Никой друг испански тенисист, освен Рафаел Надал не е успял да спечели титла от турнирите на Големия шлем от 2003 година насам. Именно заради това интересът към младия спортист е толкова голям не само в Испания.
Карлос е роден в испанския град Ел Палмар. Има трима братя. Наследява страстта към тениса от своите баща, дядо и батко.
Феновете на Алкарас в интернет пространството се интересуват най-много от спечеленото от него до момента. Паричната премия, която Алкарас спечели от US Open, възлиза на 2 622 000 евро, с близо 300 000 евро повече от наградата в Уимбълдън.
От началото на 2022 година Карлос е успял да спечели приблизително 9 милиона евро, както от участия в индивидуални състезания, така и на двойки.
От звуковия файл можете да чуете цялата информация за Карлос Алкарас, прредставена от Елисавета Шиндерска.Увеличава се броят на евакуираните заради пожарите в испанските провинции Леон и Самора. Броят на хората, напуснали домовете си вече приближава 1400 души. Най-малко осем пожара избухнаха в провинция Леон този уикенд, засягайки райони със значителна културна стойност като например Лас Медулас, обект на световното културно наследство. Няколко..
Земетресение с магнитуд 6,1 разтърси западната част на Турция, съобщи турската служба за управление на бедствията, а местните медии пишат, че трусът е бил усетен в няколко окръга, предаде Ройтерс. Службата за управление на бедствията съобщи, че земетресението е станало около 19:53 часа местно време (съвпада с българското) в провинция Балъкесир, близо..
Ваканционното лято в Италия в най-пиковият му период през август бележи неочаквана аномалия: "Плажовете са празни", коментират националните и регионални медии. Причината не е само в завишените цени за чадъри и плажни легла, които не всеки може да плати, като за плажа на Аласио в Лигурия – 660 евро за идната августовска седмица. Той е най-скъпият в..
Заради катастрофа временно движението по пътя София - Варна в района на ловешкото село Малиново се осъществява двупосочно в една лента. Инцидентът е станал около 18:00 часа. Ударили са се челно два леки автомобила. Тежко е пострадала 34-годишната водачка на едната от колите. Тя е откарана в болница.
Австрия ще сведе до минимум събирането на семейства на бежанци, получили право на убежище в алпийската република. Това обяви вътрешният министър Герхард Карнер. Министърът на вътрешните работи на Австрия Герхард Карнер защити решението на правителството да преустанови събирането на бежански семейства въз основа на предоставено убежище в страната,..
По последни данни на лондонската полиция броят на арестуваните на съботната демонстрация в подкрепа на забранената група "Палестинско действие" (или "Действие за Палестина") е 532 души. Това е рекорден брой арести за ден за последните 10 години. Лондон: Близо 500 ареста на протест в подкрепа на забранената група "Палестинско действие" "Амнести..
Гражданската гвардия върна в Мароко близо 100 души, опитали се да преминат нелегално в Испания. Само седем непълнолетни мигранти са успели да влязат в страната. Около 100 мигранти са се опитали да преплуват до испанския анклав Сеута в Северна Африка рано в събота сутринта. Много от тях са били спрени от мароканския флот преди да достигнат испанските..
Над 6 000 участници от близо 800 формации се очаква да вземат участие в Тринадесетото издание на Националния събор на народното творчество в..
Ежедневните тренировки не водят до по-бърз ефект за тялото ни през лятото – организмът ни има лимит, който може да понесе и да се възстанови, а..
Разнообразни музикални изпълнения ще има в трите вечери на предстоящия фестивал Open Buzludzha, който ще се състои от 15 до 17 август край..