Супертайфун се приближава към Филипините и е напът да връхлети гъсто населения главен остров Лусон. Това наложи евакуацията на крайбрежните градове, съобщиха местните власти, цитирани от АФП.
Нору е с максимална постоянна скорост на вятъра от 195 километра в час след безпрецедентно "експлозивно засилване", съобщи държавната метеорологична служба.
Очаква се бурята, която е най-силната връхлитала Филипините тази година, да продължи да се усилва, докато достигне сушата на около 80 км североизточно от разрастващата се столица Манила в следобедните часове или вечерта местно време.
"Молим жителите, живеещи в опасните зони, да се придържат към призивите за евакуация", заяви началникът на Националната полиция генерал Родолфо Азурин.
Филипините редовно са удряни от бури, като учените предупреждават, че те стават все по-мощни със затоплянето на света заради промените на климата.
Синоптикът Роб Гиле заяви, че свет засилване на Нору е "безпрецедентно". Агенцията съобщи, че за 24 часа скоростта му се е увеличила с 90 км/ч.
Нору се появява девет месеца след като друг супертайфун опустоши обширни райони на страната, причинявайки смъртта на над 400 души.
От екипа на Природен парк "Рилски манастир" призоваха туристите и планинарите да са внимателни и да не палят огън. Втори ден на територията на парка продължава борбата с пожара, избухнал на 2 хил. метра надморска височина в планината. Пламъците вече са изпепелили над 60 декара борова гора и храсти. В гасенето днес участват над 50 пожарникари,..
Вкараха в ареста 22-годишен шофьор от Монтана, катастрофирал пиян с близо 2 промила алкохол. Случаите с пияни и дрогирани, седнали зад волана водачи на моторни превозни средства, все повече зачестяват, отчитат от полицията в Монтана. 22-годишен шофьор от Монтана катастрофира край село Гаврил Геново. Пътният инцидент е станал около 3 часа..
"Има един антибиотик с две лекарствени форми. Той има доста тесен спектър на действие". Това обясни пред БНР д-р Мирослав Спасов, педиатър и личен лекар, за програмата на здравното ведомство, по която се осигуряват безплатни антибиотици за деца до 7-годишна възраст. "Не ми се е налагало да го изписвам по Здравна каса. В интерес на..
Бъкингамският дворец обяви тази сутрин, че американският президент Доналд Тръмп ще дойде във Великобритания на безпрецедентно второ държавно посещение от 17 до 19 септември, малко след като депутатите в Камарата на общините излязат в традиционна почивка за провеждането на годишните конгреси на техните партии. Доналд Тръмп официално прие..
Жандармерия е изпратена на 119-ия км на магистрала "Тракия" при Пловдив, където работници и служители в държавните горски и ловни стопанства излизат на протест с искане за увеличение на средствата и заплатите за горския сектор. Предварително беше заявено, че ще бъдат блокирани двете платна на магистралата. Над 500 души са се събрали в..
Възрастна жена е с множество травми във великотърновската болница, след като е била блъсната на пешеходна пътека в Горна Оряховица. 75-годишната жена е пресичала на зелена светлина на светофарната уредба за пешеходци. В края на миналата седмица тя е била е ударена на пешеходната пътека от автомобил, управляван от 89-годишен водач от Горна..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Над пет километра е отсечката от Е-79, която минава през Кресна, а след влизането на България в Шенген и особено в сезона на лятото потокът от леки..