Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриха жив Кристиан Атсу под развалините в Хатай (обновено)

| обновено на 07.02.23 в 12:09
Кристиан Атсу
Снимка: Уикипедия

Ганайският национал и бивш полузащитник на Нюкасъл Кристиан Атсу е бил намерен жив сред развалините след силното земетресение, което взе живота на повече от 5000 души в Турция и съседна Сирия, съобщи посланикът на Гана в Турция.

31-годишният Атсу се присъедини към представителя на Суперлигата Хатайспор, където играеше и българинът Страхил Попов, през септември, базиран в южната провинция Хатай близо до епицентъра на огромното земетресение в понеделник.

„Имам добри новини. Току-що получавам информация от президента на Ганайската футболна асоциация, че Кристиан Ацу е бил намерен жив в Хатай“, заяви Франциска Ашиетей-Одунтон за базираното в Акра Asaase Radio, позовавайки се на местна асоциация на ганайската общност. Посланикът не даде допълнителна информация за състоянието на играча.

По-рано, вицепрезидентът на Хатайспор Мустафа Йозат сподели за стрийминг канала Play Spor, че Атсу продължава да бъде сред развалините и се опитва да се измъкне. Атсу изкара пет сезона в Нюкасъл след първоначален престой под наем, преди да напусне в посока Саудитска Арабия през 2021.





По публикацията работи: Петър Ненов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ансамбъл (девойки)

И ансамбълът ни за девойки със злато от европейската купа в Бургас

Ансамбълът ни за девойки спечели титлата в многобоя на европейската купа по художествена гимнастика в Бургас. Състезателките на Кристина Илиева и Жанина Иванова изиграха отлично композициите с пет обръча и с пет чифта бухалки и заслужено оглавиха подреждането и на двата уреда. Рая Божилова Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла..

публикувано на 17.05.25 в 14:32
Стефка Костадинова (ляво) и Весела Лечева

БОК: Писмото на МОК няма правна сила по българското законодателство

Българският олимпийски комитет информира за полученото писмо от МОК в последните часове по повод случващото се в последните месеци след Общото събрание за нов председател. Както е известно, писмото съдържа позиция относно текущата ситуация в БОК, в която признава Весела Лечева за новия президент. От БОК уточняват, че въпросното писмо няма правна сила..

публикувано на 17.05.25 в 13:14
Никола Цолов с подиум в спринта на

Никола Цолов с подиум в спринта на "Имола"

Никола Цолов регистрира своя втори подиум от началото на сезона във Формула 3, след като завърши трети в спринтовата надпревара на пистата „Имола“ в Италия. Любопитно е, че за Цолов това е пети подиум в шампионата, но за първи път той не е на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Българинът стартира спринта на „Имола“ от четвъртото място и..

публикувано на 17.05.25 в 13:01
Анастасия Калева, Антоанета Цанкова и Магдалена Вълкова

Гимнастичките ни с титла в отборната надпревара при девойките на еврокупата в Бургас

Тимът на България спечели отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика, която се провежда за първи път в Бургас. Магдалена Вълкова, Антоанета Цанкова и Анастасия Калева събраха сбор от 103.248 точки, който им гарантира първото място в надпреварата. Сребърното отличие стана притежание на тимът на Израел с 97...

публикувано на 17.05.25 в 12:38

МОК обяви решението си за споровете след Общото събрание на БОК

Международният олимпийски комитет (МОК) изпрати писмо до Българския олимписйки комитет по повод случаващото се в организацията след Изборното събрание на 19 март. От МОК уточняват, че "временно е признал резултатите от Изборното общо събрание на БОК на 19 март 2025 г., по-специално избирането на г-жа Весела Лечева за нов президент на БОК и на всички..

публикувано на 17.05.25 в 11:50
Лили Игнатова

“Сладката грешка на Нешка” - Лили Игнатова навърши 60 години

Една от най-големите и изявени български спортистки, Лили Игнатова, днес навършва 60 години.   Лили Игнатова е родена на 17 май 1965 г. в София. Дъщеря е на Павел Игнатов, бордови инженер в първия презокеански полет на българската гражданска авиация.  Името ѝ ще остане записано с големи букви в българската спортна история като едно от т.нар. "златни..

публикувано на 17.05.25 в 10:58

На 17 май отбелязваме Денят на българския спорт

На 17 май отбелязваме  Денят на българския спорт! Честит празник на спортистите, треньорите и деятелите, които работят неуморно всеки ден, за да представят успешно България! Честит празник на всички, за които спорта е любов и мисия! 17 май е обявен за Ден на българския спорт през 2006 година, а датата е избрана неслучайно. Именно на..

публикувано на 17.05.25 в 10:29