Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдът остави в ареста Георги Семерджиев

Стоп палка, нож и маска са открити в автомобила му

Георги Семерджиев напът за съдебната зала.
Снимка: БГНЕС

Софийският градски съд остави в ареста Георги Семерджиев, обвиняем за тежката катастрофа на столичния бул. "Черни връх", при която загинаха 2 млади жени. Съдът отхвърли молбата на адвоката му мярката за неотклонение да бъде изменена в "домашен арест". Определението не е окончателно и може да бъде обжалвано пред горната инстанция.

Георги Семерджиев не дойде в съдебната зала. Вчера в молба до съда е посочил, че има "влошено здраве". Адвокатът му, обаче заяви, че неговият клиент му казал, че не желае да присъства, посочва БГНЕС.

Съдебният състав прие, че има достатъчно и убедителни доказателства, че Семерджиев е автор на петте престъпления, за които е обвинен. Той е с висока степен на обществена опасност и ако е на свобода, може да се укрие, както и да извърши други престъпления.

На 5 юли късно вечерта, Семерджиев е бил дрогиран зад волана, управлявал е мощния си джип със скорост повече от три пъти над разрешената, автомобилът му е бил с чужди регистрационни номера и е предизвикал катастрофа на бул. "Черни връх", при която са загинали две жени, заключи съдът.

В автомобила му са открити стоп палка, нож и маска.

Семерджиев се намира в ареста повече от три месеца.

По думите на прокуратурата разследването за катастрофата е към края си. 

По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В Италия влизат в сила задължителни проверки на незабавните банкови преводи

От есента в Италия влизат в сила задължителни проверки от страна на банките на незабавните банкови преводи. Целта е да се избегнат грешки относно получателя на този вид банкови преводи. Италианската банкова асоциация (ABI) уточнява, че когато трябва да се извърши дори стандартен банков превод, банката ще уведомява клиента: дали въведените данни..

публикувано на 03.08.25 в 20:34

Горещините не подминават и Северна Европа

Северните страни от скандинавския регион преживявяват "безпрецедентна" гореща вълна, пише "Гардиън". Учени отчитат най-дълга поредица от дни с температури над 30 °C в региона от последните 60 години.  Хладният скандинавски климат е подложен на "безпрецедентна" гореща вълна, засилена и удължена от замърсяването с въглерод, причинено от човешката..

публикувано на 03.08.25 в 20:29

Горещите вълни подлагат електроенергийната система на Европа на изпитание

Горещите вълни подлагат електроенергийната система на Европа на изпитание заради нарастващата употреба на климатици. Рекордни температури доведоха и до временно спиране на електроцентрали, пише "Файненшъл Таймс" (FT).  Испания в очакване на нова гореща вълна Юни беше най-горещият месец в историята на Западна Европа, като доведе до повишена..

публикувано на 03.08.25 в 20:12

FT: Акциите на европейските банки достигнаха най-високи нива от 2008 г.

Акциите на европейските банки достигнаха най-високи нива от 2008 г., пише "Файненшъл Таймс" (FT). Акциите на най-големите банки в Европа са изкачиха до най-високите си стойности след световната финансова криза, като рязкото покачване на дългосрочните лихвени проценти е тласнало печалбите нагоре. Въпреки че банковите акции рязко паднаха в петък, след..

публикувано на 03.08.25 в 19:40

Възстановено е движението по пътя София - Варна край Боаза, където пламна пожар

Възстановено е движението на пътя София - Варна при пътния възел Боаза в Ловешко, където по-рано пламнаха сухи треви и храсти. Заради пожар е затворен пътят София - Варна Екипи огнеборци остават на място, за да доугасят отделни огнища на локализирания пожар. Пожарът към момента е овладян, в гасенето са се включили общо четири пожарни екипа,..

публикувано на 03.08.25 в 19:31

Съдът спря предварителното изпълнение за прекратяване процедурата за избор на директор на БНТ

Административният съд – София област отмени като незаконосъобразно разпореждане на Съвета за електронни медии (СЕМ) от 15 юли за допускане на предварително изпълнение на решението на СЕМ за прекратяване на процедурата за избор на генерален директор на Българската национална телевизия (БНТ). Това се посочва в определението на съда от 1 август, като от..

публикувано на 03.08.25 в 19:18
Израелски туристи държат националното си знаме, докато круизният кораб Iris Crown пристига в пристанището на Родос. По-рано протестиращи проведоха демонстрация в пристанището, изразявайки несъгласието си с присъствието на кораба на острова - Гърция, 28 юли 2025 г.

Кметът на Атина и израелският посланик в Гърция размениха остри реплики

В словесна война влязоха днес кметът на Атина и израелският посланик в Гърция, който обвини градските власти, че не правят достатъчно, за да почистят антисемитските графити в гръцката столица.  Израелският посланик Ноам Кац заяви пред гръцкото издание "Катимерини", че израелските туристи се чувстват "неудобно" в Атина, защото кметът Харис Дукас не..

публикувано на 03.08.25 в 19:05