Първо трябва да имаме психологическа подготвеност, че нещо може да се случи, отбелязва той.
В сайта си Мирчев дава конкретни препоръки как да гарантираме абсолютния минимум, който да осигури оцеляването на семейството ни в подобна критична ситуация.
"Давам едни списъци. Идеята е да са много кратки, много подредени."
"Хората се хвърлят да мислят за храна. Храна не ви трябва чак толкова много. Преди всичко трябва да помислите за вода. Преди водата трябва да помислите за убежище. Но водата е преди храната. Сайтът ви дава приоритизация, обяснява ви кое трябва, защо трябва. Базови неща за дезинфекция на рани", пояснява той в предаването "Преди всички".
При бедствие изчезват комуникациите. Затова не разчитайте тепърва да търсите какво е редно да съберете, съветва Мирчев.
Сред вещите, които можем да подготвим, са удобни туристически обувки. Раницата за спешни ситуации трябва да съдържа и таблетки за пречистване на вода, а предварително е добре да сме качили важните си документи на електронен носител, казва още Радомир Мирчев.
Сайтът съдържа и секция, посветена на военно положение.
Цялото интервю по темата чуйте в звуковия файл.Десислава Костадинова и Зара Маринова през новата учебна година ще бъдат в пети клас. Те живеят в район "Аспарухово". По инициатива на Десислава бе създадена благотворителна кампания за събиране на средства за нейната съученичка Димана, която трябваше да бъде изследвана за предишното си заболяване в Турция. Десислава изработва гривнички..
За поредна година залите на Регионалния исторически музей в Русе се превръщат в занимални за децата по време на горещите летни ваканционни дни. Първото издание за тази година на "Лято в музея" приключи, но следват още две - през юли и август. Това е едно от най-желаните занимания за децата от Русе. Идеята за еко обучението сред музейните..
Ако не беше толкова страшно, би било забавно да се види шествие, в което хората водеха към бомбоубежището не само децата си, но и домашните си любимци - кучета, котки, птички в кафези, хамстери или други животни в клетки. Понякога в скривалището се струпваха повечко животинки и започнаха конфликти между тях. Медиите дълго обсъждаха участта на..
Миналия месец в Тетевен се състоя традиционната среща на ветерани алпинисти, организирана от тяхното сдружение "Мальовица" . Гости бяха Иван Вълчев, Методи Савов, Николай Петков и Кирил Досков, които през 1984 г., в рамките на българската експедиция, изкачват Еверест по Западния гребен. Подобни срещи има всяка година и са организирани от..
Най-младежкият филиал на Столичната библиотека в район "Студентски" отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено пространство за четене, срещи и събития, литературни четения и финал на Третия шампионат по поезия на софийските училища „Млада метафора“. Един от основните приоритети на най –голямата публична библиотека в..
Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има представители на структурата, които ще следят да няма посегателства над бездомните животни, за които се грижат. Това разказа за "Хоризонт" Стефан Курдов. "Проведохме среща с ръководството на..
През седмицата в различни населени места във Врачанска епархия посрещат икона с чудотворните мощи на свети Никифор Прокажения . Камбаните на храм "св. Николай" във Враца огласиха пристигането на светинята в престолния за епархията град в понеделник сутринта. Във вторник иконата беше в Мездра, вчера в Бяла Слатина, днес ще бъде в Кнежа, в петък..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..