Протест срещу насилието над жени се провежда в този момент пред Съдебната палата в София в Международния ден за елиминиране на насилието над жени. Тази година солидарността на протестиращите е насочена към Иран.
"Насилието над жени може да спре, само когато престъпникът е наказан".
Това пише на един от плакатите, които хората носят пред Съдебната палата с явния намек, че законодателни промени, които да улеснят наказанията и защитата на жени върху които е упражнено насилие, е крайно наложително.
Според данни до момента в България има 23 убити жени при домашно насилие. Но и тези данни са неофициални, защото МВР се още не прави официална статистика за подобни случаи.
В четвъртък и петък бяха обявени и законодателни инициативи, които трябва да придвижват определени промени в законите, за да може да бъдат защитени жените от насилие.
Предложенията на неправителствените организации, вкарани през "Демократична България" вече са в парламента, но не са минали през комисии. От БСП казаха днес че предлагат законодателни инициативи. ГЕРБ също обявиха намерение да предложат законодателни инициативи.
Силни бури в Егейско море засегнаха фериботния трафик. Има затворени пристанища. На котва остават фериботите от пристанищата Пирея, Рафина и Лаврио. Част от островите остават без корабна връзка вероятно за два дни,според прогнозата на синоптиците. Спрени са и фериботите в посока от островите към Пирея. Допуска се движение само на малки кораби..
Липсва последователна наказателна политика в държавата. Това отбеляза пред БНР Екатерина Баксанова, Правна програма на Института за пазарна икономика. Днес пред Съдебната палата се провежда пореден протест на родители, загубили децата си на пътя. Протест под наслов "Справедливост за Ани и Явор!" пред Съдебната палата в София "..
"Няма никакъв проблем да се случи този скандал. Даже скандалът е хубаво нещо в такава ситуация – не само за да отвори дискусия, но да отвори и законите ". Това коментира пред БНР доц. Жана Попова от Факултета по журналистика и масова комуникация на СУ "Св. Климент Охридски", след като председателят на Народното събрание се появи на мач на..
В Художествената галерия в Ловеч тази вечер ще бъде открита изложба посветена на живота и делото на екзарх Йосиф Първи по повод 185 години от рождението му и 155 години от създаването на българската екзархия. Изложбата е подготвена от Регионалния исторически музей. Тя представя чрез 22 табла живота и делото на екзарх Йосиф, поясни историкът..
КНСБ отбелязва Международният ден в памет на загиналите и пострадалите работници при трудови злополуки и Световният ден по безопасност и здраве при работа. Тази година акцентът е върху въздействието на изкуствения интелект и дигитализацията. По данни на НОИ над 2800 са пострадалите при инциденти по време на работа през миналата година, а..
Интересно заглавие разнообразява афиша на Русенската опера и с него кани в залата любителите на мюзикъла - най-модерния жанр в последните десетина години. Това е историята на "Зоро" по музика на "Джипси кингс" и Джон Камерън. Бълбукащо фламенко, звън и блясък на остри шпаги, любов и страст - това е мюзикълът "Зоро", за който..
Поевтиняване на природния газ за месец май с близо 14 процента ще бъде обсъдено днес на открито заседание на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). То е насрочено за този час, предаде БТА. На заседанието ще бъде разгледано заявление от "Булгаргаз", в което общественият доставчик предлага цената на природния газ за май да стане..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Не мисля, че новата формация на Корнелия Нинова има бъдеще. Това заяви пред БНР Румен Овчаров, бивш министър на енергетиката и бивш висш функционер в..