Илон Мъск започва днес съкращения сред 7500-те служители на "Туитър", твърдят в. "Ню Йорк таймс" и "Файнешъл таймс", като се позовава на имейл, изпратен до цялата компания.
Според копие на съобщението, видяно от "Ню Йорк таймс", служителите на "Tуитър" били инструктирани в имейл да се приберат вкъщи и да не се връщат в офисите.
"В опит да поставим Twitter на здравословен път, от петък ние ще преминем през трудния процес на намаляване на нашата глобална работна сила“, информира Twitter по имейл своите служители. Разбираме, че това ще засегне редица хора, които са дали ценен принос към Twitter, но това действие за съжаление е необходимо, за да се гарантира успехът на компанията в бъдеще“, се добавя в имейла.
Служителите на Twitter ще бъдат уведомени за статуса си на заетост до 09.00 часа сутринта тихоокеанско време в петък.
Имейлът не изяснява мащаба на намалението на персонала. Мъск обаче е изготвил планове за съкращаване на около 3700 служители, или половината от работната сила, според двама души, запознати с плановете, цитирани от "Файненшъл таймс", които добавиха, че крайната бройка може да се промени.
В знак, че съкращенията са започнали, един служител каза, че мнозина от тях вече са загубили достъп до корпоративния си акаунт в Slack и корпоративния имейл в четвъртък вечерта.
На служителите, които са загубили работата си, е казано да очакват имейл в личната си пощенска кутия, докато тези, които остават, ще бъдат уведомени чрез корпоративния си имейл.
Илон Мъск завърши покупката на социалната мрежа за 44 млрд. долара на 27 октомври и веднага уволни главния изпълнителен директор и други ръководни кадри. Бяха поискани списъци с високо и ниско ефективни служители. Милиардерът взе кредит от около 13 млрд. долара и трябва да плаща около 1 млрд. долара годишно по лихвени плащания.
Загубата на работни места ще сложи край на една хаотична първа седмица за Twitter под командването на Мъск, по време на която най-богатият човек в света преразгледа мениджърския екип, помоли служителите да работят денонощно върху нови продукти и публично обмисляше планове за разклащане на бизнеса чрез собствения си акаунт в Twitter.
Родилното отделение в общинската болница в Севлиево ще бъде затворено от 1 декември. Основната причина е спадът в дейността в последните две години. Родилното отделение се дотира, за да може да функционира, посочи директорът на общинската болница в Севлиево д-р Пламен Цеков. Въпреки създадените добри условия след инвестициите в обновяване и..
В 14:52 ч. зам.-председателят на Народното събрание Костадин Ангелов закри пленарното заседание. Пред почти празната зала от парламентарната трибуна той обяви: "Уважаеми колеги народни представители, възстановяваме заседанието, бяха поискани три почивки. Работното време е удължено до 14:45 часа. След изтичане на работното време закривам..
Сърбия подготвя изменение на законопроекта за бюджета, което би позволило държавата да придобие собственост върху санкционирана от САЩ петролна рафинерия НИС, съобщи председателят на парламента Ана Бърнабич пред "Евронюз Сърбия", предаде Ройтерс. Службата за контрол на чуждестранните активи към Министерството на финансите на САЩ наложи..
Като мярка срещу имотни измами от януари догодина се ограничава достъпът до нотариални актове. Това ще стане възможно след одобрените от кабинета промени в правилника по вписванията. Министърът на правосъдието Георги Георгиев обясни: "Ограничаваме възможността за напълно безконтролен достъп до изключително чувствителна информация, каквато..
Бюджетната комисия гледа на второ четене законопроекта за бюджета на общественото осигуряване. Депутатът от ПП-ДБ Асен Василев каза, че заложеното увеличение на пенсионната вноска с два процетни пункта не води до ползване на повече права за хората: "Замразена максималната пенсия, плащате повече осигуровки, повече права не получавате. Виждаме, че няма..
Силистра се прости днес със световно признатото сопрано Стефка Евстатиева. Урната с праха ѝ беше положена на Централните градски гробища, редом до нейните родители. На панихидата присъстваха близки, роднини и приятели от детските ѝ години. Напусна ни световноизвестната българска оперна певица Стефка Евстатиева Изпратихме в последния ѝ път..
Кипър и Ливан разширяват енергийното и регионалното си сътрудничество, с което дават нова перспектива за партньорството между Източното Средиземноморие и ЕС. Две стратегически споразумения с широко геополитическо значение подписаха днес в Бейрут президентите на двете страни Никос Христодулидис и Жозеф Аун. След забавяне от 18 години днес..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..
Не прави чест на президент на страна член на НАТО и ЕС да коментира като страничен наблюдател, който е по-заинтересован от постигане на целите на..
Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" - на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално..