Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Под патронажа на президента и неговата съпруга

Тази вечер е традиционният благотворителен спектакъл "Българската Коледа"

Народен театър "Иван Вазов"
Снимка: Ани Петрова

Тази вечер е традиционният благотворителен спектакъл „Българската Коледа“ под патронажа на президента и неговата съпруга. Благотворителната инициатива се провежда за 20-а поредна година.

Концертът започва в 20 часа в Народния театър „Иван Вазов“ и ще бъде излъчен пряко в ефира на Българското национално радио и Нова телевизия. Целта и на тазгодишното юбилейно издание на „Българската Коледа“ е да подпомогне лечението на стотици български деца, както и да осигури високотехнологична апаратура за детски отделения и клиники в страната.

За двадесета поредна година в празничната вечер на Рождество Христово артисти, музиканти, спортисти и журналисти, подкрепят с участието си благотворителната инициатива в помощ на децата в беда. В края на ноември президентът Румен Радев обяви началото на 20-ото юбилейно издание на „Българската Коледа“. То е в подкрепа на децата с редки генетични заболявания: 

"За тези 20 години "Българската Коледа" не само продължава да подпомага хиляди български деца и да носи надежда в техните семейства – "Българската Коледа" успя да докосне сърцето на всеки българин. Защото тя не е просто дарителска кампания, тя е нещо много повече. Тя ни дава вярата, че сме цивилизовано общество, което се крепи на хуманни ценности. Тя е инвестиция в най-ценния ни капитал - здравето и бъдещето на нашите деца. Успява да обедини хора с различни професии образование и социално положение около една обществено значима кауза“.

И тази година в благотворителния концерт се включват обичани български музиканти и изпълнители. Съпричастни към каузата са журналисти, спортисти и общественици, които ще отправят послания от сцената на Народния театър „Иван Вазов“. По време на концерта деца, подкрепени от „Българската Коледа“, ще разкажат за своите надежди и мечти. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Сами Абу Зухри

"Хамас": Единственият начин да бъдат върнати израелските заложници е да се спазва примирието

Висш представител на радикалното палестинско движение "Хамас" предупреди, че единственият начин да бъдат върнати израелските заложници у дома е да бъде спазвано споразумението за прекратяване на огъня в Ивицата Газа. Така Сами Абу Зухри отговори на изявлението на  американския президент Доналд Тръмп посочи, че примирието може да бъде отменено, ако..

публикувано на 11.02.25 в 10:27

Украйна наложи ограничения над потреблението на електроенергия

Украйна наложи ограничения върху потреблението на електроенергия след руски атаки срещу енергийната система през изминалата нощ. Украинският министър на енергетиката Герман Галушченко съобщи, че са нанесени удари срещу газова инфраструктура, като атаките срещу енергийния сектор са продължили и сутринта. Взривове са отекнали в Киевска,..

публикувано на 11.02.25 в 10:10

За 2024 г.: Инспекцията по труда установи 1000 работещи без договор в строителството

Над хиляда работещи без трудов договор са били установени при проверки на Главната инспекция по труда за миналата година в сектор "Строителство". От края на януари инспекторите  са проверили близо 400 обекта , а фирмите, установени да работят там, са 500, нарушенията - над 450.  Установено е, че работниците не използват предоставените им предпазни..

публикувано на 11.02.25 в 10:04
Медицински университет - Плевен

Плевен е домакин на информационна среща за еврофинансиране на иновативни идеи

Плевен е домакин на информационна среща за европейско финансиране на иновативни идеи. Целта е малкият бизнес да получи подкрепа от научни организации. Кампанията е организирана от Министерството на иновациите и растежа. Информационната среща започва в 11 часа в Медицинския университет, в зала 113 "Луи Пастьор", факултет "Фармация"...

публикувано на 11.02.25 в 10:03
Певицата Виктория

VICTORIA и цената на самосъжалението в "Pity Party"

Български изпълнител е първи от Балканите, появил се на корицата New Music Daily, един от най-важните плейлисти на платформата Apple Music.  Певицата Виктория постигна това с песента си "Pity Party" , която на български най-правилно би било да се преведе като "Жалко парти“.  Това споделя в предаването "Понеделник вечер“ певицата..

публикувано на 11.02.25 в 09:59

Откриват Център за настаняване от семеен тип за лица с деменция в троянското с. Добродан

В троянското село Добродан министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще открие днес Център за настаняване от семеен тип на пълнолетни лица с деменция. Новият  център е с капацитет 15 потребители с деменция, на които ще се предоставят услуги за резидентна грижа, поясни Мариана Николова, директор на общинския комплекс за..

публикувано на 11.02.25 в 09:53

Тодор Тодоров: 40% от децата играят тото на матурата по математика след 7-и клас

Липсва национална стратегия за развитието на математическото образование в прогимназията. За това алармират от гражданска група "Математика за всички деца". Пред БНР Тодор Тодоров обясни: " Има единствено частична регионална стратегия , която е под шапката на Регионалните управления за образованието и тя засяга само математическите..

публикувано на 11.02.25 в 09:51