Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Милан се изкачи на върха с 2:0 над Ювентус

Брахим Диас се радва след гола си.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Милан се наложи над Ювентус с 2:0 в дербито на деветия кръг на италианската Серия А, съобщи БТА.

Италианският шампион бе по-добрият отбор в целия мач и победата му можеше да бъде по-изразителна. В 20-ата минута шут на Рафаел Леао се отби в левия страничен стълб. В 34-ата минута отново Леао отправи хубав изстрел, като вратарят на "бианконерите" Войчек Шченсни успя да отбие топката, която влизаше в десния му ъгъл и тя отново се удари в гредата, но не влезе в мрежата.

Милан все пак откри резултата в добавето време на първата част. Тогава шут на Оливие Жиру бе блокиран, но топката попадна в Фикайо Томори, който бе точен при добавката.

В 54-ата минута Брахим Диас направи 2:0 за Милан, след като направи солова акция и преодоля няколко защитници на Ювентус.

В 71-вата минута Аркадиуш Милик имаше възможност да намали за гостите, но ударът му с глава бе спасен от вратаря на домакините Чиприан Татарушану.

В добавеното време на мача пропуск направи и резервата на "росонерите" Дивок Ориги.

Милан се изравни по точки с Наполи и Аталанта на върха на класирането, докато Ювентус остава на осмо място.

В друг мач Интер най-после се завърна на пътя на победите в Италия, като се наложи при гостуването си на Сасуоло с 2:1. В герой за "нерадзурите" се превърна Един Джеко, който вкара и двата гола за успеха. 


По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Сестри Стоеви

Победи за сестри Стоеви и Калояна Налбантова в Льовен

Европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева на двойки жени, както и Калояна Налбантова на единично се класираха за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Льовен (Белгия). Сестрите, които са поставени под номер 1, почиваха на старта, а във втория кръг се справиха лесно с датчанките Анна-Софи Нилсен и Аманда Петерсен - 21:10,..

публикувано на 12.09.25 в 05:59

Локомотив (София) привлече Ангел Лясков

Ангел Лясков подписа договор и вече е футболист на Локомотив София.  Левият бранител е юноша на Литекс, а през последните 2 сезона впечатли с изявите си за Локомотив Пловдив. Лясков е преминал през всички национални гарнитури на България и има 2 мача за мъжкия национален отбор. "Ръководството на Локомотив София пожелава на Ангел Лясков здраве, късмет..

публикувано на 11.09.25 в 20:52

УЕФА глоби Левски за поведението на феновете в Алкмаар

Дисциплинарната комисия към УЕФА съобщи, че налага наказание на Левски заради поведението на привържениците на тима при поражението с 1:4 от нидерландския АЗ Алкмаар в реванша за влизане в основната фаза на Лигата на конференциите. "Сините" са глобени с 10 000 евро заради расистко и/или дискриминационно поведение на феновете по време на мача в Алкмаар..

публикувано на 11.09.25 в 20:42

Волейболният Монца представи Мартин Атанасов

Мартин Атанасов преминава във Веро Волей Монца, съобщават от италианския волейболен клуб в четвъртък.  28-годишният нападател беше представен официално от Монца, където ще играе през следващия сезон. Високият 199 сантиметра Атанасов премина пред Добруджа, Токат Беледие Плевне, Фридрихсхафен, Шомон, Зиратбанк Анкара, Локомотив Новосибирск и..

публикувано на 11.09.25 в 19:57
Филипо Гана.

Филипо Гана спечели "часовника" на Вуелтата

Италианецът Филипо Гана спечели 18-ия етап от Обиколката на Испания, който бе индивидуално бягане по часовник. Колоездачът на Инеос измина съкратеното на 12,2 километра трасе във Валядолид за точно 13 минути.  Втори на една секунда зад него се нареди австралиецът Джей Вайн от тима на Обединените арабски емирства, а трети се нареди друг състезател на..

публикувано на 11.09.25 в 19:00
Антоанета Стефанова е трета в класирането.

Ремита за Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова

Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова остава в челните позиции при жените на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд и след седмия кръг. Българката, която все още не познава вкуса на загубата, направи реми с белите фигури с рускинята Катерина Лагно. Партията продължи само 26 хода, но бе много интересна, тъй като бившата европейска..

публикувано на 11.09.25 в 18:36

Левски картотекира алжиреца Акрам Бурас

Последното попълнение на Левски Акрам Бурас вече е картотекиран и може да играе при гостуването на Левски срещу Локомотив (София) в неделя. Това показва справка в сайта на БПФЛ, където профилът на полузащитника фигурира сред картотекираните състезатели на "сините". Макар алжирският национал да подписа договор още преди двубоя с ЦСКА 1948,..

публикувано на 11.09.25 в 17:10