Бизнесът се обяви срещу разпределението на евтиния азерски газ само за топлофикационните дружества. Подобни промени ще повишат необосновано цената за индустрията и ще доведат до множество фалити, се казва в писмо до министрите на икономиката и енергетиката и до председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране.
Предвидените промени в Наредба №2 за регулиране цените на природния газ се предвижда газът, закупуван от "Булгаргаз" на най-ниска цена да бъде резервиран за потребителите на регулирания пазар – топлофикационните дружества. Това е директна заявка за кръстосано субсидиране и ще повиши необосновано цената за индустрията, твърдят от бизнеса. Работодателите категорично възразяват срещу подобна политика, особено във времена на енергийна криза и несигурни доставки, пишат в писмото.
И предупреждават, че резултатът от това ще бъдат повишени производствени разходи и генериране на инфлация, загуба на работни места и на конкурентоспособност.
Гръцките власти издирват българин за катастрофа с автомобил, с който той превозвал нелегални мигранти. От полицията са установили самоличността на шофьора на колата, която катастрофира до Игуменица, докато превозваше седем нелегални мигранти. Колата е с българска регистрация и е управлявана от българин, който избягал от мястото на..
Гръцките производители на качествен зехтин търсят спешно нови пазари. Митата на Тръмп към европейските стоки превръщат в непродаваем гръцкия зехтин, който от години е търсен в САЩ, казаха производителите. Гърция е петият по обем износител на зехтин за САЩ, с около 10 хиляди тона годишно, според информация на националната банка...
Екоинспекцията в София прави замервания за чистотата на въздуха и за евентуални вредни емисии в района на ТЕЦ "Бобов дол" след пожара в централата снощи. Огънят беше угасен от пет екипа пожарникари след 23 часа. В близкото Големо село бяха разтревожени сериозно от силното задимяване, заяви за БНР кметът на селото Васил Васев. Ликвидиран е..
И днес шестима пожарникари и двама горски работници на Рилския манастир ще са на терена на пожара в Рила, който на 2 хил. м. надморска височина обхвана около 600 декара гора, собственост на Светата обител. Доугасяват се огнища, гори и торф на улеите по скалите, както и под корените на дървета. Работи се с резачки, правят се временни клади за..
Пенсионно дружество, в което собственост има бизнесменът Христо Ковачки , е инвестирало около 75 млн. лв. във фирми, свързвани с Ковачки . Това е един от изводите в доклад на неправителствената организация " Грийнпийс" – България. Две публикации на организацията описват начините за тази свързаност, обясни пред БНР Десислава..
Една от най-натоварените входни артерии в Кюстендил - Дупнишко шосе, се затваря за 4 дни - до 24 юли включително, обявиха от Общината. Затварянето се налага заради цялостен ремонт на участъка от входната табела на града до кръговото кръстовище "Капията", което също се реновира. Предвижда се обходен маршрут през улица "Цар Освободител"..
Управляващата коалиция в Япония, предвождана от министър-председателя Шигеру Ишиба, със сигурност ще загуби мнозинството си в Камарата на съветниците след днешните избори, съобщи Киодо, цитирана от БТА. Либерално-демократическата партия (ЛДП) и коалиционният ѝ партньор "Комейто" не успяха да съберат необходимите им 50 депутатски места, които..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..