Принц Хари заяви в интервю по британския телевизионен канал Ай Ти Ви, че с мемоарната си книга няма никакво намерение да наранява баща си Чарлз или брат си Уилям, но обвини членове на кралското семейство, че са „сключили сделка с дявола“ в отношенията им с таблоидната преса и призна, че още от началото съпругата му Меган не се е разбирала с Уилям и Кейт. Книгата със заглавие Spare ("Резервен") излиза от печат във Великобритания във вторник.
Запитан още в началото защо е написал тази книга Хари отговори: "Защото искам да бъде чута моята версия на събитията". Той не иска повече да мълчи, защото "мълчанието позволява на насилника да злоупотребява", както се изрази. Херцогът на Съсекс изтъкна, че обича баща си, брат си и семейството си и няма никакво намерение да им навреди с тази книга, но през годините за него са били написани и казани много лъжи. И че източник на тези лъжи е кралското семейство, което е подавало информация на таблоидите. Той отново говори за инцидента с брат му Уилям, който го е нападнал физически по време на спор за Меган.
Хари каза, че Уилям никога не се е опитвал да го разубеждава да не се жени за Меган, но е изразявал загриженост и го е предупреждавал, че това ще му донесе неприятности. Враждебната преса, по думите на Хари, бързо е превърнала събитията в кралското семейство в "Меган срещу Кейт". В интервюто Хари спомена и за дълбоката травма, която оставя в душите на него и брат му смъртта на принцеса Даяна. Той отбеляза, че не вижда смисъл да бъде подновено разследването на инцидента, но постави под съмнение официалните заключения за събитията в трагичната нощ.
Хари вярва на 100%, че е възможно помирение с баща му Чарлз и брат му Уилям, но изрази съжаление, че въпреки неговите усилия през последните години няма ответна реакция. Той каза, че е щастлив със своята съпруга и двете му прекрасни деца, а негов приоритет е сигурността на семейството му.
От Бъкингамския дворец и двореца Кенсингтън бяха заявили предварително, че няма да коментират съдържанието на книгата.
Украинският парламент одобри ключови антикорупционни законови поправки. Депутатите във Върховната рада гласуваха за възстановяването на независимостта на две ключови антикорупционни агенции. С тази стъпка Киев прави решителна крачка за разрешаване на най-сериозната политическа криза в страната след руската инвазия, която започна през февруари 2022..
При ежегодните пожари през лятото на първо място липсва добра координация и няма пряка отговорност към тези въпроси. Българските институции ненавиждат реформите и не желаят да се променят, няма желание за модернизация . Това каза в интервю пред БНР Борислав Сандов, вицепремиер и министър на МОСВ в кабинета на Кирил Петков, и учредител..
Специалистите са категорични, че броят на двойките с репродуктивни проблеми се увеличава . За съжаление, точна статистика у нас няма, но се предполага, че са около 250 хиляди. Едно е сигурно - във време на демографски срив трябва да се прави всичко възможно, за да получават тези семейства повече шансове за мечтаната рожба. За да са..
Министър-председателят на Литва Гинтаутас Палуцкас подаде оставка. Литовският президент Гитанас Науседа, съобщи, че премиерът го е потърсил по телефона тази сутрин, за да го информира за решението си. По-рано коалиционният партньор в правителството Демократичният съюз "За Литва“, заплаши да напусне управляващата коалиция, ако социалдемократът..
50% от месото, яйцата, меда и олиото, предлагани в големите търговски вериги трябва да са български. За млякото, сиренето и кашкавала изискваният дял българска продукция е 80%. Това е записано в законопроекта за веригата на доставки на земеделски продукти и храните, публикуван за втори път за обществено обсъждане. Агроминистърът Георги Тахов..
С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и..
Президентът Румен Радев заяви, че противопожарна техника трябва да се купува не за МВР, а във военновъздушните сили, където вече има създадени организация и екипаж. "Управляващите най-сетне трябва да вземат решение дали да се започне от нулата в МВР и тепърва там да се градят способности, което ще бъде много много по-бавно - минимум 6-7..
Какво представляваше цензурата по време на социализма и какви размери имаше тя? Следващият разказ е спомен за хлора в Русе, за Радиото, за..
"Помилването на Десислава Иванчева е прекрасна новина ". Това каза пред БНР Биляна Петрова , бившата заместник-кметица на софийския квартал "Младост":..
Парламентът въвежда засилен контрол върху цените за 12 месеца - от 8 август 2025 г. до 8 август 2026 г . Промените в Закона за въвеждане на..