София е готова да окаже помощ на пострадалите от наводненията семейства в карловските села. Изпратен е камион с пакетирани хранителни продукти и консерви. Екипите на общината бяха първите, които се притекоха на помощ на бедстващите, каза столичният кмет Йорданка Фандъкова:
"Благодаря много на моите момчета. Те наистина работеха денонощно, при това само няколко дни, след като помагаха в самото Карлово на професионалната гимназия. Краси Димитров и екипите, всички вече ги познавате, те са винаги на място, едни от първите, за да помогнем и да спасяваме хора. Всъщност, те се включиха най-напред в спасяването на хората. Сега вече работата е организирана. Има вече тежка техника. Сега е времето за тежката техника, да бъдат изчистени и улиците, и къщите, и дворовете на хората. Изключително тежка е ситуацията на хората. В контакт сме с кмета на Карлово. Готови сме, ако имаме възможност и с друго да помогнем".
По повод катастрофата на пътя София - Самоков тя съобщи, че в района на инцидента не е имало камери за видеонаблюдение. Фандъкова се обяви за повече камери за скорост и засилен полицейски контрол:
"Не само ние, всички хора в София настояваме да има много строг контрол за скорост и за употреба на алкохол и наркотици. Очевидно, че това е пандемия, че без контрол хората се отпускат. Не е възможно навсякъде да се сложат бетонни прегради, но камерите вършат работа. И трябва да са много - камери за скорост, трябва да има екипи на "Пътна полиция", повече в София, но това вече не може така да продължава".
Един човек загина, а 9 пострадаха при сблъсъка на 3 коли на пътя край Панчарево. Четирима от ранените са с опасност за живота. Те са на възраст от 14 до 18 години.
Чешкият евродепутат от Европейската народна партия Томаш Здеховски смята, че новият премиер на Чехия Андрей Бабиш би могъл да формира в Съвета на ЕС съюз колегите си евроскептици от Словакия Роберт Фицо и от Унгария Виктор Орбан, но този съюз няма да продължи дълго. Пред БНР той заяви: " Не са много хората, които знаят, че Бабиш не е в много..
Великобритания все още разработва планове за разполагане на многонационални сили в Украйна след постигане на споразумение за прекратяване на огъня, заяви днес говорител на премиера Киър Стармър. Самият премиер информира депутатите в Камарата на общините за хода на преговорите в Женева и последвалите дипломатически усилия, като изтъкна, че "на..
Данните на Българския спортен тотализатор (БСТ) хич не са лоши. Ако погледнем 2023 и 2024 година, те са доста успешни години. 2024 г. има 420 млн. продажби и към 20 млн. печалба, като имате предвид, че печалбата е след отчисленията към спорта, каза в интервю пред БНР Тихомир Безлов от ЦИД. В предаването "Нещо повече" той коментира..
Това управление може да отдели около 7 млрд. лева, за да купи рафинерията "Лукойл-Нефтохим" в Бургас - 2 млрд. евро са допълнителните гаранции и с наличното в ББР стават около 7 млрд. лева. Това заяви пред БНР депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев, съпредседател на "Да, България", като подчерта, че идеята за функционирането на ББР се е изродила и..
Над 600 млн. лв. са разплатени през тази година по Инвестиционната програма за общините. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, цитиран от пресцентъра на ведомството. Предвидените в бюджета средства за годината по тази програма са 750 млн. лв., а предстои и разплащане на аванси по проектите през Българската..
Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България обяви, че няма да се включи в организирания утре протест срещу приемането на Бюджет 2026. В позиция до медиите изпълнителният директор Евгений Иванов завява, че КРИБ не е политическа организация и не може да протестира с политически и партийни цели - за разлика от други организации, като КНСБ,..
България е сред трите страни членки, за които Европейската комисия отчита риск от несъответствие с бюджетните изисквания на Съвета на ЕС за 2026 г. Това става ясно от публикувания есенен пакет на Европейския семестър. Той поставя акцент върху необходимостта от структурни реформи и устойчиво управление на публичните финанси в контекста на..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..