Русия е обстрелвала южната част на Украйна с дронове в продължение на 3 часа снощи, съобщават от украинското Южно командване. Една от машините е нанесла удар по критична енергийна инфраструктура в Криворожка област. Избухнал е пожар, който в момента огнеборците се опитват да овладеят, но няма пострадали.
Украинската противовъздушна отбрана е свалила общо 11 безпилотни летателни апарати – в близост до Одеска област и над Николаевска и Херсонска област, информират още военните.
В традиционното си всекидневно изявление президентът Володимир Зеленски благодари на украинските военновъздушни сили за работата им, макар да изтъкна това, че те все още не успяват да свалят всички руски ракети.
"Въпреки това тези, които сваляме при масираните атаки представляват стотици спасени животи и инфраструктура", каза украинският държавен глава.
Местни медии информират за обстрел на Херсон от страна на руските позиции по левия бряг на Днепър.
От щаба на украинската армия посочват, че руснаците продължават да съсредоточават усилията си по посока на Купянск, Лиман, Бахмут, Авдеевка и Новопавловка в Донбас. Не спират и засилените обстрели от руска страна в близост до фронтовата линия.
По-рано в резултат на руските атаки спря работа един от реакторите на Хмелницката атомна централа, а останалите две действащи подобни съоръжения – Южноукраиснката и Ровнeнската централи, намалиха производството на електроенергия.

Новоприетата амбулаторна процедура за специализирано изследване на гени при онкопациенти дискриминира хората, които са били в ремисия и заболяването се е върнало, както и тези с поставена диагноза и назначено лечение, на които не е правена биомаркерна диагностика. Това посочват пациентски организации в писмо до ръководството на Здравната каса и..
Общинският съвет в Брезник прие промени в Наредбата за определяне размера на местните такси и цени на услуги. Според гласуваните промени изчисляването на таксата за дейностите по сметосъбиране и третиране на битовите отпадъци ще се извършва на база количество, определено съобразно броя и вместимостта на необходимите съдове за събиране на..
Представители на "ДПС-Ново начало", водени от депутата Станислав Анастасов, надраскаха с графити фигурата "прасе-касичка", която тази сутрин от ПП поставиха пред сградата на НС като форма на протест срещу проектобюджета за следващата година и определена като арт-инсталация. "Прасето - касичка" - тема на словесни сблъсъци в пленарната зала..
Служителите на Териториалното статистическо бюро в Габрово излязоха на протест в обедната си почивка, за да настояват за увеличение на възнагражденията с 20%. Те изразиха огорчението си от отношението на обществото към тях. Нели Пенева е главен експерт, един от четиринадесетте служители на териториалното статистическо бюро в Габрово. Нейната..
Управляващите решиха да бъдат отпуснати по 120 лева коледни добавки на всички пенсионери под линията на бедност. Това обяви Деница Сачева от ГЕРБ-СДС на съвместен брифинг с партньорите си от коалиционния Съвет за съвместно управление. В брифинга участваха Мая Димитрова от БСП, Павела Митова от ИТН и Йордан Цонев от "ДПС-Ново начало". "По..
В момента няма консултации между САЩ и Русия относно постигане на мир в Украйна, а единствено контакти. Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, попитан относно планът от 28 точки за прекратяване на войната, който представители на Съединените щати са съгласували с Русия. Песков отклони въпрос дали Владимир Путин е запознат с плана,..
До 700 000 лв. ще достигнат загубите на бизнеса заради двата почивни дни – 31 декември и 2 януари 2026 г. защото трябва да плащат извънреден труд. Това каза в интервю пред БНР Милена Ангелова, главен секретар на АИКБ. "Бизнесът не е доволен, че ще плати извънреден труд, особено за предприятия с непрекъсваем процес на работа. За някои..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за..