"Втурнахме се в това начинание, без много добре да си даваме сметка какво ни предстои. Вдъхновяващо беше, че всички музиканти и партньори откликнаха. Организацията е много сериозна, замесени са над 100 човека в този един-единствен концерт", разказа в предаването "Хоризонт до обед" Венета Нейнска, пианист и създател на инициативата концерти на възглавници.
Мариела Цекова от фондация "За доброто" е моторът на каузата за създаването на библиотеката в село Ясен. Тя има личен мотив – това е селото на нейните баба и дядо, които са били учители и са преподавали в селото.
"Имат редица награди, ордени. Това беше моята лична мотивация това, което те са направили, да го предам напред, за децата. Има огромна нужда от това възрастните да се погрижим децата да бъдат вдъхновени да четат", сподели тя.
Детската библиотека ще бъде разположена в основното училище в селото в сегашна класна стая, която ще бъде реконструирана благодарение на средствата от концерта.
Училището, в което учат 51 деца, вече е кандидатствало за държавно финансиране, но такова е било отказано, посочи Цекова.
"Те се бориха за финансиране от порядъка на 4 хиляди лева."
През август тя е започнала кампания за набиране на детски книги. За един месец са откликнали стотици хора от страната и са били събрани 320 заглавия. Те вече очакват бъдещата библиотека.
Концертът на възглавници ще се проведе на 18 декември от 11.00 ч. в Концертната зала на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ в София.
Билети на място няма да се предлагат, трябва да се закупят предварително.
Концерти на възглавници са първите семейни класически концерти за деца у нас, създадени, за да възпитат в децата любов към музиката по лесен, уютен и весел начин.
Чуйте повече в звуковия файл.
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на планините, ритъма на земята ни и емоцията на хората, които ги пеят и предават през вековете. В днешния динамичен свят, когато културите се смесват, а музикалните стилове се развиват, фолклорът остава..
"Фалстаф" от Джузепе Верди с диригент Григор Паликаров ще има премиера в Софийската опера на 27-и и 28-и февруари . В афиша на спектакъла има богато италианско присъствие, но не само като изпълнители - италианци са режисьорът, сценографът и авторът на костюмите. "Фалстаф" е последната творба на Верди. Познавачите на творчеството му..
Творение - за тази форма на литературното изкуство говорим, за нейните естетически и емоционално стимулиращи качества . Влизаме в света на метафорите, римата и ритъма , където словото превръща усещанията в изкуство. Разказваме за лицата и проявленията в живота на божествената и човешката любов . В месеца на любовта ви каним на среща с..
"Със сигурност джазът е начин на живот, начин на мислене. Джазът е необятна вселена ." Това каза в предаването "Преди всички" Иван Нотев, музикален редактор, автор и създател на новото предаване, което тръгва по програма "Хоризонт" тази вечер - "Джазавю". "Джазавю" с Иван Нотев стартира на 18 февруари по "Хоризонт" Интересът на..
19-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“ e посветено на празника на любовта и виното 14-и февруари. В първия му час в букети от оперни наздравици са вплетени музикални новини и репортажи. Вторият час е посветен на любовта, но не на романтичната, а на добротворческата...
Музейната експозиция "Изповедта на Апостола", разположена в Квадрат 500 на Националната галерия, предстои да бъде премахната, предупреди Васил Василев - председател на Управителния съвет на Общобългарския комитет "Васил Левски". Двугодишният договор изтича на 19 февруари и няма да бъда продължен, каза Василев: "Това е подигравка с..
Продукцията "Конклав", дефинирана като политически трилър и фокусираща се върху процеса за избор на папа и всичко задкулисно, с което той е свързан, спечели наградата за най-добър филм на церемонията по връчване на отличията БАФТА на Британската академия за кино и телевизия, предаде Ройтерс. Режисьор на филма е Едвард Бергер. Филмът е..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..