Група от Кюстендил, водена от председателя на Общинския съвет и директор на цнтралното градско читалище "Братство" Иван Андонов гостува в Скопие за Деня на будителите. Това съобщи за БНР след завръщането си самият Иван Андонов. В българския културноинформационен център в столицата на Северна Македония беше организирана литературна вечер с участието на кюстендилската поетеса Светла Радкова и поети от Северна Македония.
Групата от Кюстендил гостувала в Скопие по инициатива на директора на Българския културно-информационен център Антония Велева.
В съвместното литературно четене се представили кюстендилската поетеса Светла Радкова и македонският поет Душко Кръстевски. Радкова представила новата си стихосбирка "Като днес, като винаги", чиято премиера бе в културното пространство "Буква" в центъра на Скопие и участва в подкаст за канала на КИЦ на България в Скопие.
Литературната среща се организира в рамките на Седмицата, посветена на народните будители.
При посещението Антония Велева и председателят на ОбС в Кюстендил Иван Андонов обсъдили възможности за по-тясно сътрудничество в сферата на културата, за по-чести срещи и по-специално за популяризирането на творческия потенциал на Кюстендил. Гостите от Кюстендил участваха и в среща в пресцентъра на БТА в Скопие.
Мобилна станция за производство на рециклирани строителни отпадъци беше открита край Кремиковци. Проектът е финансиран с европейски средства по програма "Хоризонт Европа". Еврокомисарят за стартиращи предприятия, научни изследвания и иновации Екатерина Захариева, която участва в събитието, съобщи, че през юни ще бъде открита нова схема по..
България и Гърция подписаха съвместната декларация относно използването на водите на река Арда. Това съобщиха днес от гръцкото външно министерство. Българското външно ведомство все още не е потвърдило тази информация. Съгласно днешното гръцко прессъобщение, вчера министрите на външните работи Йоргос Герапетритис и Георг Георгиев са..
Израелските военни заявиха, че силите им, разположени в Южна Сирия, са готови да защитят малцинството на друзите след неотдавнашните сектантски сблъсъци. Израелската армия "е готова да предотврати навлизането на враждебни сили в района на друзките села", се казва в изявление на военните, без да се уточнява дали става въпрос за ново разполагане или за..
Украинският президент Володимир Зеленски отхвърли тридневното примирие, разпоредено от руския президент Владимир Путин, което съвпада с честванията за победата във Втората световна война в Москва, но заяви, че Киев е готов за пълно прекратяване на огъня. В понеделник Кремъл съобщи, че прекратяването на огъня ще продължи на 8 май и 9 май -..
Четири часа продължи протестът срещу частната клиниката в Пловдив, в която почина 6-годишният Ангел след дентално лечение с упойка, продължило четири часа. Хората пробиха полицейския кордон, счупиха стъклото на входната врата на клиниката и влязоха в нея с искане за среща със стоматоложката и анестезиолога, извършили манипулацията на детето. Заради..
Стотици граждани посрещнаха българския патриарх Даниил в Шумен. Той отслужи молебен в двора на Голямата базилика в Плиска, в рамките на празненствата по повод 1160 години от покръстването на българския народ и 1170 години от създаването на глаголицата. Патриархът: Отдаваме почит към този, който приобщи българския род към Христовата..
Председателят на ВАС Георги Чолаков има огромно влияние върху Конституционния съд . Имало е срещи във формата Пеевски – Чолаков – Сарафов след приемането на конституцията по повод решението на КС, на тема "опраскването на Конституцията". Това заяви пред БНР Ивайло Мирчев, един от председателите на "Да, България". "След като приехме..
Дали матурите са реалистичен критерий за оценяване на знанията и уменията на учениците? В дискусията "Матури 2025 – мисията (не)възможна" експерти..
" Под въздействието на силно вълнение групата от хора може да бъде неконтролируема . Трябва да си даваме сметка, че в подобен момент може да има..
Може би търгуваме с Техеран , изказа мнението си пред БНР Григор Здравков от Легия "Антимафия" във връзка с казуса с Мирослав Беляшки . Съдът..