Той е едно от известните и утвърдени имена в музикалния ни свят. Нека да припомним част от неговата биография:
Румен Бояджиев-син е израснал в семейство на музиканти. Следва и стъпките на легендата от ФСБ Румен Бояджиев, негов баща и на своята майка музикалният редактор Даниела Кузманова.
Ударните инструменти овладява още в Музикалното училище, а пианото, дирижирането, композицията и оркестрацията в Музикалната академия.
Създава музика за документални, анимационни и игрални филми. Пише песни за известни наши поп изпълнители.
Носител е на много награди, определят го като един от най-талантливите ни млади композитори.
Барабанист е и на ФСБ, свири на барабани в оркестъра на Държавния музикален театър, където много от детските постановки се играят с негова авторска музика.
Бояджиев-син каза също, че е заблуда, че в Западните общества и държави, където се цени музиката и културата, е по-лесно да се развиваш и утвърдиш. Защото последните години Симфоничните оркестри се затварят все повече и повече към млади и нови композитори.
"Стават непристъпни институти. Между тях и композитора стоят гора от мениджъри, от хора, които определят и ти трябва да си им симпатичен, да си им дал подкуп, да си лицемерничал с тях, за да получиш някакво внимание веднъж годишно, което е изключително унизително за западните ни колеги, които са на много високо ниво.
Като искам да насоча внимание към САЩ, Русия, Прибалтика и Франция, където композиторските школи се развиват на много добре. Но много трудно композиторите успяват да достигнат до Симфоничните оркестри.
А Симфоничните оркестри са най-съвършеното изразно средство за музиката изобщо...Едно от върховите постижения на човешката цивилизация, като квантовата физика, напредъка на медицината и научните открития, които ни пазят в това измерение...
За мен е грях, да бъде толкова трудно да достигнеш до Симфоничните оркестри...
А публиката е тази, Нейно Величество Публиката е тази, която ще реши дали едно произведение или творец трябва да продължат да съществуват.
Изкуството е, за да осъществяваш преди всичко връзката си с Бог, за мен музиката е в служба на Бог", сподели още Румен Бояджиев - син.
Още по темата слушайте в интервюто на Мая Данчева с Румен Бояджиев - син в "Нощен Хоризонт".
Романът на Ирина Папанчева "Брюксел, разголен" е сред заглавията в лятната кампания "1 град, 19 книги" на обществените библиотеки в Брюксел. Българката живее в Белгия и има шест романа, детска книга, пише и разкази. За първото си пътуване до столицата тя си спомня: "То беше през февруари 2003 г., когато отидох на стаж в Европейския..
Преподава италиански език, танцува балет, занимават я проблеми с околната среда, различни изкуства са част от живота й. Това е Гергана Дилова, с която ви срещаме отново след поредното й пътуване в Африка. Този път то е различно, защото не става дума само за пътешествие, а за кауза. Там тя се чувства свободна и помага на икономиката, на..
"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го направиш, да ти даде този първоначален тласък, който да ти даде тази увереност, че ти може да успееш . Това е особено важно за децата . На "Цветен Камертон" се изявяват толкова талантливи деца. Жалко е,..
Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..
Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" . За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..
На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов. Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
През 2020 г. протестът беше граждански, сега е политически ! Това мнение изказа пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от "Ние идваме", част от т.нар...