Повишаване на квалификацията на специалистите по акушерство и гинекология, координация между АГ болниците в страната и осигуряване на националните консултанти навреме, при тежки случаи – това са въпросите, които бяха разгледани по време на работна среща между екипа на Министерството на здравеопазването и директорите на АГ болниците в страната.
Срещата се проведе в "Майчин дом", а повече от половината директори на АГ болници са присъствали, посочи зам.-министърът проф. Александър Златанов. Той подчерта, че ще бъде осигурен по-голям контрол при изписване на бебетата, във връзка със случая с разменените бебета в София:
"Бяха обсъдени доста мерки по отношение на организацията и контрола - контроли на всяко ниво, комуникация по хоризонтала, като се почне от санитаря и се стигне до началника на отделението. Говорим вече, вие го знаете, търси се вариант за един подход по отношение, ако говорите за разменените бебета, специални журнали, които да описват бебетата, специални гривни, които да не позволят субективният фактор да е водещ, контрол на контрола...Много неща обсъдихме, ще видим кои от тях ще въведат, защото все пак не бива да се прекалява с много администриране на процеса, а дотолкова, доколкото той е необходим към момента и на конкретното място", каза Александър Златанов.
Директорът на столичната АГ болница "Майчин дом" определи срещата като полезна и пое ангажимент тя да се състои всяка година. Министерството на здравеопазване трябва да работи в посока създаване на кадри в областта на акушерството и гинекологията, както и на неонатологията, подчерта проф. Иван Костов :
"За нас беше много полезна тази среща, защото "Майчин дом" поема най-тежките случаи в страната и на нас ни се иска да работи системата максимално оптимално, със съответните нива на субординация, това няма как да стане без Министерство на здравеопазването, без РЗИ-тата в държавата, без съответната логистика. Така че, такива срещи са много необходими и аз се радвам, че се случи на територията на "Майчин дом".
В парламента започна дебата по вота на недоверие към правителството иницииран от "Величие" с подкрепата на "Възраждане" и МЕЧ с мотив провал в сектор "Околна среда и водите". Красимира Катинчарова от "Величие" заяви, че целта на вота е необходимостта да бъде прекъснат един модел на управление, който нарушава основни права, подкопава..
Борислав Сарафов ще остане начело на държавното обвинение като временно изпълняващ функциите и след 21 юли, това стана ясно след днешното заседание на Прокурорската колегия. Според съдебните кадровици, законовото ограничение за тази позиция от 6 месеца, не засяга Сарафов и другия временен висш магистрат - Георги Чолаков, който ще продължи да..
Катастрофа затвори за движение пътя между селата Миндя и Мерданя във Великотърновско. Инцидентът е станало около 12 ч. По първоначална информация са се ударили три леки автомобила. Има един загинал и един ранен. Има осигурени обходни маршрути. Движението по пътя Костенец - Белово в района на Момина клисура при км 157 се осъществява двупосочно в една..
Всички отправки за македонски език и идентичност отпаднаха от проектодоклада за Северна Македония. Европейският парламент одобри преди малко изменението в проектодоклада, внесено от групите на Европейската народна партия, социалистите и либералите. Самият проектодоклад бе одобрен. Негов автор е австрийският евродепутат от Зелените Томас Вайц...
Министърът на правосъдието Георги Георгиев съобщи, че с нотариалната камара са обсъдени промени в нормативните документи, с които да се сложи край на безконтролния достъп до нотариалните актове. Това ще помогне в борбата с имотната мафия, посочи министър Георгиев. Георги Георгиев: СРП работи по повече от 60 сигнала за имотни измами..
Сръбски гражданин е задържан преди граничен пункт "Кулата" при опит да премине в Гърция с микробус, в който са открити нелегални мигранти от Китай. От пресцентъра на ГД "Гранична полиция" потвърдиха, че става дума за нелегален трафик на хора, в който са замесени хора от няколко държави, включително и от България. На 7 юли микробусът,..
Районната прокуратура в Павликени повдигна обвинение на мъж от град Бяла черква, който е подал фалшив сигнал за убийство и е проявил агресия към полицай. Обвинението към 64-годишния мъж е за хулиганство. Наложена му е мярка за неотклонение "подписка". В края на май тази година той е подал сигнал на тел. 112 за извършено убийство в..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..