Забавно-образователната тийнейджърска викторина ще представя учебния материал модерно и интерактивно. Форматът включва разнообразни въпроси, логически задачи и музика. Участниците са на възраст межди 15 и 17 години.
Пред БНР водещият на "Това го знам" Бойко Кръстанов обясни, че за него работата с млади хора е предизвикателство. "Това е нещо смислено."
"Идеята на предаването е да покаже материала, който изучават учениците в клас, по по-забавен, по-иновативен начин. Обещавам им един по-различен поглед над образованието, да им покажа, че да си учиш уроците не е срамно, че да знаеш е хубаво и е важно."
Като знаем общия дефицит на предаванията за деца и юноши в нашия ефир, тази новина е много приятна, смята проф. Лилия Райчева, преподавател във Факултета по журналистика, бивш член на СЕМ и създател на предаването "Минута е много".
Всяка такава игра е ансамбъл от много неща – водещ, въпроси, състезатели, публика, подчерта тя.
"На преден план излиза водещият, обаче това е върхът на айсберга. Едно такова състезание на пръв поглед може да изглежда лесно, но се прави доста трудно. Това е игра, а за играта е важно да бъде лесна, приятна, да има състезателен характер. Играта не се прави за самата игра. Тя се прави за тези, които не присъстват в студиото, но отговарят на въпросите, които се задават."
Има значение размерът на аудиторията и на знаещата аудитория. "Минута е много" се излъчваше веднъж седмично. Сега тенденцията е подобни предавания да се излъчват всеки работен ден, затова много бързо се изхабяват, коментира още проф. Лилия Райчева в предаването "Хоризонт до обед".
"Минута е много" просъществува 33 години в ефира, но състезания е имало и преди това, уточни проф. Райчева. Тя припомни, че зрителите са участвали в създаването на предаването, а наградите не са били комерсиализирани.
"Минута е много" не се излъчва вече 10 години, но е оставила трайна следа в съзнанието на хората като знаково предаване в историята на телевизионните състезания, изтъкна тя.
"Нашата публика не беше платена, даже понякога беше много трудно всички, които бяха желаещи, да участват."
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
Фестивалите са начин да съхраним традициите , да се докоснем до местната култура и да усетим духа на общността. Те събират хора от различни краища, като създават атмосфера на споделеност и празничност. Освен че предлагат уникални преживявания, фестивалите подпомагат местната икономика и популяризират автентични кулинарни, фолклорни и занаятчийски..
Има още една г рупа любители на железниците, които показват страстта си към този вид транспорт като изработват модели на влакове , жп инфраструктура и гари. Това са членовете на Клуб железопътен моделизъм . Неговото клубно помещение и изработени модели се намират на Централна жп гара София. Владимир Колев е председател на клуба. По темата..
Тайнствена пирамида на 2200 години, пълна със съкровища: монети и оръжия, беше открита близо до Мъртво море. Артефактите са запазени в почти перфектно състояние, благодарение на сухия пустинен климат. Мистериозната пирамидална структура е близо до ручея Зохар. Джипът пъпли през пустинята. Няма път. Тръгнахме, въпреки предупрежденията, че след..
Мачът да не е терен на война, а място, където можеш да заведеш детето си – този мотив обединява организаторите на кампанията "На мач с маргаритка". Акцията ще се състои в рамките на четири дни – от 11 до 14 април и ще покрие 8 мача с участието на 16 отбора. Това е 29-и кръг, предпоследен за професионалната ни футболна лига...
В продължение на две десетилетия Европейският съюз прави полетите по-лесни и по-справедливи за потребителите, като либерализира цените и въвежда в законодателството основни права на пътниците. Сега налице е обратният процес - преразглеждане на Европейския регламент относно правата на пътниците с въздушен транспорт . Авиокомпаниите редовно..
Териториалните амбиции на Съединените щати към Гренландия, пряко оспорващи суверенитета на съюзника Дания, са заплаха сама по себе си, но имат последици за цяла Европа. Най-новата история ни учи, че неинтегрираните, неутрални държави не функционират като буферни зони между сферите на влияние. За агресивните велики сили с имперско мислене те..
С наближаването на летния туристически сезон темата за глада за кадри за сезонна заетост отново е актуална. За поредна година в Добрич се проведе трудова борса с такава насоченост, която предоставя възможност търсещи работа да се срещнат с работодатели - хотелиери, ресторантьори, концесионери на плажни ивици и др. Могат ли всички..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
В еврозоната България може да влезе на 1 януари 2026 г. или началото на 2027 г. Средата на годината никога не е ставало и никога няма да стане, защото..
Проблемът е толкова голям, че АПИ нямат правилен ход . Такова мнение изрази пред БНР а рх. Иван Шишков, бивш регионален министър, след като темата за..