Продължава издирването на оцелели под развалините в турския град Кахраманмараш. По-рано от Националната асоциация на доброволците в България съобщиха че българските екипи на място са окрили петима оцелели. Двама от тях са спасени.
Продължава операцията по изваждането на останалите трима души. Мира Стефанова разговаря с Георги Влайков от сдружение "Аварийно спасяване Пловдив", който е част от екипа доброволци в Кахраманмараш.
"Има надежда", казва Георги Влайков, един от доброволците в Кархаманмараш. Няколко хиляди са спасителите и над 100 екипите, които продължават да търсят живот под руините на града. Българските доброволци откриха петима души. Екипът, който се занимава и издирването влиза в дупка, откъдето чува леко почукване като зов за помощ:
"Вика се друг екип специлизиран с термокамера, които казват, че има потенциално две или три живи тела на това място. Тази информация е предоставена на другите спасителни екипи от турска страна, които да продължат с акцията, а на друг адрес същият този екип чуват викове зад една от стените.Тази сутрин официално потвърдиха, че са извадени двама живи от това място".
За да са максимално полезни българските доброволци работят на три екипа на 24-часов режим:
"Знаем, че се надпреварваме с времето, ние виждаме тези хора какво са преживяли и какво преживяват в момента, има много емоции, може би главното е надежда. Затова го правим, затова работим. Тук средната температура е минус 10-12 градуса . Това много изморява екипите и хората, но въпреки всичко се стремим да го правим максимално дълго, защото така даваме възможно най-голям шанс за оцеляването на хора, които все ощ еса живи и са под развалините", казва Георги Влайков, който след два часа сън след тежката нощна акция отново е на терен с останалите доброволци и продължава да търси живот под отломките.
Земетресение с магнитуд 5,2 по Рихтер беше регистрирано между гръцките острови Санторини и Аморгос. Това е най-силният трус досега, регистриран от събота насам, когато започна сериозната сеизмочна дейност в региона. Най-малко 11 000 души са се евакуирали от Санторини Според първоначалната оценка епицентърът на земетресението се е намирал на 16..
Във Великобритания продължава процесът срещу българите, обвинени в шпионаж в полза на Русия. След поредния ден в Централния наказателен съд, в който отново беше разпитана козметичката Ваня Габерова, станаха ясни още подробности от личния ѝ живот, като тя отново повтори твърденията си, че е измамена, но никога не се е съмнявала, че Бисер..
Скулпторът Александър Пройнов откри тази вечер в Монтана изложба, наречена "Българи - аз съм част от вас". Тя е финал на цикъла, който творецът започнал преди 27 години В художествена галерия "Кирил Петров" в Монтана са показани 35 скулптури, изработени от бронз през последните 27 години. Именно тогава Александър Пройнов дава начало на изложбата..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че „всички са възхитени“ от предложението му Съединените щати да завладеят Ивицата Газа. Тръмп обяви тези си намерения, малко по-рано, на съвместна пресконференция с израелския премиер Бенямин Нетаняху, който е първият чуждестранен лидер, който посещава Вашингтон след встъпването в длъжност на Тръмп...
ЦРУ се превърна в първата разузнавателна агенция на САЩ, която се присъедини към програмата за доброволни съкращения, инициирана от президента Доналд Тръмп, предаде АФП. Сред основните му предизборни обещания беше да намали радикално федералната работна сила в името на ефективността и икономиите, отбелязва агенцията. "Директорът на ЦРУ Джон Ратклиф..
БСП преболедува лидерския комплекс и самоизолацията. Това открои временният председател на БСП Атанас Зафиров, който официално даде старт на кампанията си за председател на партията. В централа на "Позитано" 20 в София, той декларира, че участието на левицата в кабинета не е на всяка цена и подкрепата на БСП може да бъде оттеглена, ако не се..
Хърватската потребителска платформа "Ало, инспекторе" обяви за петък - 7 февруари, нов общ бойкот на всички стоки и услуги. В събота ще започне едноседмичен бойкот на една търговска верига, която ще бъде обявена по-късно. В Хърватия обявиха ден на бойкот на големи вериги магазини и аптеки Бойкотът срещу търговската мрежа в Хърватия се..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..