19-годишният Пьотр Нестеров стана петият българин с победа на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open в зала „Арена Армеец“, който се провежда в българската столица.
Нестеров надигра в първия кръг на квалификациите 270-ия в световната ранглиста италианец Салваторе Карузо със 7:6(4), 6:4 за два часа и 16 минути игра.
Съперник на 884-ия в света българин в спор за място в основната схема на турнира ще бъде представителят на Швеция Драгош Николае Мадараш.
Пьотр Нестеров изостана с 1:3 гейма в началото на първия сет, но навакса до 4:4. Последва размяна на пробиви, българинът поведе с 6:5, а в последвалия тайбрек бе по-стабилен и спечели със 7:4.
Във втория сет Нестеров започна с пробив и аванс последователно от 2:0 и 3:1 срещу бившия номер 76 в ранглистата при мъжете Карузо. До края на мача българският тенисист удържа преднината си от два гейма и не допусна пробив, с което триумфира срещу седмия в предварителната схема на пресявките Савлаторе Карузо.
"Чувството е неописуемо. Бих искал да благодаря на всички хора, които ме подкрепяха днес. Посвещавам тази победа на Александър Лазаров, който много ме подкрепя и ми дава полезни съвети как да се справя", коментира Пьотр Нестеров след успеха си „Арена Армеец“.
"Разбира се, напрежението го имаше, но просто се опитах да играя за всяка точка без да мисля за резултата. Няма да лъжа, накрая бях доста уморен“, добави още тийнейджърът.
Нестеров ще участва и в надпреварата на двойки на Sofia Open.
Световният номер 1 Яник Синер показа джентълменско отношение след мача си с Григор Димитров, който завърши със служебна победа за италианеца след отказване на българина заради контузия. Гришо водеше с два сета - 6:3 и 7:5, но в третия почувства остра болка в гърба, която не му позволи да довърши мача. Така Синер се промъкна към четвъртфиналите..
Поредната кошмарна контузия сложи край на участието на Григор Димитров, този път на Уимбълдън. Най-добрият български тенисист водеше с 6:3, 7:5 срещу световния №1 Яник Синер, когато при 2:2 в третия сет той се свлече на терена и сложи край на участието си в Откритото първенство на Великобритания по тенис. Днес Димитров взе първия сет след пробив в..
Националният ни отбор по волейбол за девойки под 19 години отбелязаха четвърти успех на световното първенство в Хърватия и Сърбия. Воденият от Атанас Петров тим надигра категорично Перу с 3:0 гейма, в отделните части 25:17, 25:18, 25:23 точки в среща от трета група, изиграна в Осийек (Хърватия). Така нашите момичета завършиха на втора позиция в..
Поставеният под номер 6 Новак Джокович се наложи с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 срещу Алекс де Минор от Австралия в мъжката схема на тенис турнира от серията за Големия шлем Уимбълдън. Това бе победа номер 101 за легендарния сърбин в Лондон. Джокович започна колебливо мача и допусна цели три пробива, като Де Минор спечели убедително първия сет с 6:1...
Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова се класираха за втория кръг на Световната купа по шахмат за жени в Батуми, а Надя Тончева ще трябва да премине през тайбрек, за да намери място сред най-добрите 64. Стефанова и Салимова постигнаха втори победи в днешните партии-реванш от първия кръг на турнира и с резултат от по 2:0 елиминираха своите съпернички...
Швейцарката Белинда Бенчич се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. 18-годишната тенисистка елиминира 18-а поставена Екатерина Александрова (Русия) със 7:6(4), 6:4 за по-малко от два часа на корта. Александрова спаси пет мачбола, докато Бенчич сервираше за мача при 5:3 във втория сет..
Елизара Янева се класира за третия кръг в игрите по единично при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Българката изигра силен мач и победи Юлия Щузек (Германия) с 5:7, 6:3, 6:2 за час и 39 минути. Янева направи обрат от 1:3 до 5:4 в първия сет, но загуби следващите три гейма и изостана в резултата. Българката навакса..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..