Олимпиакос с Везенков взе 12-а победа в Гърция

Александър Везенков записа 15 точки за Олимпиакос.
Снимка: Olympiacos BC

Отборът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава, победи гостуващия му Аполон Патра с 97:60 точки в среща от 12-ия кръг на първенството на Гърция по баскетбол.

Успехът беше 12-и пореден за Олимпиакос, който остава лидер във временното класиране, докато Аполон е на десета позиция с 3 победи и 9 поражения.

Домакините стартираха със серия от 14:4 и доминираха до края на двубоя.

Везенков изигра пореден силен мач за гръцкия тим.

Българският национал започна като титуляр и се отличи с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 10 борби за 16:56 минути.

От неговите съотборници Джордж Папас беше най-резултатен с 16 точки, а за Аполон с 16 точки завърши Алонзо Вердж.

В следващия си мач на 20 януари Олимпиакос е домакин на испанския Реал Мадрид в среща от 20-ия кръг на Евролигата.

По публикацията работи: Петър Ненов

Златислава Чуканова

Златислава Чуканова на победа от квота за Париж

Златислава Чуканова се доближи на само една стъпка от възможността да спечели квота за Олимпиадата в Париж. В категория до 50 килограма европейската вицешампионка се класира за четвъртфиналите на олимпийската квалификация по бокс в Банкок. В здрава битка националката на България надделя над японката Ринка Киношита, която е бронзова..

публикувано на 01.06.24 в 16:55
Адриан Андреев

Адриан Андреев отпадна на четвъртфиналите във Виченца

Адриан Андреев отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" във Виченца (Италия) с награден фонд 74 825 евро. Българинът отстъпи пред номер 220 в света Нерман Фатич (Босна и Херцеговина) с 4:6, 3:6 за 1:50 час. Андреев направи първи пробив в двубоя за 2:1, но веднага загуби подаването си. При 4:5 Фатич отново..

публикувано на 01.06.24 в 15:53
Янаки Милев

Янаки Милев на финал в Куршумлийска Баня

Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за финала на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 3 Милев победи водача в схемата Хумоюн Султанов (Узбекистан) със 7:5, 7:5 за 2:18 часа. Българинът навакса пасив от 0:3 в първия сет, а след 4:5 спечели три..

публикувано на 01.06.24 в 15:50

Петър Белберов отстъпи пред ирландец в Банкок

Петър Белберов приключи участието си на боксовия турнир в Банкок /Тайланд/, на който се раздават олимпийски квоти. На осминафиналите в категория над 92 килограма той отстъпи пред ирландеца Мартин Макдона с 0:5 съдийски гласа.  В късната сесия, при жените в категория 50 килограма, Златислава Чуканова излиза срещу японката Ринка Киношита. За да си..

публикувано на 01.06.24 в 12:41

БФС призова институциите да борят хулиганството

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов излезе с официална позиция, в която осъжда инцидентите в края на мача между ЦСКА-София и ЦСКА 1948 снощи на Националния стадион "Васил Левски".  Резултатът на Националния стадион "Васил Левски" беше 2:0 в полза на ЦСКА 1948, а фенове на ЦСКА-София от сектор "Г" навлязоха на пистата, счупиха една от..

публикувано на 01.06.24 в 12:40

ЦСКА София остана без треньор, ръководството обеща "кардинални промени"

Стамен Белчев вече не е треньор на ЦСКА. Наставникът подаде оставка след загубения бараж за Европа с 0:2 от ЦСКА 1948, а след това от клуба потвърдиха за раздялата с Белчев.  От ЦСКА излязоха с изявление, с което заявиха, че в клуба ще има сериозни промени.  "Изпращаме най-срамния сезон. Пропускахме възможности, правихме грешки и не успяхме да..

публикувано на 01.06.24 в 06:47

Българките са последни след нова загуба в Лигата на нациите

Волейболистките от националния отбор на България записаха нова загуба в тазгодишната Лига на нациите за жени. След първата си победа - 3:2 срещу Република Корея, момичетата на селекционера Лоренцо Мичели отстъпиха и паднаха от олимпийските шампионки от САЩ с 0:3 (17:25, 22:25, 22:25) във втория си мач от турнира в Група 4 от втората седмица на Лигата в..

публикувано на 01.06.24 в 05:58