От офиса на съветника по правни въпроси в Белия дом заявиха, че не съществува информация за посетителите в резиденцията на президента Джо Байдън. Изявлението в понеделник е в отговор на искане на комисията по надзор в Камарата на представителите заради намерени засекретени документи в дома на президента.
В изявлението се казва, че информация за посетителите в резиденцията на Байдън в Уилмингтън, щата Делауеър не съществува, защото "както при всеки президент…в съвременната история, неговата лична резиденция си е лична".
В съобщението се добавя, че "Байдън е възстановил нормата и традицията да пази информация за посетителите в Белия дом", като я публикува редовно.
Предшественикът на Байдън Доналд Тръмп отказваше да оповестява информацията за посетителите в Белия дом.
През уикенда председателят на комисията по надзор към Камарата на представителите поиска информация за посетителите в резиденцията на президента в Делауеър. Това стана, след като там бяха открити засекретени документи от времето на Байдън като вицепрезидент.
В писмо до Рон Клайн - началника на кабинета на Белия дом, Джеймс Комър казва, че съхраняването на засекретени документи в дома на Байдън от времето му на вицепрезидент повдига въпроси. Комър, който председателства ръководената от републиканци комисия по надзор, казва, че е нужно да се разбере кой би могъл да има достъп до тези документи и затова изисква информация за всички посетители в резиденцията от 20 януари 2021а насам.
Комър даде срок от две седмици, след което казва, че комисията ще издаде призовка.
Освен информация за посетителите са поискани и документи свързани с претърсванията от адвокати на Байдън за засекретени документи на различни места.
Адвокати на президента са търсели засекретени документи както в резиденцията, така и във ваканционен дом на Байдън, но във ваканционния дом не са били открити такива.
От Белия дом вече заявиха, че съдействат напълно на разследването за това как документи, които е трябвало да бъдат предоставен на архивите са се озовали в дома на Байдън, както и в негов офис при слизането от поста на вицепрезидент на Барак Обама през 2017 г.
Митата на американският президент Доналд Тръмп на пощадяват и най-големите му привърженици в Европейския съюз, пише в коментар агенция Франс прес. Унгарският премиер Виктор Орбан обеща, че завръщането на неговия скъп приятел Доналд Тръмп на поста президент на Съединените щати ще постави началото на нова "златна епоха". Но профсъюзният лидер..
Община Сапарева баня забрани фойерверките и използването на пиротехнически изделия през летните месеци заради риска от пожари. Такава заповед издаде кметът на курортния град Калин Гелев на основание на Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия. На същото основание такава заповед издадоха вече общините..
Изцяло реставрираната втора антична мраморна статуя от античния град Хераклея Синтика беше представена тази вечер в Националния археологически институт с музей към БАН. За първи път тя може да се види изправена, укрепена и с възстановена глава. НАИМ при БАН показва втора антична статуя от Хераклея Синтика Реставрацията продължи близо 8..
Правителството ще продължи да осигурява необходимото целево финансиране за археологически проучвания, увери премиерът Росен Желязков. Той участва в откриването на изложбата "С една глава по-висока. Втората статуя от Хераклея Синтика" в Националния археологически музей в София. Там беше представена реставрираната втора скулптура, открита при..
Пожар гори в района на Балчик. Сигнал за пожара е подаден около обяд. Пожарът гори вече шести час и не е първият за тази седмица в района. Огънят е на труднодостъпно място и бързо се разраства заради силния вятър, който сменя посоката си. Пожарът е пламнал в горичка в близост до летището на Балчик, където има навигационни системи на..
Пожар може да навлезе в село Доситеево в община Харманли. Предупреждение за това разпрати тази вечер по bg-alert областният управител на Хасково. Разпоредена бе подготовка за евакуация. Преди това кметът на Община Харманли Мария Киркова обяви частично бедствено положение в района на Доситеево и Коларово, след като пожарът, който възникна късно вчера..
Силен вятър затруднява гасенето на тлеещите огнища във вътрешността на пожара в Пирин. Заради риска от ново разпалване днес от въздуха гасят и двата шведски самолета, а след обяд на терен беше изпратен и хеликоптер "Кугар" на Военновъздушните сили. Двата шведски самолета отново се включиха в гасенето на тлеещи огнища в Пирин (обновена) Въпреки..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във..