Партия "Демократи за силна България" (ДСБ) решава дали да се яви заедно с "Продължаваме промяната" на предстоящите предсрочни парламентарни избори.
Около 12 ч. в събота още се събираха делегатите на Националното съвещание на ДСБ.
Преди да започне форума председателят на партията Атанас Атанасов каза, че се надява да получи мандат за общо явяване с "Продължаваме промяната" на предстоящите парламентарни избори на 2 април, тъй като си поставят целта да са първа политическа формация.
Причината – защото, по думите му, е важно кой ще управлява България преди местните избори в късната есен.
Атанас Атанасов смята, че това не бива да е служебно правителство, не бива и да е партия ГЕРБ, за да може да се противопоставят демократичните сили на порочните модели на корупция по места. Всички знаете за какво става въпрос, добави той.
Запитан за коментар на казаното от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов пред негови съпартийци, че с износа на оръжие, който стана явен по време на управлението на Кирил Петков като министър-председател, някои са забогатели с един милиард евро, Атанас Атанасов припомни, че е бил част от делегацията на Кирил Петков в Украйна, когато се проведе и среща с украинския президент, а той е благодарил, като е казал: Благодаря на българското правителство, че не пречи на страната ни да осъществява контакти и търговски отношения с вашия военнопромишлен комплекс.
Очаква се и Кирил Петков да присъства на Националното съвещание на ДСБ, както и съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов
От "Продължаваме промяната" преди седмица дадоха мандат на съпредседателите Кирил Петков и Асен Василев да започнат разговорите за коалиция с "Демократична България", част от която е и Демократи за силна България.
Приключи гласуването на втория, последен ден от парламентарните избори в Чехия. Ройтерс отбелязва, че е вероятно на власт да се върне популисткия милиардер Андрей Бабиш, който обеща повишаване на заплатите и икономически растеж и намаляване на помощта за Украйна. Избирателните секции затвориха в 14 ч. местно време, резултатите ще бъдат..
Възстановено е движението през прохода "Петрохан" за автомобили до 12 т. Той беше затворен вчера сутринта, като се наложи да бъдат мобилизирани хора от горските стопанства, които да почистват пътя от клони по пътя. Тежкият и мокър сняг, натрупал се върху листата на дърветата в прохода "Петрохан", доведе до счупването на клони. От вчера..
Гробницата на фараона Аменхотеп III, една от най-големите в южната част на египетската Долина на царете и цариците, беше официално отворена за обществеността днес след реставрация, продължила години, предаде АФП. Шериф Фати - министърът на туризма и антиките на Египет, представи пред журналисти обновената гробница, която датира отпреди..
По 250 евро помощ получават гръцките пенсионери. Право на тях имат и българи при определени условия. Българските граждани, които получават гръцки пенсии и плащат данъци, също ще получат по 250 евро еднократна помощ през ноември. Мярката е насочена към граждани, които са в материално затруднение, а това са предимно пенсионерите в Гърция...
Във Вършец падна най-голямо количество дъжд и сняг за последните две денонощия. В равнинната част на област Монтана валя основно дъжд, а в планинската дъжд и сняг. От 60 до 84 литра на квадратен метър са измерени в област Монтана за последните две денонощия. Най-много е валяло във Вършец 84 литра – дъжд и сняг, съобщиха от..
Предложенията на Министерството на труда и социалната политика, които са свързани с младите семейства, са остойностени и ще влязат в бюджета за следващата година. Това съобщи във Варна министър Борислав Гуцанов с уточнението, че все още се обсъждат конкретните финансови параметри. Министър Гуцанов каза, че има рязко увеличение на приходите..
Столичната община въвежда кризисна схема с нова организация за сметосъбиране в районите "Люлин" и "Красно село" за следващите две седмици. Това съобщи на брифинг кметът на София Васил Терзиев. "Знаете каква е причината. Ние отказахме да подпишем договор на 420 лева на тон, каквато беше офертата на единственият останал участник и ясно заявихме,..
Случаят в детската градина "Радост" в Каблешково, при който родители подадоха жалби до всички институции за психическо, физическо и сексуално насилие..
В Копенхаген на срещата на Европейската политическа общност се постави началото и след 2 седмици ще се съберат отново за деня на решението, както се..
За загинали хора, затиснати в хотелите, които трябва да бъдат евакуирани, за леки коли, тоалетни и павилиони в морето, съобщи в интервю пред БНР..