Премиерката на Италия Джорджа Мелони ще се срещне днес с генералния секретар на Нато Йенс Столтенберг. Той е на посещение в Рим във връзка конференцията на Алианса за киберзащита.
Освен с премиера Джорджа Мелони Столтенберг ще се срещне и с министъра на отбраната Гуидо Крозето. Темите на разговорите засягат войната в Украйна, на връзката Рим-Вашингтон и др., , като по тези две точки италианската страна чрез министър Крозето вече потвърди преди дни готовността си да продължава да съдейства на Украйна и с военни доставки.
Един от възловите въпроси е този за изграждането на общата европейска отбрана, чието естество и отношенията с НАТО все още не са изяснени.
Освен това Италия държи да се осигури определен контрол от страна на НАТО над Средиземно море. Тази първа среща на Джорджа Мелони и на министъра на отбраната Гуидо Крозето с генералния секретар на НАТО може да бъде важен момент за обсъждане на приоритетите на Алианса и най-вече на позиционирането на Италия в рамките на Северноатлантическия пакт. Конференцията на НАТО за киберотбрана ще се проведе в италианското външно министерство.
Володимир Зеленски е подписал днес за обнародване закон за покупка от България на оборудване за Трети и Четвърти блок на Хмелницката атомна електроцентрала, съобщи "Интерфакс-Украйна", като се позовава на информация от интернет сайта на украинския парламент - Върховната Рада. "Интерфакс-Украйна" напомня, че според приетия на 11 февруари..
Бюджетната комисия одобри лимит на новия държавен дълг за годината да бъде 18 милиарда и 900 милиона лева. Това стана в рамките на дискусиите по второто четене на държавния бюджет. Против гласуваха от "Демократична България" и от "Продължаваме промяната", като групите имат идентични предложения за свиване на лимита до 11 милиарда и 900..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски определи като очаквана реакцията на руския президент Владимир Путин на договореното тази седмица между Вашингтон и Киев предложение за 30-дневно прекратяване на огъня в Украйна. "Всички чухме от Русия доста предсказуеми и доста манипулативни думи от Путин в отговор на идеята за прекратяване на огъня...
Партията "Величие" влиза в Народното събрание с 10 депутати, а управляващата коалиция остава със 121 народни представители, обяви Централната избирателна комисия след днешното решение на Конституционния съд, с което беше обявен за незаконен изборът на 16 народни представители. КС: Бариерата от 4% е 97 390 гласа, "Величие" има 97 497 гласа..
Огромен брой предложения на "Възраждане" за промени в закона за държавния бюджет за тази година не бяха допуснати за разглеждане от бюджетната комисия при второто четене на проекта. Под един и същ входящ номер председателят на партията Костадин Костадинов е направил хиляди предложения, които се отнасят за един и същи текст в бюджета. По..
В Девин изграждат шахти с регулатори на налягането на водата във водопреносната мрежа. Това е една от причините поради, която се налага спиране на водата в града. С регулаторите ще се реши проблема с високото налягане на водата, заради което тръбите редовно се пукат и родопския град оставаше често без вода през последните години, посочват от..
Много разочароващо ще е и то за целия свят, ако Русия отхвърли мирния план за Украйна, заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп. На среща с генералния секретар на НАТО Марк Рюте в Белия дом Тръмп сподели пред репортери, че много детайли от евентуалното окончателно споразумение за мир вече са били обсъдени с Русия. Така Тръмп отговори на..
Ударихме дъното с тази ситуация , заяви пред БНР политологът Първан Симеонов - създател на социологическа агенция "Мяра". " Каквото и да постанови..
" Да излезем, за да защитим правовата държава и свободните и честни избори " – с тези думи в социалните мрежи гражданска инициатива "Правосъдие за..
"Бюджетът е с изпуснати разходи . Дефицитът не е 3%, той е поне 6% и това се вижда ясно в заложените параметри на дълга. През задната врата се..