Всяка идея, скъпи съучастници, съдържа и своето отрицание.
Актрисата Диана Димитрова влезе в рискована кампания по изобличаването на предполагаем насилник.
Предполагаемият насилник показа загриженост, участвайки в развлекателно шоу, в което разказваше забавни истории. Това беше малко особено от негова страна.
Ние, разбира се, не знаем какво точно се е случило между тези звезди на българската сцена, но всички заехме своите предварителни позиции и предварителни присъди.
Едни осъдиха предполагаемата жертва, други осъдиха евентуалния насилник. И всеки иска да пребие опонента си, ако не натурално, поне виртуално.
Това е един от темелите на нашето общество - предварителната нагласа, че всичко ни е ясно и само трябва да цапардосаме по мутрата тия, дето ни възразяват.
Аз като по-глупав нямам готово мнение и осъждам предварително само идеята за насилието като форма на общуване. Склонен съм да вярвам на актрисата, но разбира се моите склонности и моите вярвания не са темел, не са база, върху която да издигна надстройката, тази красива сграда на личното ми мнение. Ако имам фактическа база - охоо, тогава ще вдигна едно мнение поне колкото двореца на Николае Чаушеску в Букурещ. Чаушеску впрочем го ликвидираха по християнски точно на Рождество Христово през 1989 г. Тогава започна ренесансът на коледния дух по нашите земи. Преди това бяхме груби атеисти.
Но и аз станах жертва на насилие тия дни - не чак толкова страшно като убийството на Чаушеску или да речем ракета Сармат в кухнята. Но за мен си беше страшно.
Карах си значи колело покрай НДК и мислех за тия проблеми с насилието в обществото.
Изведнъж една позната интелектуалка изскочи от известно интелектуалско свърталище в Двореца на културата и ми ръгна в спиците книга, навита на руло. Буквално ми сложи прът в колелото и аз се приземих на плочките аварийно.
Този атентат срещу телесната и колесната ми неприкосновеност имаше конкретна цел: интелектуалката искаше да ме завлече на Международния панаир на книгата.
Давай, вика, да те водя на културно мероприятие, само ти остана прост в тая държава! Хайде, вика, на Панаира, да не обърна другия край като хан Крум! Като не щеш на Панаира, на ти секира.
И тя ме порази със саблен удар във врата, за щастие ударът беше малко келяв, такъв един интелектуалски.
Определено не исках да ходя с тази интелектуалка на Панаира на книгата, щото ми беше ясно, че ще ме въвлече в някаква оргия - я някоя разюздана творческа дискусия, я литературно четене с подхвърляне! Не ща!
Аз се дърпах на една страна към простото си битие, тя ме дърпаше към нейната интелектуална касапница.
Набрах със свободната ръка 112 да потърся помощ, там се позачудиха дали съм за линейка или за полицията, в крайна сметка ме свързаха с полицията, защото полицията в нашата държава е натоварена и с психиатричната помощ.
SOS, драги служители на реда! - викнах аз.
Спасете ми душата! - умолявах полицаите и обясних, че интелектуалка ме насилва.
А полицаите ми рекоха:
Не можем да ви помогнем, Г-н Балев, защото сме заети с акция против наркоразпространението: спецоперация “Бяло-Зелено-Пито-Платено”. То не е Панаирът на книгата най-опасното място, вие какво си мислите! Сега имаме студентски празник, Зачатие на Богородица* и така нататък, сума ти празници. В тия напрегнати тържествени дни хората са обладани от коледния дух. Ядат, пият, употребяват наркотици. Особено пък на студентския празник, който съвпада и с убийството на Джон Ленън. Млади и стари са се отдали на алкохолизъм, наркомания и разврат. Нашите оперативни екипи са претоварени и не можем, Г-н Балев, да се занимаваме с вашите дребни проблеми на глупак в лапите на агресивна интелектуалка. Оправяйте се, не сте малко момче, имате брада като Любен Каравелови княз Кропоткин. Само няма да използвате силата на вашите мишци, защото не е красиво да се бият интелектуалки. Използвайте силата на убеждението, някой там категорически императив, няма да ви учим. Нали се сещате, Г-н Балев, че като приберем половината наркодилъри, другата половина ще се счупят от извънредни приходи, всичко това трябва да се урегулира!
Така органите на реда игнорираха виковете ми за помощ, да не казвам, че и те малко интелектуалски ме изиграха с тия категорически императиви и княз Кропоткин.
МВР не ми помогна, но аз се отървах от агресивната интелектуалка, както Явор Божанков се отърва от Корнелия Нинова.
Божанков дръпна в Народното събрание една реч против руската агресия в Украйна и Корнелия Нинова го изгони като мръсно коте от парламентарната група на БСП. Там подкрепата за руската агресия е свещен предмет.
Аз пък рекох на моята похитителка интелектуалка: вие няма да спечелите войната с народната простотия, защото народът е мъдър, ама хората са много прости, затова се разбираме!
Интелектуалката получи разстройство на душевната тъкан, изгони ме от средите на интелектуалците и си пое по трънливия път без мен.
Ето такива необикновени приключения се случват на обикновен човек като мен.
Ах, има в обществото ни обсесия:
агресия, агресия, агресия.
Ала на мен не ми минават тия -
спасявам се чрез мойта простотия.
Еврокомисарят по разширяването Марта Кос ще направи днес първата си официална визита в Турция, откакто встъпи в длъжност на първи декември миналата година, съобщи сайтът "Тюркийе тудей". Тя ще се срещне с турския министър на външните работи Хакан Фидан. Очаква се двамата да обсъдят въпроси, свързани с отношенията между Анкара и Брюксел, както..
Граничен полицай е прострелял снощи около 19,30 часа нелегален мигрант от Мароко на границата с Турция край Звездец. Директорът на Главна дирекция "Гранична полиция" Антон Златанов уточни, че е била засечена група от двадесетина души, които са се опитали нелегално да преминат границата. При появата на полицаите, повечето от нейните..
Търговците трябва да бъдат стимулирани да се придържат към добрите практики . Това заяви пред БНР Габриела Руменова, "Ние, потребителите". "Потребителите трябва да бъдат най-активната страна. Бихме могли да регулираме до голяма степен пазара със своето поведение и избор от кого да пазаруваме. А когато имаме сериозни опасения за нелоялни..
Предложенията на Европейската комисия относно многогодишната финансова рамка след 2027-ма година, миграцията и подкрепата за процеса на разширяване, както с държавите от Западните Балкани, така и с Молдова и Украйна - това ще бъдат част от темите, които ще обсъдят румънският президент Никушор Дан и австрийският му колега Александър ван дер Белен...
С бизнес изложение и дискусионен форум стартира второто издание на инициативата "Ела (си) в Благоевград", която ще се проведе в рамките на три дни. Община Благоевград стартира инициативата миналата година като част от плана си за развитие на областния център в притегателно място за живеене, кариерно развитие и бизнес . Тридневната..
129 курсанти на Националния военен университет "Васил Левски" във Велико Търново ще получат днес първото си офицерско звание. От 10 часа в церемонията по производството на младите лейтенанти от 147-мия випуск "Сливнишко-Драгомански" ще се включат президентът и върховен главнокомандващ Румен Радев, министърът на отбраната Атанас Запрянов и..
Франция ще признае палестинска държава на сесията на Общото събрание на ООН през септември, обяви френският президент Еманюел Макрон. Еманюел Макрон разкри намерението на Париж в социалните мрежи, като публикува писмо до палестинския лидер Махмуд Абас, в което го потвърждава. В публикацията си френският президент изразява надежда, че..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..