Оцеляването на организацията, която предлага сигурност, подслон, професионална психологическа и юридическа помощ, настаняване в защитени жилища на жертви на домашно насилие, е поставено под въпрос.
"За хора, които работим на първа линия на социалните услуги, оцеляването на организации като нашата е деликатно и предизвикателно усилие", сподели Юлия Андонова, директор "Развитие и комуникации" във фондация П.У.Л.С.
Вече 23 години Фондация „П.У.Л.С.“ оказва денонощна подкрепа на хора, пострадали от насилие. Няма „Не работим“, „Затворено е“, „Елате утре“. Никой не чува „Няма място за вас“.
Помогнахме на над 10 000 човека за това време.
Всяка година над 300 човека, в повечето случаи жени и деца, прекрачват прага на организацията ни и намират професионална помощ, разбиране и шанс да започнат живот без насилие.
Това не са просто цифри. Това са човешки животи. Триста човешки животи за една година. Опитайте се да си представите триста човека, подредени в редица… Колко е дълга? Сега сложете до тези хора в редицата и хората, които са свързани с тях – майки и бащи, братя и сестри, деца… Деца. Колко животи са това и колко спасени души?
Помогнем ли на един човек, помагаме на цялото общество – на себе си. Защото всеки спасен от домашно насилие, всеки, който успее да започне нормален живот, може да започне работа и по този начин да допринася за всички нас.
Работата на Фондация „П.У.Л.С.“ е въможна само и единствено благодарение на проекти и дарения.
Организацията ни получава символично финансиране за 12 от леглата в Кризисния център.
В момента имаме настанени 18 човека.
Програмата за консултиране не получава никакво финансиране. А това е програмата, която предоставя безплатни психологически консултации, юридическа подкрепа и водене на дела, социална подкрепа на стотици жени и деца всяка година.
От години организацията ни е на ръба на оцеляването. При минимални възнаграждения, обичайните режийни разходи за издръжката на центъра са ни нужни три пъти повече средства, отколкото получаваме от единственото постоянно финансиране. То идва от делегирания бюджет за кризисния център, и покрива разходите само за 12 легла.
Въпреки, че не спираме да пишем проекти и да търсим сигурност за програмите ни, това не се случва.
Повече така не можем.
Днес сме изправени пред това да прекратим програмите и услугите ни.
Да откажем настаняване, когато е нужно.
Да не си платим тока.
Да останем без екип, който оказва 24 часова подкрепа.
Днес имаме нужда от твоята помощ, за да продължим да помагаме.
Можете да подкрепите фондация П.У.Л.С.:
Като направите онлайн дарение в Платформата.бг или Дарите онлайн вDMSbg.com или изпратите дарителско съобщение с текст DMS PULS на номер 17 777
Дарите на банкова сметка:
Получател / Титуляр: Фондация П.У.Л.С.
IBAN: BG54UNCR96601084291413
BIC: UNCRBGSF
Банка: Уникредит Булбанк
Крайно време е властта да започне да работи по въпроса за къмпинг туризма в България, като предприеме стъпки към регулиране. Този призив отправи в интервю за БНР Йордан Ибришимов от Българското кемпер общество. Нарушенията е хубаво да се следят и превантират, технологиите са въпрос на избор , каза той във връзка с намеренията до се..
Националната инициатива "Капачки за бъдеще" представи нова платформа в подкрепа на дарителството и доброволчеството. Успоредно с традиционната си дейност - събирането на пластмасови капачки за детска медицинска апаратури и линейки, доброволците на фондацията популяризират и новата кампания, с която разширяват дейността си - "Човеци за бъдеще"...
До 2030 г. Европейската комисия цели поне 80% от възрастните граждани на Европейския съюз да притежават основни дигитални умения. Идеята е да се насърчи процеса на дигитална трансформация на бизнеса, на институциите и на икономиката. Ускоряването на процеса ще доведе до по-висока производителност и ефективност на работата. И за да не ви звучи..
В навечерието на Деня на храбростта и празника на Българската армия - 6 май, Пето бригадно командване в Плевен организира празник за жителите на града. Пред Военния клуб интерес предизвика изложението на въоръжение и бойна техника на Българската армия. Полковник Иван Вълев, командир на Пето бригадно командване обясни: "Втора..
Академията за изучаване на иврит съобщи на бившия израелски заложник Ярден Бибас, че променя името на вид оранжева пеперуда от "Кетмит Йерусалим" на "Кетмит Ариел" в чест на четиригодишния му син Ариел, който беше отвлечен от "Хамас" и убит в Газа. Двете братчета Квир и Ариел станаха символи на борбата за освобождаване на заложниците след..
Дали матурите са реалистичен критерий за оценяване на знанията и уменията на учениците? В дискусията "Матури 2025 – мисията (не)възможна" експерти коментираха проблематичните аспекти на външното оценяване след 7 клас. "Много родители и семейства от много рано планират обучението на децата си спрямо резултатите от външното оценяване. Виждаме..
4400 са акушерките у нас в момента. На 100 000 души се падат 68 акушерки. В ЕС този показател е почти наполовина по-нисък. 48-49 години е средната възраст на практикуващите акушерската професия. В отделни региони обаче тя е много по-висока. Заплатата не е най-важният проблем. Младите момичета, които тепърва трябва да избират..
Две момичета на 14 години са пострадали леко при инцидент с електрическа тротинетка в София. Произшествието е станало снощи около 19 часа...
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Не бих си позволил да коментирам това, което знам или не знам за изтребителя Ф-16. Всичко трябва да се случва по съответния ред. Нека на заседанието..