министерството: едно детско легло..
Започва 10-тият Национален форум "Библиотеките днес: проактивни, достъпни, устойчиви". Десето издание на форума за библиотечни специалисти "Ние умело успяваме да съчетаем това разбиране да следваме световните тенденции в развитието на библиотеките и едновременно с това да ги прилагаме по най-добрия начин в България , така че ние сме..
В Пловдив откриват 101-вата среща на Европейската мрежа за проучвания на общата медицинска практика (EGPRN). Форумът ще продължи до 19 октомври и в него ще се включат делегати от 33 държави. Европейската мрежа популяризира научните изследвания в общата медицина, в помощ на личните лекари. Акцент на срещата ще бъде поставен върху следващото..
"Наблюдавахме емоционална сцена без особен план. Плам имаше, но план нямаше . Не виждам нищо друго, освен нищо друго, освен раздразнението на..
"Борисов пробва дали ако тропне по масата, Пеевски ще му даде да стане министър-председател. Установи, че тази работа няма да стане и тръгна натам,..